Prienų bendruomenės projektas – kaip galimybių oazė kiekvienam ieškančiam

„Tikroji gyvenimo pilnatvė – ne pasitenkinimo ramybė, o tikslų siekimo procesas,

 jo įtvirtinimo akimirka.“

Ispanų filosofas ir eseistas

José Ortega y Gasset

Asociacija Prienų bendruomenė nuo 2018 metų rudens vykdė projektą „Darbingų bedarbių ir ekonomiškai neaktyvių asmenų (re)integracija į darbo rinką“ (Nr. 08.6.1-ESFA-V-911-18-0001), kurio tikslas – pagerinti darbingų bedarbių ir ekonomiškai neaktyvių asmenų įsidarbinimo galimybes Prienų mieste, įgyvendinant neformaliojo švietimo iniciatyvas jų užimtumui didinti.

Įgyvendinant projekto tikslą vyko darbingų bedarbių ir neaktyvių asmenų konsultavimas, informavimas ir tarpininkavimas siekiant įtraukti juos į darbo rinką, neformalųjį švietimą, praktinę darbinę veiklą (tikslinės grupės dalyvių asmeninių, socialinių ir profesinių poreikių vertinimas; individualios tikslinės grupės dalyvių konsultacijos, atsižvelgiant į jų asmeninius, socialinius ir profesinius gebėjimus; profesinių kompetencijų vertinimas). Šių veiklų metu tikslinės grupės dalyviai buvo skatinami pažinti save, kėlė savivertę, gerino bendravimo įgūdžius.

Darbingų bedarbių ir neaktyvių asmenų socialinių įgūdžių atkūrimo ir profesinių (darbinių) įgūdžių mokymai (socialinių įgūdžių atkūrimo grupių ir darbinių įgūdžių ugdymo grupių mokymai (po 21 val. mokymų grupei) buvo skirti motyvacijos dirbti kėlimui, verslo plano sudarymui, kai tikslinės grupės dalyviai mokėsi profesinės veiklos planavimo, verslumo ir kitų darbinių įgūdžių.

Projekto laikotarpiu buvo dirbta su 14 tikslinės grupės dalyvių. Mokymai ir konsultacijos vyko Prienų bendruomenės patalpose (Statybininkų g. 4, Prienai).

Profesinių (darbinių) mokymų laikotarpiu 8 organizacijos savanoriai organizavo tikslinės grupės dalyviams praktinius užsiėmimus, kurių metu vyko praktinis dalyvių darbinių įgūdžių atgavimas, motyvavimo darbui ABC.

Projekto rezultatai džiugina, nes iš 14 tikslinės grupės dalyvių – darbingų bedarbių ir ekonomiškai neaktyvių asmenų – šeši žmonės įsidarbino, vienas pradėjo lankyti 9 mėnesių floristikos kursus (projekto laukiamuose rezultatuose buvome numatę, kad ne mažiau kaip 3 dalyvių padėtis darbo rinkoje pagerės), 6 savanoriai toliau savanoriauja organizacijos veiklose.

Tad drąsiai galime teigti, kad projekto veiklos prisidėjo prie darnaus vystymosi principų, numatytų Nacionalinėje darnaus vystymosi strategijoje, įgyvendinimo. Veiklos, susijusios su paslaugų bedarbiams ir neaktyviems asmenims organizavimu ir koordinavimu, prisidėjo ir prie skurdo ir socialinės atskirties mažinimo, o asociacija Prienų bendruomenė, organizuodama įvairius mokymus bei užsiėmimus, prisidėjo prie visuomenės švietimo ir socialinio vystymosi ugdant socialinius gebėjimus.

Didžiuojamės projekto „Darbingų bedarbių ir ekonomiškai neaktyvių asmenų (re)integracija į darbo rinką“ dalyvių pasiekimais ir linkime jiems visiškos savirealizacijos – mėgstamos veiklos, mėgstamo darbo, svajonių išsipildymo.

Projekto vadovė Vilma Bražukaitienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close