Lapkričio 15–17 dienomis Prienų mieste ir apylinkėse vyks karinės pratybos

2019 m. lapkričio 15–17 dienomis Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-oji rinktinė Prienų mieste ir jo apylinkėse planuoja vykdyti vertinamąsias lauko taktikos pratybas „Vilkšunio įniršis 1“, kuriose dalyvaus apie 200 karių. Ginkluoti kariai judės pėsčiomis ir karine technika, bus naudojami imitaciniai šaudmenys.

Mokymuose taip pat dalyvaus Policijos departamento, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Prienų rajono savivaldybės ir kitų valstybės įstaigų, nevyriausybinių organizacijų bei įmonių atstovai.

Mokymų pabaigoje, lapkričio 17 d., planuojamos dalinės gyventojų evakuacijos pratybos. Informacija dėl evakuacijos bus siunčiama per gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą, taip pat per radiją bei kitas informavimo priemones. Gyventojai bus kviečiami susirinkti į numatytus civilinės saugos objektus pagal civilinės saugos planus. Kariai ir pareigūnai kviečia gyventojus aktyviai dalyvauti, nes susirinkimo vietoje gyventojai bus ne tik vaišinami arbata ir koše, bet ir mokoma, koks turi būti šeimos evakuacijos planas ir kaip pasiruošti ekstremalioms situacijoms.

Pratybose dalyvaujantys Lietuvos kariai ir pareigūnai dėvės civilius rūbus ir standartines uniformas su skiriamaisiais ženklais – bus pažymėti mėlyna juosta ant abiejų rankų, o jų transporto priemonės bus pažymėtos mėlynais lapais ant langų. „Priešiški“ pratybų dalyviai bus pažymėti raudona juosta ant abiejų rankų, o jų transporto priemonės bus pažymėtos raudonais lapais ant langų.

Gyventojai, pamatę judantį karinį transportą, karius ar pareigūnus, atliekančius pratybų veiksmus, prašomi nuo jų laikytis atokiau: rekomenduojamas saugus atstumas 30 metrų.

Prašo laikytis pareigūnų nurodymų

Vykstant pratybų veiksmams, naudojant imitacinius garsinius šovinius, garsines granatas ar dūminius užtaisus, kariai prašo palaukti arba tiesiog klausyti policijos pareigūnų bei kariškių nurodymų. Taip pat prašoma, radus karinės ekipuotės ar įrangos dalis, perduoti kariams arba policijos pareigūnams.

Prienų rajono savivaldybės informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close