Jungtinės paramos ugnimi valdymo specialistai užvedinėjo strateginius bombonešius

Spalio 23 dieną Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone Kazlų Rūdoje surengtos bendros Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų, Sausumos pajėgų ir Jungtinių Amerikos Valstijų jungtinės paramos ugnimi valdymo specialistų (angl. JTAC)  pratybos, kurių  metu ant taikinių buvo užvedami du JAV strateginiai bombonešiai B-52. 

Pirmą kartą taikinius atakavo strateginiai bombonešiai B-52 formuotėje.

Pagal pratybų sumanymą, oro atakų valdytojai turėjo identifikuoti taikinius, užsakyti orlaivių skrydžius ir palaikydami ryšį su orlaiviais, turėjo juos užvesti ant taikinių.  Virš nurodytų taikinių – pastatų ir automobilių kolonų,  strateginiai bombonešiai  praskrido 7 kartus. Iš maždaug 6 kilometrų aukščio buvo išmesta 12 inertinių bombų BDU 50. Nurodyti taikiniai buvo sunaikinti.

Lėktuvai pakilo iš Jungtinėje Karalystėje esančios Ferfordo oro pajėgų bazės, o atlikę skrydžius virš Baltijos regiono grįžo atgal.

2018 m. rudenį poligone Kazlų Rūdoje buvo įrengta ir sertifikuota NATO standartus atitinkanti aviacijos šaudykla.  Čia orlaiviai gali treniruotis šaudyti į antžeminius taikinius, o oro atakos vadovai – veikti su aviacija. 

Lietuvos kariuomenės informacija ir nuotrauka

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close