Susitikimuose su ūkininkais aptartos žemės ūkio aktualijos

Spalio 22 d. įvyko paskutinis iš Prienų r. savivaldybės administracijos vadovų inicijuotų susitikimų su ūkininkais seniūnijose, kuriuos organizavo Žemės ūkio skyrius. Juose dalyvavusi administracijos direktorė Jūratė Zailskienė sako, kad tokie susitikimai taps tradiciniai, vyks bent keletą kartų per metus, jie padės lengviau spręsti ūkininkams rūpimus klausimus.

Prie diskusijų su ūkininkais taip pat prisijungė administracijos direktoriaus pavaduotojas Algis Marcinkevičius, seniūnijų seniūnai, administracijos Žemės ūkio skyriaus specialistai.

Susitikimų metu buvo pristatyta rajono žemės ūkio situacija, Žemės ūkio skyriaus vedėja Aušra Tamošiūnienė ir specialistai supažindino ūkininkus su Kaimo plėtros rėmimo fondu, naujausiais pasikeitimais bei naujų įkainių taikymu už techninę žemės ūkio technikos apžiūrą, ūkininkai buvo kviečiami pasitikrinti pasėlių deklaracijų duomenis bei atnaujinti valdas, taip pat teikti prašymus dėl vilkų padarytos žalos atlyginimo, paraiškas ūkiniams gyvūnams, išskyrus kiaules, taip pat naujai technikai įsigyti. Padėkota ūkininkams, prižiūrintiems pakeles prie savo valdų, paraginti visi ir toliau rūpintis aplinka, tausoti ir prižiūrėti kelius, kuriais važiuoja žemės ūkio technika.

Ūkininkai bei kiti seniūnijų gyventojai pakviesti sekti Aplinkos projektų valdymo agentūros ir Savivaldybės informaciją apie planuojamą teikti valstybės paramą biokuro katilams pasikeisti ir saulės elektrinėms įsirengti. Kitų metų sausio mėnesį bus skelbiami kvietimai teikti paraiškas.

Susitikimų metu informuota, kad bus tvirtinama nauja Kultūros, sporto, jaunimo ir bendruomenės veiklos aktyvinimo programa, kurioje numatyta remti ir skatinti edukacinių programų įgyvendinimą kaime. Administracijos direktorė ragino ūkininkus pasinaudoti plačiomis galimybėmis – kurti edukacijas, suteikti galimybę vaikams ir suaugusiems daugiau sužinoti apie gyvenimą kaime, susipažinti su jo aplinka, gal net prisiliesti prie sodinimo, derliaus rinkimo darbų, patiriant dalyvavimo ir pažinimo džiaugsmą. „Jeigu tik bus idėjų ir noro, Savivaldybės specialistai patars, pakonsultuos dėl dokumentų rengimo“, – paaiškino J. Zailskienė.

Susitikimuose su ūkininkais naujienas pristatė Prienų žemės ūkio konsultavimo biuro konsultantas Mindaugas Norkevičius, šiuo metu einantis biuro vadovo pareigas. Jis siūlė ūkininkams aktyviai naudotis biuro teikiama informacija dėl dokumentų tvarkymo, verslo ekonomikos, buhalterinės apskaitos, kompleksinių augalininkystės, gyvulininkystės ir kitų paslaugų. Akcentuota, kad šiais metais ūkininkai dar gali pasinaudoti parama trims skirtingoms priemonėms, skirtoms smulkiems ūkininkams. Susitikimuose dalyvavę Maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai kalbėjo apie tinkamą gyvulių ženklinimą.

Visi ūkininkai buvo kviečiami į tradicinę „Metų ūkio“ šventę gruodžio mėnesį, taip pat raginami kitais metais drąsiau dalyvauti „Metų ūkio“ konkurse.

Prienų r. savivaldybės informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close