Septyni požymiai, kad jūsų vaikas tapo „veiperiu“

Politikams vis ieškant būdų, kaip pažaboti elektroninių cigarečių vartojimą nepilnamečių tarpe, tėvams ir mokytojams svarbu išmokti atpažinti, kad vaikas garina elektronines cigaretes. Bekvapes, mažo dydžio įrenginius nepilnamečiams paprasta slėpti, todėl svarbu atkreipti dėmesį į specifinius fizinius ir elgesio požymius. 

Yra žinoma, kad „atvirų talpų“ elektroninėse cigaretėse  galima įsipilti ne tik aromatizuotų skysčių, bet ir narkotinių medžiagų, tačiau šiame straipsnyje nurodomi požymiai aktualūs tik elektroninius skysčius, o ne narkotines medžiagas garinančių vaikų tėvams ar mokytojams. 

Septyni požymiai, rodantys, kad jūsų vaikas ar mokinys tapo „veiperiu“:

1. Nepaaiškinamas saldus kvapas, sklindantis nuo vaiko. Paaugliai dažniausiai renkasi elektroninių cigarečių skysčius su guminukų, uogų, citrinų, arbūzų ir kitokių skoniais. Tad jei nuo jūsų vaiko ar mokinio sklinda nepaaiškinamas saldus kvapas – pasidomėkite, galbūt jis tapo „veiperiu“. 

2. Nebegeria kavos. Pastebima, kad garinant elektronines cigaretes padidėja jautrumas kofeinui. Tad jei jūsų vaikas nuolat prašydavo pinigų kavai ir leisdavo laiką su draugais kavinėse, bet dabar to nebedaro – gali būti, kad pradėjo garinti elektronines cigaretes. 

3. Padidėjęs troškulys, džiūstančios lūpos, dažnas vaikščiojimas į tualetą. Dažnas garinamųjų tabako produktų, elektroninių cigarečių šalutinis poveikis – troškulys, sausos burnos, džiūstančių lūpų efektas. Todėl atkreipkite dėmesį, jei jūsų vaikas yra labiau ištroškęs ir dažniau nei įprastai vaikščioja į tualetą, arba yra kitų dehidratacijos požymių (juodi paakiai). 

4. Kraujas iš nosies. Garinantys elektronines cigaretes dūmus dažnai išleidžia pro nosį, o tai gali sausinti nosies gleivinę ir skatinti kraujo iš nosies tekėjimą. 

5. Žaizdelės burnoje ir rūkoriaus kosulys. Pastebima, kad elektroninių cigarečių vartotojų burnose dažnai pasitaiko sunkiai gyjančių mikrožaizdelių, taip pat dažnas ir vadinamasis rūkoriaus kosulys. 

6. Keistos baterijos ir pakrovėjai. Kai kurioms elektroninėms cigaretėms pakrauti reikia paprasto USB kabelio, tačiau senesnių modelių cigaretėms reikalingos baterijos, kurias reikia nuolat krauti. Jei pastebite savo vaiko kambaryje ar tarp daiktų neaiškias, nuolat kraunamas baterijas – pasidomėkite, jos gali būti nuo elektroninių cigarečių. Taip pat reiktų atkreipti dėmesį ir su USB kabeliu kompiuteryje kraunamus įrenginius – vienas iš jų gali būti elektroninė cigaretė.

7. Vatos gabalėliai ir metalinės vielutės. Jei tarp savo vaiko daiktų randate nebalintos, organiškos medvilnės gumulėlius arba plonas metalines vielutes – galite būti įsitikinę, kad jūsų vaikas garina elektronines cigaretes.  

Remtasi „US News”, „Drug Free” ir „Child mind” duomenimis. 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close