Birštono meno mokyklos kolektyvas Pasaulinę muzikos dieną paminėjo Valdovų rūmuose

Antradienio, spalio 1-osios, vakarą Valdovų rūmuose vyko iškilminga muzikų šventė. Pasaulinę muzikos dieną kartu švęsti pakvietusi Lietuvos muzikų sąjunga (LMS) šventinio vakaro metu apdovanojo ir 2019 m. „Auksinio disko“ laureatus. Šioje įspūdingoje šventėje dalyvavo ir Birštono meno mokyklos vokalinis ansamblis, direktorė Laimutė Raugevičienė, pavaduotoja Olga Zubavičienė, mokytojos Reda Černiauskienė ir Ramunė Liutvynskienė.

Vien faktas, kad Birštono meno mokyklos vokalinis ansamblis turės garbę pasirodyti Valdovų rūmų scenoje yra didžiulis pasiekimas ir garbė.

Jaunieji dainininkai ir jų mokytojai labai jaudinosi laukdami atsakingo momento, tačiau viskas vyko sklandžiai, dainininkai buvo gražiai sutikti ir maloniai priimti, o jaudulys visai atslūgo, kai juos padrąsino LMS prezidentė prof. Audronė Žigaitytė-Nekrošienė.

Prasidėjus šventiniam vakarui, prof. A. Žigaitytė pasakojo apie didžiosios muzikų šventės istoriją, apie Lietuvos muzikų sąjungą ir jos misiją.

Profesorė kalbėjo, kad Pasaulinę muzikos dieną visada siekiama atkreipti dėmesį į jaunus, dar tik žengiančius į didžiąsias scenas muzikus. „Ne viską geba padaryti valstybinės institucijos, dar nemažai svarbių dalykų lieka paraštėse. Mes turime matyti visą muzikos lauką, pastebėti jaunus talentus ir pasirūpinti meno kūrėjų statusu. Muzikų sąjunga užtikrina ateinančių talentingų kartų buvimą scenoje, o nueinančių – orią senatvę ir buvimą muzikų bendruomenėje, galimybę dalintis patirtimi ir savo nuomone. Mes išmokome pastebėti jaunus talentus ir tai darome Birštono vasaros menų akademijoje jau 7 metus, kur patyrę muzikos meistrai dirba su jaunimu“, – pasakojo A. Žigaitytė.

Pasak LMS prezidentės, šiais metais buvo nuspręsta sujungti svarbiausius Lietuvos muzikų sąjungos renginius ir surengti vieną didelę šventę. Kadangi pastaraisiais metais LMS išskirtinai daug dėmesio rodo Birštono vasaros menų akademijai, tad ir savo šventę paikvietė aktyviausius jos dalyvius, artimiausius bičiulius bei partnerius.

Valdovų rūmų scenoje, greta „Auksinio disko“ laureatų, pasirodė ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos, Birštono meno mokyklos moksleiviai. Birštoniečiai dainavo lietuvių liaudies dainą „Strazdas“.

Po jaunųjų talentų pasirodymo vyko „Auksinio disko“ laureatų apdovanojimas ir jų pasirodymas.

„Auksinio disko“ savininkais tapo Raimondas Sviackevičius (akordeonas), Vaidas Vyšniauskas (Kristianas Benediktas) (tenoras), choras „Vilnius“ (meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Artūras Dambrauskas), ansamblis „Subtilu-Z“: Laurynas Vaitkus, Povilas Velikis, DmitrijusMihailovas ir Vytautas Švažas.

Didžioji muzikų šventė paliko jauniesiems talentams didelį įspūdį. Vien tai, kad jie turėjo progą pakilti į Valdovų rūmų sceną, yra puiki paskata siekti didesnių laimėjimų. Juk ir prof. A. Žigaitytė priminė, kad kasdienybė turi skatinti augti, tobulėti ir siekti profesionalumo.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close