Centrinis parkas – traukos centras

Praėjusį savaitgalį Birštono kurorto šventėje daug birštoniečių ir svečių turiningai laiką leido atnaujintame Centriniame parke. Kas norėjo pabūti pavėsyje bei pailsėti nuo šventinio šurmulio, galėjo pasivaikščioti ramybe alsuojančiais takais, kiti galėjo pasivaržyti sportinėse varžybose, išbandyti savo jėgas keliose sporto rūšyse arba pabūti sirgaliais.

Kaip ir reikėjo tikėtis, parkas tampa labai populiarus. Ir rytais, ir vakarais čia visada sutiksi sportuojančių žmonių, išmėginančių treniruoklius, šiaurietiško ėjimo entuziastų, žaidžiančių mini golfą ar stalo tenisą.

VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūros administruojamas projektas „Birštono miesto Centrinio parko sutvarkymas ir pritaikymas aktyviam poilsiui ir turizmui“ jau baigiamas įgyvendinti, tačiau dar numatyti ir papildomi darbai, kurie bus atliekami už sutaupytas lėšas.

– Galime pasidžiaugti, kad centrinis parkas turi puikius sporto įrenginius. Šventės metu parodomąją programą atliko Vilniaus „Ikso“ klubo riedlentininkai, kurie mūsų riedlenčių rampą įvertino labai gerai. Pasak jų, tokio aikštyno galima tik pavydėti, nes čia galima rodyti aukšto meistriškumo triukus, saulei kaitinant, rasti pavėsį, – pasakojo Birštono sporto centro direktorius Saulius Smailys.

Riedučių ir riedlenčių aikštelė puiki, yra ir besidominčių šia sporto šaka, bet reikalingi treneriai, kurie apmokytų norinčiuosius. Kol kas tokių specialistų Birštone dar  nėra. Pasak direktoriaus, geriausia išeitis būtų steigti riedlentininkų klubą, o vėliau, bendraujant su patyrusiais klubais, tokiais kaip „Iksas“, galima būtų rengti stovyklas ir dalintis patirtimi.

Nemažai birštoniečių pradėjo domėtis mini golfu, kuris yra nauja, dar mažai išbandyta sporto šaka. Žmonės mažai žino apie šio žaidimo taisykles, o pamokyti nėra kam. Aikštyne sutikta pagyvenusių žmonių pora maloniai leido laiką ridinėdami kamuoliuką į duobutes. Džiaugdamiesi šiuo nauju atradimu sakė, jog būtų gerai   išsinuomoti ir lazdas bei kamuoliukus. O kol jų čia nėra, tenka atsivežti iš Kauno. Sako, kad žaisti pagal taisykles irgi nelabai moka, tačiau savo malonumui pavarinėja kamuoliuką. Juk ne dėl rezultato žaidžia…

Svečiai iš Kauno sakė, kad pavydi birštoniečiams tokio puikaus parko, žaidimų ir poilsio aikštelių, taip pat treniruoklių ir pasivaikščiojimo takų.

– Birštono žmonės išlepinti. Turi labai daug užsiėmimų ir galimybių turiningai leisti laiką tokioje nuostabioje gamtoje. Bet, mano nuomone, mažai naudojasi, ypač tą galiu pasakyti apie vyresnio amžiaus žmones, – sakė svečias.

S. Smailys paminėjo, kad sporto centras neturi ir tikrų golfo lazdų. Buvo keletas šventės metu tik žaidimui pademonstruoti, bet jos  greitai lūžta. Norinčių žaisti golfą daugėja, todėl daugelis  nusiperka savo inventorių.

Parko teritorijoje stovi ir lauko stalo teniso stalas, kur galima šiuo žaidimu mėgautis gamtoje. Tačiau ir čia susiduriama su ta pačia problema: nėra kur nuomotis inventoriaus, reikia turėti savo.

Direktorius patvirtino, kad dabar bene populiariausi yra treniruokliai, kuriais visada galima naudotis. Čia bet  kuriuo dienos metu būna nemažai įvairaus amžiaus žmonių bei vaikų. Vakarais jaunimas mėgsta rinktis krepšinio aikštelėje. Pasak žaidėjų, ši krepšinio aikštelė geresnė už anksčiau įrengtas, tačiau žaidžiant ji turi būti sausa.

Pavakare Birštono centrinio parko takais vaikštinėja jaunos mamos su vaikučiais, praeina viena kitas pagyvenusio amžiaus žmogus, nuklega dviratininkų grupė, krepšinio aikštelėje buriasi komandos, atsiranda norinčių žaisti prie teniso stalo. Iš laukiančiųjų eilės susidaro ir teisėjų grupė. Pora jaunuolių varinėja kamuoliuką golfo aikštyne.

Pasak vienos birštonietės, dabar visas gyvenimas iš miesto centro ir Nemuno krantinės persikėlė į parką.

Birštono centrinio parko teritoriją prižiūri miesto tvarkymo tarnyba, o sporto įrenginių panaudojimu rūpinasi Sporto centras.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close