home Laisvalaikis „Piešimas – geriausia laisvalaikio pramoga“

„Piešimas – geriausia laisvalaikio pramoga“

Iki spalio 5 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre veiks „Žiburio“ gimnazisto Arno Rasimavičiaus grafikos darbų paroda „Kasdienybės metamorfozės“.

Parodoje eksponuojami pastarųjų dvejų metų Arno darbai. Pasak mamos Ilonos Rasimavičienės, Arnas darbų turi labai daug. Ir ne tik grafikos, bet ir tapybos, dizaino.

„Arnas pieštuką – būtent pieštuką arba želinį tušinuką – į rankas paėmė būdamas pusantrų. Ir nustebino, nes mokėjo brėžti tobulai tiesias linijas, kas kitam suaugusiam ir su liniuote neišeina. Jo linija buvo labai tiesi, išgryninta, eskizų jam niekada nereikėjo. Piešti pradėjo pilis: istorines, fantastines, vėliau atėjo eilė laivams, po jų – mūšiams, kareiviams. Žaisdamas piešdavo, piešdamas žaisdavo, bet niekada nemačiau kūrybinės kančios. Ir jam niekada nereikia eskizų. Jam piešimas visada buvo meditacija, atsipalaidavimas. Taip yra iki šiol – vėlai vakare, kai jau būna pavargęs, pailsi piešdamas“, – kalbėjo Arno mama.

Ji taip pat pasidžiaugė praeitais mokslo metais Dailės akademijos organizuotame respublikiniame konkurse „Dizainas ateičiai: saulė, vėjas ir vanduo“ Arno laimėtu Grand Prix.

„Piešimas – geriausia laisvalaikio pramoga, atsipalaidavimas, savirealizacija“, – kalbėdamas apie savo kūrybą sakė jaunasis menininkas. Arno teigimu, piešti jam labai patinka, o pastaruosius trejus metus tai – svarbiausias dalykas gyvenime. Jam patinka įprasminti sugalvotą idėją; jis piešia žmonių figūras, linijomis perteikia šiuolaikinio žmogaus gyvenimo būdą, jo nuotaikų nepastovumą ir kaitą. Būtent tai ir atskleidžia paroda, neatsitiktinai pavadinta „Kasdienybės metamorfozės“.

Parodos atidarymo šventėje muzikinę nuotaiką kūrė smuikininkas Nojus Kandrotas. Apie Arno kūrybinį kelią pasakojo jo meno mokytojai Vladas Tranelis ir Dalia Dragūnienė bei kiti mokytojai.

Parodos atidarymo šventėje dalyvavo ir gražių žodžių bei palinkėjimų negailėjo gausus būrys jaunojo menininko palaikytojų: tėvai ir kiti šeimos nariai, mokytojai, draugai, kaimynai ir pažįstami, taip pat Prienų rajono savivaldybės vadovai. Pasidžiaugti Arno kūryba atėjo verslininkai Aušra ir Valdas Petruškevičiai, suteikę jaunajam menininkui paties didžiausio formato lapą – savo pastato sieną ir leidę įgyvendinti idėjas.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close