Prienuose – lėlių paroda „Baltas gyvenimo medis“

Iki spalio 25 d. Prienų krašto muziejaus lankytojus džiugins Reginos Katkienės lėlių paroda „Baltas gyvenimo medis“.

Parodos autorė atskleidė, kad lėles ji kuria jau dešimtmetį. Ši, daugiau nei dvidešimties lėlių kolekcija, kurioje perteiktas žmogaus gyvenimas nuo vaikystės iki senatvės, buvo sukurta draugėms, jos šešiasdešimtmečio proga. Tačiau lėlių kolekcija netapo vienadiene paroda. Lėlėmis jau gėrėjosi kauniečiai, o dabar jos atkeliavo į Prienus.

Autorė papasakojo lėlių atsiradimo pasaulyje istoriją, jų reikšmę įvairiose šalyse, atskleidė kūrimo subtilybes bei ragino visus norinčius pabandyti kurti lėles. Juk šiandien lėlė yra ne tik žaislas vaikui, bet ir interjero detalė, tam tikra meno rūšis. Lėlės kūrėjas turi turėti daug žinių ir mokėti skirtingus amatus. Kurdamas lėles meistras tampa siuvėju, batsiuviu, kirpėju, stilistu, baldžiumi, jam būtinos skulptūros, anatomijos, tapybos žinios.

Pradėjusi nuo tekstilinių lėlių, dabar R. Katkienė lėles (jų veidus, rankas) kuria iš papjė mašė masės. Lėlės nėra vienintelis parodos autorės užsiėmimas, ji yra floristė ir renginių dekoratorė, šventinių renginių patalpų puošybai panaudojanti ir savo kurtas lėles.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close