Su ministru aptarė aktualias problemas

Pirmadienį Socialinių paslaugų įstaigų vadovų asociacijos kvietimu Prienuose lankėsi socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Kartu su juo atvyko ir Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Violeta Toleikienė bei kiti ministerijos atstovai.

Susitikime dalyvavo socialinių paslaugų įstaigų vadovai ne tik iš Prienų, bet ir dar iš 20 savivaldybių bei Prienų rajono savivaldybės vadovai, Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus darbuotojai.

Ministras L. Kukuraitis pasveikino susirinkusiuosius su artėjančia Socialinio darbuotojo diena, akcentavo, kad ši profesija yra dar gana nauja ir besiformuojanti, tačiau jau tapo neatsiejama gyvenimo dalimi. Jis kalbėjo apie profesijos statusą bei prestižą, pasidžiaugė, kad nors socialinėje srityje dirbančiųjų atlyginimai vieni mažiausių, tačiau atlyginimų augimas – sparčiausias.

Susitikimo metu buvo diskutuota aktualiais klausimais dėl atvejo vadybos tvarkos aprašo, laikino apnakvindinimo paslaugos, poreikių vertinimo nustatymo, atokvėpio paslaugos, asmeninio asistento paslaugos organizavimo, vadovų kvalifikacijos kėlimo, socialines paslaugas teikiančių darbuotojų sveikatos draudimo, darbo užmokesčio skirtumų, išmokų vaikams, gyvenantiems bendruomeniniuose globos namuose, budinčių globėjų atsakomybės, bendravimo su profesinėmis sąjungomis, kolektyvinės sutarties ir kitais klausimais, pristatytos naujovės. Nudžiugino žinia, kad integralios pagalbos projektas pratęsiamas iki 2022 m. vidurio.

Tačiau didės ir savivaldybių našta, nes joms pridedama dalis funkcijų – reikės ieškoti finansinių resursų socialinių darbuotojų atlyginimų didinimui, kuris nenumatytas iš valstybės biudžeto pagal ministerijos ir profesinių sąjungų pasirašytą kolektyvinę sutartį, padidėjusioms bendruomeninių vaikų globos namų išlaidoms.

Susitikime buvo pasidžiaugta, kad ministras laikosi duoto pažado ir su asociacijos atstovais susitinka kas tris mėnesius bei aptaria pokyčius. Jau numatytas ir kitas susitikimas, kuris vyks gruodžio viduryje Elektrėnuose, o prieš tai asociacijos nariai susitiks Nemajūnuose.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close