Knygos ,,Sibiro haiku“ pristatymas bibliotekoje

Rugsėjo 24 d. Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos 4 klasės mokiniai su mokytojomis A. Levinskiene bei J. Pranskevičiene dalyvavo knygos „Sibiro haiku“ pristatyme, kuris vyko Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje. Edukacinį renginį vedė ne vieną nominaciją pelniusios knygos ,,Sibiro haiku“ autorės Jurga Vilė ir Lina Itagaki. Knyga „Sibiro haiku“ apdovanota Tarptautinės vaikų ir jaunimo knygos asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus Prano Mašioto premija už geriausią 2017 metų vaikų ir paauglių knygą. Gražiausios 2017 metų knygos konkurse dailininkei L. Itagaki skirta pagrindinė premija už inovatyvų aktualios temos pateikimą, taiklų šrifto panaudojimą, jo dermę su įtaigiomis iliustracijomis. Knyga taip pat pateko į kūrybiškiausių 2017 metų knygų dvyliktuką, o 2018-aisiais išrinkta Metų knyga vaikams. Joje istorinė Sibiro tremties tema atskleista originalia komikso forma.

„Daug kas čia tikra, kai kas išgalvota,“ – pristatymą pradėjo Jurga Vilė ir pakvietė mokinukus trumpai meditacijai, kurios metu, skambant jautriai melodijai, ekrane buvo rodomi Lietuvos laukai, kaimai, sodai, paprasta, bet ypatinga kaimo žmogaus gyvenimo buitis, kurios vėliau taip ilgėjosi į Sibirą ištremti žmonės. Gražus ir lyriškas rašytojos Jurgos ir dailininkės Linos pasakojimas apie knygos gimimą, veikėjus ir jų likimus, atskirus epizodus ir įvykius žadino mokinių smalsumą, tarsi po obuolio sėklelę daigino žinojimą apie skaudžius Lietuvai tremties laikotarpio įvykius. Viso susitikimo metu Vaikų literatūros skyriuje tarsi pleveno ramų gerumą skleidžiančios „Sibiro haiku“ dvaselės. Knygos dailininkė Lina Itagaki knygos pristatymą papildė japonų kalbos pamoka, visi dalyviai kartu su dailininkės pagalba skaitė haiku japonų kalba, o rašytoja Jurga Vilė pakvietė vaikus linksmam muzikiniam intarpui – kartu padainuoti lietuvių liaudies dainą apie garnį, pasitelkus netradicinius instrumentus – garnio klegetavimui išgauti buvo panaudotos medinės lazdelės, su kuriomis valgomas tradicinis japoniškas patiekalas „suši“.

Mokiniai taip pat dalyvavo edukacinėje pamokoje-dirbtuvėse „Su lagaminu į mėnulį ir atgal“. Dalyviai pasigamino lagaminą ir rinko daiktus,  kuriuos galėtų pasiimti į kelionę, jeigu reikėtų staiga iškeliauti. Edukacijos metu mokiniai ne tik uždavė autorėms klausimų, bet ir buvo kviečiami pagalvoti apie tai, kas brangiausia ir ką galėtų pasiimti su savimi į tolimą kelionę. Mokiniai kūrė savo brangių žmonių ,,albumus“ ir  ,,krovė“  daiktus į ,,lagaminus“ ir ruošėsi keliauti kas į Kiniją, kas į Prancūziją, vaikų fantazijos neapsiribojo vien Žemės planeta, buvo vyksiančių net į Marsą.

Mokiniai atsiliepimuose apie renginį rašė, kad jiems patiko viskas: ir autorių pasakojimai apie save, ir atsakymai į jų klausimus. Atliktoje apklausoje vaikai galėjo išreikšti savo nuomonę apie renginį simboliniais „patiktukais“. Balsavimo rezultatas: 35 vaikams patiko, 0 nepatiko.

Po nuoširdaus ir jaukaus renginio daugelis išėjo su mintimi, kad knyga „Sibiro haiku“ yra ne tik knyga, o jautriai ir tyliai plakanti Lietuvos tremties istorija, kvepianti džiovintais obuoliukais bei persmelkta pašalusios bulvės skonio.

Susitikimas su rašytoja Jurga Vile ir dailininke Lina Itagaki buvo organizuotas įgyvendinant projektą „Literatūrinės dirbtuvės. Laisvai, linksmai ir kūrybingai“. Projektą vykdo Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius, iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Prienų rajono savivaldybė.

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close