50 priežasčių atostogauti Tailande

Priežasčių atvykti į Tailandą yra gerokai daugiau nei 100, gal net keli šimtai. Kelionių agentūrų tinklo „West Express“ produktų vadovė Laura Šepetienė šiandien išskiria 50 jų: „Tailandą aplankyti reiktų ne tik dėl vienų gražiausių pasaulyje paplūdimių, skanaus maisto, kitoniškos kultūros ar egzotikos. Tailandas kupinas ne tik pramogų, bet ir paslapčių. Planuojantiems ar jau susiruošusiems patariame, ką galima nuveikti atostogų Tailande metu. Taip pat faktų, įdomybių ir keistenybių, kurias pamatysite ar patirsite čia atvykę. O gal specialiai nuvažiuosite ten, kur jas galima išvysti. Tailandas visais atžvilgiais yra stebinanti šalis. Taigi, keliaukime kartu!“

Jeigu į šiuos klausimus atsakysite daugiau nei 20 kartų TAIP, Jūsų kelionės kryptis aiški – Tailandas!

 1. Norite keliauti lengvai? Didelio lagamino, keliaujant į Tailandą, Jums neprireiks – atvykite su pačiu mažiausiu, kokį turite. Maudymosi kostiumėliai, šlepetės, kepurės, akiniai, kremas nuo saulės ir keli lengvi drabužiai – tai yra viskas, ko reikia. Neapsikraukite, jei ko ir pritrūksite – parduotuvių apstu, o kainos maloniai nustebins.
 2. Norite, kad visas pasaulis Jums būtų po kojomis? 33 aukšte pastate Bankoke esančiame bare „Above Eleven“ būtent taip ir pasijausite! Puiki vieta pradėti pažintį su karščiausiu pasaulio miestu!
 3. O gal atostogas įsivaizduojate nuostabiame paplūdimyje, o maudynes šiltoje jūroje? Tailando pakrantės ilgis siekia 3219 kilometrų. Čia rasite vienus gražiausių paplūdimių pasaulyje – balto smėlio plačių, laukinių, akmenuotų krantų, paslaptingų, neatrastų, visai mažučių. Krištolinis įvairiomis spalvomis žėrintis jūros vanduo pakeri visus atvykusius.  
 4. Planuojate pasipiršti? Tailandas yra sužadėtuvių rojus, nes vietų įspūdingai žengti lemtingą žingsnį daugiau nei apstu – prie vandens, virš vandens, po vandeniu. Virš uolų, uolose, belipant į jas. Tarp gyvačių ar maudant dramblį. Saulei tekant ar leidžiantis. Turguje ar namelyje ant vandens. Fantazijai nėra ribų ir tik Jūs žinote geriausiai, kas patiks Jūsų išrinktajai. Tailande yra absoliučiai viskas, ko reikia įsimylėjėliams – ir tiems, kurie nori pabūti laukinėje gamtoje tik dviese, ir tiems, kurie nori apkeliauti šalį!
 5. O gal jau susižadėjote, tik negalite nuspręsti, kaip ir kur susituokti? Pagal budistų papročius vyksiančioje santuokos ceremonijoje jus palaimins vienuoliai. Beliks išsirinkti, kur vyks įspūdingos Jūsų jungtuvės – balto smėlio paplūdimyje tarp gėlių ar paslaptingoje budistų šventykloje. O kuri gi pora nesvajoja apie fotosesiją prie jūros..
 6. Mėgstate valgyti gatvėje? Street food – Tailando virtuvės vizitinė kortelė. Nuo tailandietiškų ledų iki vabalų, nuo lobsterių iki varlių – čia rasite visko, ko tik Jūsų širdys, akys ir skrandžiai norės. Tajų virtuvė yra labai gera, viena geriausių pasaulyje. Joje susipina daug skonių, poskonių ir prieskonių. Ragaukite viską: šviežią žuvį, jūros gerybes, tradicinius makaronus Pad Thai, sadžiarūgštę aštroką sriubą Tom Yum ir daug kitų patiekalų.
 7. Patinka orchidėjos? Laukiniuose Tailando miškuose auga apie 1.500 orchidėjų rūšių.
 8. Svajojate šokti hipiškoje saloje po atviru dangumi, skambant gerai muzikai? O gal norite laukiniame paplūdimyje maudytis visiškai vieni? Koh Phangan sala – tai ta vietaOre tvyro gera aura, nuostabūs paplūdimiai, įdomūs žmonės, gausu barų ant jūros kranto. Čia vyksta ir žymieji pilnaties vakarėliai Full Moon party
 9. Norite išmokti nardyti, o gal jau esate puikus nardytojas? Tailande yra daug gerų vietų nardymui, nepraleiskite progos pasimėgauti povandeniniu pasauliu.
 10. Ar norėtumėte išmaudyti dramblį? Chiang Mai Baanchango dramblių parke, prižiūrimi darbuotojų, galėsite maitinti ar pasivaikščioti su drambliais. Čia drambliai saugojami, tad jokių jodinėjimų ant dramblių čia nebus.
 11. Mėgstate kūno malonumus? Kasdien mėgaukitės masažu, kuris čia labai geras ir kainuoja vos kelis eurus, maudykitės karštų stovių baseinuose.
 12. Mėgstate laipioti? Jūsų dėmesiui – Krabi miestelyje įsikūrusios Railay uolos, nuo kurių atsiveria unikalūs vaizdai. Yra specialių mokyklų, kuriose pradedančiuosius moko laipiojimo meno. Kopimo į kalnus entuziastams Tailande tikrai yra ką veikti – atostogų metu pasiekite bent vieną kalno viršūnę!
 13. Žavitės Tailando kultūra? Nuvykite į kultūra alsuojantį Chiang Mai, kur pamatysite įspūdingas šventyklas: Wat Umong, esančią prie Sutepo kalno, XIV-ojo amžiaus baltos spalvos ir varpelio formos Wat Suan Dok, kurioje stovi šešių metrų aukščio Budos statula.
 14. Domitės kultūriniais skirtumais? Štai keli jų: tajai nestovi eilėse, o stovi grupelėse, į namus, į šventyklas, į kai kurias įstaigas įeidami nusiauna batus. Negalima liesti tajaus galvos, nes ji laikoma šventa. Tajai neskirsto maisto į pusryčius, pietus, vakarienę – valgo tradicinius patiekalus, kada nori. Tailande maistas valgomas šaukštu, valgyti su šakute yra nemandagu. Ji naudojama kaip pagalbinis įrankis, padedantis sustumti maistą ant šaukšto. Su pagaliukais valgo tik makaronus. Tajai nesako ne. Jei nežino atsakymo, vis tiek kažką pasako. Tajus sunku išvesti iš kantrybės, jie vengia tiesioginių konfliktų, todėl čia neišgirsite ir nepamatysite žmogaus, praradusio savitvardą, nes taip jie „prarastų savo veidą“.
 15. Norite pamatyti mažiausią pasaulyje žinduolį? O gal norite pamatyti didžiausią jūros gyvį? Tailande gyvena mažiausias pasaulyje žinduolis kiaulianosis šikšnosparnis. Jeigu pasiseks, giliuose Tailando vandenyse pamatysite vieną iš didžiausių ryklių pasaulyje – bangininį ryklį, užaugantį iki keliolikos metrų.
 16. Svajojate kaip važiuojate motoroleriu nuostabiu pakrantės keliu, kai vėjas kedena Jums plaukus, viršuj saulė ir mėlynas dangus, o už Jūsų apsikabinęs sėdi mylimas žmogus? Tailande tai patirsite daug kartų.
 17. Patinka beždžionės? Tailande jas tikrai sutiksite: keliaudami po salas, prie šventyklų, viešbučių teritorijose, džiunglėse. Beždžionės toli gražu ne visada būna draugiškai nusiteikusios, tad erzinti, ypač, patinų, nereiktų dėl savo pačių saugumo. Pra Prang Sam Yot šventykloje vyksta įdomi beždžionėms skirta šventė – Beždžionių bufetas. Vietiniai maistu atsidėkoja beždžionėms, kurios gyvendamos kaimelyje į jį pritraukia minias turistų – daugiau nei 600-ams beždžionių pateikiamos apie 2 tonos maisto: švieži vaisiai, keptos dešrelės, ledai ir kiti skanėstai.
 18. Su baidarėmis plaukiojate Lietuvos upėmis? Plaukite jomis ir čia – tarp salų, nacionaliniuose parkuose, pasiekite slapčiausius krantus ir paplūdimius, kuriuose būsite tik Jūs.
 19. Norite keliauti su vaikais? Puikus pasirinkimas! Vaikus čia ne myli, o dievina. Rasite nemažai jiems skirtų pramogų: tiek egzotinių, tiek kultūrinių, tiek vandens ir medžiuose esančių parkų, tiek kasdienio tajų gyvenimo pažinimo.
 20. Svajojate skrieti per bangas greitaeigiu kateriu, o gal irstytis tradicine tajų valtimi? Salos Tailande pasiekiamos pačiomis įvairiausiomis vandens priemonėmis. Išsirinkite sau labiausiai patinkančią ir mėgaukitės vaizdais! O plaukti yra kur – iš viso Tailande yra per 1430 salų!
 21. Atostogos be meškerės – ne atostogos? Išplaukę su vietiniais žvejais ne tik prigaudysite žuvų, bet ir susipažinsite su jų rūšimis ir kaip kiekvieną jų pagauti. Be abejonės, žvejai duos patarimų, kaip skaniausiai galima pagaminti žuvį.
 22. Ar kada buvote kaime, įsikūrusiame ant vandens? Yra toks musulmoniškas žvejų kaimas – Panyee sala, kuriame gyvena 315 šeimų, viso apie 1500 žmonių. Visi gyventojai yra vieno žmogaus Toah Baboo ir jo šeimos palikuoniai, apsigyvenusio čia prieš maždaug 200 metų. Kaime yra net futbolo aikštelė, o štai elektra čia kainuoja 6 kartus brangiau nei Pukete. Saloje yra ir vienas policininkas, prižiūrintis tvarką.
 23. Turbūt matėte filmą „Paplūdimys“ su Leonardo Di Caprio? Jei nematėte, privalote tai padaryti ir Jums taps visiškai aišku, kuriame rojaus kampelyje norite atsidurti savo atostogų metu. Maudykitės tame pačiame Maya Bay paplūdimyje, Phi Phi Leh saloje, kaip ir visi šio nuostabaus filmo herojai!
 24. O gal esate niekaip nemirštančio agento 007 gerbėjas? Nusifotografuokite prie James Bond salos, esančios kvapą gniaužiančioje Phang Nga įlankoje.
 25. Nenorite tingiai gulėti prie baseino ar paplūdimy? Pramogaukite vandenlenčių parke Pukete!   
 26. Norite pamatyti gražiausius kada matytus saulėlydžius? Ar labiau patinka saulėtekiai? Tajai mėgsta anksti keltis, taip pat palydėti saulę. Nepatingėkite anksčiau atsikelti ir pradėti dieną su nuostabiu vaizdu, taip kaip ir palydėti saulę. Pagyvenkite vietinių ritmu.
 27. Trokštate, kad išsipildytų slapčiausi Jūsų norai? Uždekite žvakutę vienoje iš 35 000 Tailande esančių šventyklų. Maldų metu jos atrodo ir skamba stulbinamai. Norint jas aplankyti, turėsite ne tik nusiauti batus, bet ir prisidengti kojas ir rankas. Tailande rasite didžiausią pasaulyje auksinę Budos statulą.
 28. Norite išmokti gaminti, o gal tiesiog nepavyksta pagaminti tailandietiškai? Maisto kursai Tailande yra nuostabus atradimas virtuvės gurmanams.
 29. Ar kas nors yra Jums uždavęs klausimą: ką pasiimtumėte į negyvenamą salą ir jus nuoširdžiai galvojote – ką? Bent kelias negyvenamas salas Tailande aplankyti privaloma. Jūsų nuplukdymu pasirūpins, o pasiimti reikės tik vieną daiktą – telefoną, kad padarytumėte įstabių nuotraukų ar video filmukų savo kelionių istorijai papildyti.  
 30. Mėgstate naktinį gyvenimą? Garsieji Tailando kurortai gausūs pramogomis tiek suaugusiems, tiek visai šeimai. Pasidomėkite prieš tai, kur vykstate, nes Tailandas skirtingas ir spalvotas – ne visur patiks šeimoms su vaikais ir ne visur patiks linksmybių ištroškusiam jaunimui.
 31. Jūsų mėgstamiausias vaisius – mango? Jei dar ne, tai bus. Sugrįžus iš Tailando dar ilgai jausite šviežių mango skonį.
 32. Nepraleidžiate bokso čempionatų? O gal įdomu, kaip tai atrodo gyvai? Tailando Muay Thai boksas yra nacionalinė šalies sporto šaka. Bokso ringų rasite kiekviename kurorte ir miestelyje! Nepraleiskite progos pamatyti profesionalių kovų!
 33. O gal norėtumėte su draugais pažaisti spėlionių žaidimą: vyras tai ar moteris? Spalvingos transvestitų šou programos, klubai ir atrakcijos – visa tai rasite, jei tik norėsite, visuose didžiuosiuose kurortuose.
 34. Galbūt svajojate pagyventi namelyje ant vandens apsupty nerealių vaizdų? Nacionaliniai parkai Tailande yra įspūdingi! Nuvykite į Khao Sok parką ir suprasite, kad pasaulis yra labai gražus.
 35. Gyvates matėte tik per televizorių? Čia jų daug ir įvairių. Jūsų viešbutyje jų nebus, bet pamatyti jas galite gyvačių fermose, džiunglėse. Tailande galima aptikti vieną ilgiausių pasaulyje gyvačių – tinklinį pitoną, kuris užauga iki dešimties metrų ilgio. Karališkoji kobra – ne pati nuodingiausia gyvatė Tailande. Daugiausiai žmonių pražudo malaizietiškas vaiperis.
 36. Prijaučiate vegetariškam gyvenimo būdui? Tailandas – puiki vieta vegetarams ne tik dėl to, kad gaminant patiekalus naudojama daug žalumos, daržovių, yra daug šviežios žuvies. Čia taip pat vyksta neįprastas Vegetarų festivalis – tam tikra daosizmo festivalio versija, kurios metu vyksta savęs žalojimas. Tokį reginį galima išvysti lapkričio mėnesį, daugiausiai Pukete, Trange ir aplinkui.
 37. Nežinote, kur švęsti Naujuosius metus? Naujieji metai Tailande švenčiami du kartus. Vieni dėl turistų – gruodžio 31 d. Bet dar įdomiau švęsti tikruosius tajų naujuosius metus – balandžio mėnesį vykstančio Songkrano metu žmonės pila vandenį vienas ant kito, taip linkėdami gerų naujų metų. Linksmame karnavale pilstomasi iš vandens šautuvų, kibirų, realiai visko, į ką galima įpilti vandenį. Vanduo simbolizuoja švarą, atgaivą dvasiai. Budistai pila vandenį ir ant Budos statulų, paveikslų.
 38. Atsimenate komediją „Pagirios Tailande“? Jie ne – pažiūrėkite – puikus filmas, parodantis ir kitą Tailando pusę.
 39. Norite atostogauti neišlaidaujant? Į Tailandą vykstama ne tik dėlto, kad tai – nuostabi savo gamta ar kultūra, šalis. Čia yra pigu – Jūsų santaupos taip greitai, kaip ilsintis bet kuriame Europos ar Lietuvos kurorte, nemažės. Ne veltui čia gyvena tiek daug atvykėlių iš kitų šalių.
 40. O gal norite atostogauti 5 žvaigždučių viešbučiuose su golfo laukais, įspūdingais vaizdais pro langus, privačiais paplūdimiais ar baseinais tik Jums? Koh Samui, Pukete, kituose žymiuose kurortuose tokių tikrai rasite!
 41. Galbūt Jūsų svajonių atostogos – sėdėti po palme ir nieko neveikti? Tailande yra viskas, kad nieko neveiktumėte. Tik pora dalykų: reikės susirasti palmę, o gal kelių, kad visą dieną užstotų saulę, tuomet susirasti kokosą – tikrą mineralų ir vitaminų šaltinį. Šiaudelį atsinešti iš viešbučio arba pasigaminti pačiam. Kokoso galą nuskels vietiniai, beliks įsidėti šiaudelį ir mėgautis tikromis tinginystės atostogomis. Besėdint po palme, saugokitės krintančių kokosų – taip kasmet užmušami apie 150 žmonių.
 42. Bijote varanų? Šių egzotinių gyvūnų yra nemažai, ypatingai, laukinėse vietose. Nei bijoti, nei erzinti jų nereikia – jie ir be Jūsų turi, ką veikti. Svarbu nemėtyti maisto, nes tuomet galite turėti dažnų svečių.
 43. Mėgstate sportuoti? Apsiaukite sportinius batelius ir lipkite į aukščiausias šventyklas. Tūkstančiai laiptelių į viršų ir jūs ne tik pasportavę – finišą vainikuos gražiausi apylinkių vaizdai, užuosite šventykloje degančių smilkalų kvapą, ausyse spengs tyla, o skraidantys paukščiai atrodys ranka pasiekiami.  
 44. Mylite gyvūnus? Apie dešimtadalį visų gyvūnų rūšių planetoje Tailandą vadina savo namais. Tailandas turi daugiau paukščių nei Europoje ir Amerikoje kartu paėmus!
 45. Mėgstate apsipirkti turguje? Tada čia Jūsų laukia rojus. Azijietiški turgūs – įspūdingi, spalvoti, pilni gyvybės, įvairiausių kvapų. Čia ne tik ateinama apsipirkti, čia kepama, verdama, sėdama prie mažų staliukų su mažomis kėdutėmis ir užkandžiaujant bendraujama. Didesniuose turguose vyksta renginiai. 
 46. Manote, kad Tailande galima ilsėtis tik žiemą? Nors tradiciškai daugiausiai į Tailandą vykstama būtent šiuo metų laiku, čia drąsiai galima ilsėtis nuo spalio iki gegužės mėnesio pabaigos. Svarbu geografiškai teisingai pasirinkti vietą, kurioje būti. Ne sezono metu Jus lydės tik privalumai: pigesni skrydžiai, viešbučiai, paslaugų kainos, mažiau žmonių, ne toks karštas oras, daugiau vietinių švenčių ir festivalių. Galėsite aplankyti daugiau įdomių vietų, nesistumdant su kitais turistais.
 47. Neturite nuotraukos su JAV prezidentu Obama? Ne tokia jau ir didelė bėda. Bankoke nueikite į Madame Tussauds vaškinių figūrų muziejų, kuriame išvysite muzikos, sporto, kino, raudonojo kilimo, istorijos, kitų lyderių pasaulio garsenybių figūras.
 48. O gal norite įkvėpti oru, kuriuo kvėpavo tikri karaliai? Bankoke rasite vieną įspūdingiausių pasaulio statinių pasaulyje – Didžiuosius rūmus. Nuo 1782 metų šis pastatų kompleksas, įsikūręs senamiestyje, buvo oficiali Siamo, o vėliau Tailando karalių rezidencija. Čia rasite ir Smaragdinio Budos šventyklą – svarbiausią ir švenčiausią budistų šventyklą Tailande.
 49. Žinau atsakymą, bet paklausiu, galbūt norite atsidurti viename baisiausių kalėjimų pasaulyje Bang Kwang kalėjime? Tailando kalėjimuose kali apie 15 proc. užsienio šalių piliečių. Apart įvairių nelegalių dalykų, Tailande galioja ir „Lese majeste” taisyklė, tai reiškia, kad jei bus padarytas nepagarbus veiksmas, įžeidimas ar poelgis prieš šalies karalių, tam žmogui gali grėsti ilgalaikis įkalinimas be jokių išlygų.
 50. Ir paskutinis, bet ne mažiau svarbus klausimas: ar norite saugiai nuskristi, keliauti ir turėti pašonėje tuos, kurie pasirūpintų Jumis visos kelionės metu? Tuomet vykite su „West Express“, kurie padės pamatyti viską, apie ką svajojote ar perskaitėte šiame tekste. Įspūdingų kelionių kartu! 

Vaiva Arnašė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close