home Sveikata „Gyvasties“ maldos už donorus, ligonius ir medikus

„Gyvasties“ maldos už donorus, ligonius ir medikus

Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ iniciatyva Šiluvoje šv. mišių metu bus meldžiamasi ir už organų donorus bei jų artimuosius. Penktadienį, rugsėjo 13-oji skelbiama ligonių, slaugytojų ir medicinos diena. Maldos bus skiriamos ir 1700 organų donorams, kurių dovanoti organai suteikė viltį gyventi ir išgelbėjo sunkių ligonių gyvybę. Tiek jų buvo per 49 metus, nuo atliktos pirmosios inksto transplantacijos Lietuvoje. Tą dieną taip pat meldžiamės už ligonius ir jais besirūpinančiuosius, kad gyvybę priimtų kaip Dievo dovaną.

Religija skatina donorystę

„Džiaugiuosi, kad žmonės atranda bažnyčios mokymą apie donorystę. Savęs dovanojimas kitam ne tik perkeltine, bet ir tiesiogine prasme yra didelė dorybė ir vertybė. Kitam dovanotas organas yra turbūt didžiausia meilės išraiška. Darysime didžiausius stebuklus – gydysime vieni kitus, dovanodami save. Tai yra gėris, nes mes katalikai, tikime, kad Dievas, prie savęs priglaudęs žmogų, prikels tą patį asmenį su visu kūnu ir siela. Meilė niekada nenuskriaudžia. Meilė visada apdovanoja“, - savo mintimis dalijasi kunigas Ričardas Doveika.

Tą dieną, vienoje iš „Piligrimų kiemelyje“ įsikūrusioje pavėsinėje (šalia Carito) pokalbiui apie organų donorystę kvies „Gyvasties“ nariai, gyvenantys su persodintu inkstu ar laukiantys tokios operacijos.

„Atiduok mano širdį tam, kurio širdis tebuvo nesibaigiančių skausmų šaltinis. Atiduok mano regėjimą žmogui, kuris nė karto nematė patekančios saulės,“ – rašo Robertas N. Testas „Donorystės himne.

Aušra Degutytė, „Gyvasties“ prezidentė sako, kad žmonėms, gyvenantiems po persodintos širdies, inkstų, kepenų ar plaučių operacijos, matantiems dėl to, kad buvo persodintos ragenos, pacituotos himno eilutės ne šiaip gražūs žodžiai, o gyvenimas. Dovanotas gyvenimas. Dovanotas tų, kurių didžiosios daugumos šiandien jau nebėra – organų donorų. Jiems padėkoti nebegalima, tačiau tie, kurie prisikėlė antram gyvenimui jų nepamirš niekada. Lietuvoje šiuo metu su persodintu organu gyvena apie 1000 žmonių.

Didieji Šilinių atlaidai vyksta 2019 m. rugsėjo 7–15 d. Šiluvoje.

Gustas su persodintomis kepenimis ir inkstu

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close