Matiešionių krašto bendruomenė paminėjo savo veiklos dešimtmetį

Šiltą praėjusio penktadienio vakarą į Galinių sodybą rinkosi Matiešionių krašto bendruomenės žmonės paminėti savo veiklos dešimtmetį. 10 metų – neilgas laiko tarpas, tačiau per jį šio krašto darbštūs žmonės padarė daug gerų darbų: papuošė savo aplinką, susitelkė bendrai veiklai ir poilsiui, kelionėms bei pramogoms. Juk reikia pamatyti, kaip gyvena ir tvarkosi kitos bendruomenės, ko galima pasimokyti ir pritaikyti pas save.

Į Matiešionių bendruomenės mažąjį jubiliejų atvyko Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, merės pavaduotojas Vytas Kederys, administracijos direktorė Jovita Tirvienė, Birštono seniūnijos seniūnas Jonas Kederys ir visų Birštono savivaldybės bendruomenių atstovai bei svečiai iš Vėžionių bendruomenės „Topolis“. Kiek pavėlavęs, į šventę atvyko LR Seimo narys, žemės ūkio ministras Andrius Palionis.

Renginys prasidėjo daina „Mano kraštas“, kurią atliko tarptautinių konkursų laureatas, Panevėžio muzikinio teatro dainininkas, buvęs birštonietis Osvaldas Petraška.

Matiešionių bendruomenės pirmininkas Laurynas Laukevičius priminė bendruomenės susikūrimo istoriją. Bendruomenė įkurta 2009 metais kovo 29 dieną buvusios Birštono girininkės Teresės Murauskaitės dėka. T. Murauskaitė šiuo metu yra šios bendruomenės garbės narė.

Pirmininkas pasidžiaugė gausėjančiomis bendruomenės narių gretomis, o kartu ir prisiminė tuos, kurie išėjo Amžinybėn. Jų atminimas buvo pagerbtas Tylos minute.

Pirmoji bendruomenės pirmininkė buvo Jolanta Mizgerienė. Bendruomenė neturėjo savo patalpų, tad žmonės susiburdavo tai pas vieną, tai pas kitą bendruomenės narį. Vėliau Galinių šeima pasiūlė savo patalpas, kurios buvo įrengtos iš projektinių lėšų. Bendruomenės nariai patys remontavo ir įrengė patalpas, kuriose buvo jauku ir malonu pabūti, organizuoti renginius.

Vėliau bendruomenė pradėjo tvarkyti viešąsias erdves, gražinti aplinką, nemažai prisidėjo tvarkant neseniai atrastą piliakalnį ir pilkapius, kasmet dalyvauja pavasarinėse talkose, organizuoja ir švenčia įvairias šventes.

„Džiaugiamės, kad mus supa gražus kraštovaizdis, kad turime R. Butkuvės sukurtą Angelų kelią, džiaugiamės puikia tarpusavio atmosfera ir darbščiais šio krašto žmonėmis, kurie visada ateina į pagalbą“, – kalbėjo L. Laukevičius.

Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė pasidžiaugė, kad bendruomenei vadovauja perspektyvus jaunas pirmininkas ir palinkėjo jam sėkmės tolimesniame darbe.

Merė iškėlė idėją, kad reikėtų sujungti asfaltuotu keliu Siponių ir Puzonių kelią. „Įgyvendinti viską galima, jeigu labai nori. Tad linkiu jums labai norėti ir ilgų gyvavimo metų“ – sakė merė.

Seniūnas J. Kederys pažadėjo: jeigu bus pinigų, viską padarysim, minčių ir idėjų turėsim.

Matiešionių krašto žmones gražios sukakties proga sveikino Škėvonių bendruomenės pirmininkė Rima Draskinienė. Ji padovanojo simbolinę pelėdą ir palinkėjo gražių darbų.

Nemajūnų bendruomenė „Santalka“ atvyko su nuotaikinga koncertine programa, kurią atliko Romualdo Žukausko vadovaujamas vokalinis ansamblis.

Muzikines dovanas įteikė ir Siponių bendruomenės atstovai bei Birštono vienkiemio bendruomenės.

Nepamiršo Matiešionių bendruomenės jubiliejaus ir svečiai iš Vėžionių, su kuriais matiešioniškiai susitinka ir bendrauja per Nemajūnuose vykstančius atlaidus, mat priklauso tai pačiai parapijai. Bendruomenės pirmininkė Irma Kereišienė įteikė linkėjimus ir pintinę, pilną vasaros gėrybių.

LR Seimo narys A. Palionis įteikė simbolinę dovaną bendruomenės pirmininkui, taip pat sveikino aktyvią bendruomenę, kurios dėka buvo išsikovota lėšų keliui asfaltuoti. „Prie to, kad turite asfaltuotą gerą kelią, daugiausia prisidėjo žmonės, kurie kreipėsi prašydami lėšų. Noriu palinkėti ir ateityje burtis, dirbti ir stiprinti savo bendruomenę“, – sakė A. Palionis, primindamas, kad jau renkamos paraiškos dėl kelių tvarkymo. Tad yra galimybė prisidėti šiek tiek lėšų prie gautųjų iš Kelių direkcijos ir padaryti gerų darbų savo žmonėms.

Matiešionių bendruomenės pirmininkas L.Laukevičius padėkojo ir įteikė Rimantės Butkuvės sukurtus angelus Birštono savivaldybės merei N. Dirginčienei, Seimo nariui A. Palioniui, seniūnui J. Kederiui ir sodybos šeimininkei Marytei Galinienei, kuri mielai priima visus į savo kiemą.

Nuoširdžius padėkos žodžius L. Laukevičius tarė ir savo bendruomenės nariams, įvardijo juos kaip darbščiąsias bitutes ir įteikė simbolines dovanėles.

Buvo apdovanoti ir bendruomenių vadovai, taip pat ansamblių vadovai, kurie įdėjo daug širdies ruošiant programą.

Žmogus gyvena tol, kol yra kam nors reikalingas. Ir jei žmogus gražus vidumi, savo darbais, šeima – gražus ir mūsų kraštas.

Tokie tie Matiešionių kaimo žmonės – mieli, geri, darbštūs ir nuoširdūs. Tad reikia tikėtis, kad ir kitas bendruomenės veiklos dešimtmetis bus sėkmingas, ypač kai bendruomenei vadovauja jaunas ir energingas vadovas, gimęs ir augęs šiame krašte.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close