Stakliškiečiai vasarą palydėjo su muzika ir dainomis

Paskutinę vasaros dieną gausus būrys Stakliškių seniūnijos gyventojų ir svečių rinkosi vis gražėjančioje poilsio ir kultūrinių renginių erdvėje prie Laisvės paminklo, kur vyko tradicinė Stakliškių seniūnijos vasaros šventė, skirta Vietovardžių metams paminėti.

Nuskambėjus Stakliškių himnui (žodžių ir muzikos autorius – Jonas Aleškevičius), kurį kartu su gausybe šventės dalyvių atliko Stakliškių liaudiškos muzikos kapela „Korys“, seniūnė Nijolė Ivanovienė pasveikino susirinkusius ir paskelbė, kad šventė prasideda.

Aikštę papuošė nauji suolai

Kaip įvardijo renginio vedėja Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centro direktorė Asta Keblikienė, šventė prasidėjo jau savaitės pradžioje. Ją pleneru „Meniški suolai“ pradėjo medžio drožėjai, kurie per savaitę pagamino ir pastatė originalius suolus. Ne bet kokius – kiekvienas suolas pažymėtas seniūnijos vietovardžiu! Projekto lėšų užteko ir scenos stoginei, ir laužavietėms įrengti.

Projektą inicijavo ir įgyvendino kaimo bendruomenė „Stakliškės“ (pirmininkė Rasa Noreikienė), o finansavo LR žemės ūkio ministerija ir Prienų rajono savivaldybė.

Stakliškių seniūnė Nijolė Ivanovienė visų stakliškiečių vardu padėkojo darbštiems drožėjams: Viktorui Norvilai, Ruslanui Rygalovskiui, Albinui Aukštakiui, Renoldui Gramauskui, Vaidui Andriulevičiui ir kalviui Martynui Breikštui. Padėkas bei apdovanojimus jiems įteikė ir savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas bei administracijos direktorė Jūratė Zailskienė.

Padėkota ir pagalbininkams: Aurimui Bartuškai, Romui Rutkauskui, Nerijui Terechovui, Jonui Vinskui ir Aidui Ajauskui.

Pagerbti sportininkai

Šventės dieną geriausi seniūnijos sportininkai varžėsi krepšinio 3×3 turnyre, futbolo 6×6 turnyre bei svarsčio (giros) kilnojimo ir rankų lenkimo varžybose. Geriausieji buvo apdovanoti šventėje.

Krepšinio turnyro nugalėtoja tapo komanda „Laukiniai šernai“, antri buvo „Gramas“ , treti – „Vyšniūnai“ . Futbolo aikštelėje nugalėtojų laurus iškovojo komanda „Senjorai“, antri liko „Renkamės 18 valandą“, treti – „Jaunėliai“.

Svarsčio (giros) kilnojimo varžybose nenugalimas buvo Aivaras Ajauskas, rankų lenkimo – Lina Gervickienė ir Arvydas Kurmanavičius. Jie apdovanoti Antano Šimkaus paminklų gamybos įmonės sukurtais originaliais prizais.

Šventės metu padėkota ir sportinių varžybų organizatoriams Linui Bagdanavičiui ir Artūrui Kaminskui.

Apdovanoti gražiausių sodybų šeimininkai

Stakliškių seniūnija kasdien keičiasi ir gražėja, o prie to grožio kūrimo ir puoselėjimo prisideda visi. Seniūnė N. Ivanovienė už kuriamą ir puoselėjamą grožį apdovanojo aštuonių sodybų šeimininkus. Apdovanojimų ir nuoširdžių plojimų nusipelnė: Rimutis Katukevičius (Stakliškių k.), Domicelė Šaulauskienė (Želkūnų k.), Vytautas Račkys (Vyšniūnų k), Rūta ir Virginijus Brazioniai (Stakliškių k.), Aida ir Raimundas Martinkėnai (Užuguosčio k.), Danutė ir Juozas Žigai (Pikelionių k.), Daiva Globienė (Medžionių k.), Domicelė ir Danielius Račkauskai (Pieštuvėnų k.).

Skambėjo dainos, buvo pasakojamos vietovardžių legendos

Šventėje koncertavo didžiulis būrys atlikėjų: Aukštadvario folkloro kolektyvas „Verknė“ (vad.V. Lengvinas), Pieštuvėnų bendruomenės vokalinis ansamblis (vad. O. Kamblevičienė), Stakliškių kultūros centro estradinis trio (vad. V. Lengvinas), Stakliškių vokalinis ansamblis „Guosta“ (vad. A. Baltrušienė), Stakliškių liaudiškos muzikos kapela „Korys“ (vad. J. Aleškevičius).

Tarp dainų pasakorė Vida Beliukevičienė porino sakmes, legendas ir padavimus apie visiems žinomas Stakliškių seniūnijos vietas: Verknę (Verksnę), Guostos ežerą, Lepelionių piliakalnį, vadinamą Napoleono kepure, ir kitas.

Stakliškių vietovardis turi net kelias kilmės versijas. Vieni pasakoja, kad Stakliškėse gyveno daug staklių meistrų ir audėjų, ir iš to kilo pavadinimas, kiti – kad čia gyveno daug žmonių pavarde Staklevičiai. Rašytiniuose šaltiniuose randama, kad pavadinimas atsirado per ginčą medžioklės metu – kartą susiginčijo ponai, kas išgers „stokielišėk“ (šimtą stikliukų), ir vienas jų, tiek išgėręs, pradėjo šaukti: „stokielišek, stokielišek…“. Taip vietovei ir prigijo pavadinimas Stokieliškės, kuris vėliau buvo sulietuvintas į Stakliškes.

Veiklos netrūko ir dideliems, ir mažiems

Šventėje buvo galima ne tik gražių dainų paklausyti ir kartu padainuoti, pašokti, su seniau matytais bičiuliais pabendrauti, bet ir lauktuvių namie likusiems šeimynykščiams nupirkti.

Šventės dalyviai buvo kviečiami prisijungti prie iniciatyvos „Laimingas Prienų kraštas“, sužinoti, kokiomis inovatyviomis veiklomis galima užsiimti Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje, į kokius mokymus kviečia projekto „Prisijungusi Lietuva“ organizatoriai ir dalyvauti jų rengtoje Laimės rato viktorinoje.

Mažieji šventės dalyviai linksmai laiką leido su Stakliškių KLC jaunaisiais savanoriais.

Išalkusieji buvo pavaišinti Vyšniūnų bendruomenės (Dalia Vertinskienė, Danutė Kvedaravičienė) virta sriuba, Želkūnų bendruomenės (Žilvinas ir Sonata Labanauskienė, Egidija Valkauskienė) plovu, ištroškusieji pagirdyti Pieštuvėnų bendruomenės (Dalė Stankevičienė, Simona Ruočkuvienė) gaminta gira.

Padėkota šventės rengėjams ir rėmėjams

Sveikinimų ir padėkų netrūko visos šventės metu.

LR žemės ūkio ministras, Seimo narys Andrius Palionis, pasveikinęs darbščius Stakliškių krašto žmones ir palinkėjęs gražios bendrystės šventės, apdovanojo Stakliškių seniūnę N. Ivanovienę, Stakliškių KLC direktorę A. Keblikienę ir kaimo bendruomenės „Stakliškės“ pirmininkę R. Noreikienę.

O seniūnė padėkojo ir apdovanojo gausų būrį rėmėjų ir šventės pagalbininkų, be kurių šventė nebūtų buvusi tokia puiki.

Koncertinę programą baigė grupė „Lietuvaičiai“. O šventę vainikavo įspūdingas fejerverkas, kurį padovanojo baidarininkai: „Vapsa“ „Upių labirintas“ ir Arūnas Valionis.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close