TOP 10 atostogų krypčių atostogoms šį rudenį!

Didžiausias rudens kelionių privalumas – nuslūgę didieji karščiai, bet vis dar malonus oras, šilta jūra, mažiau turistų. Tai puiki proga ne tik pailsėti paplūdimiuose, bet ir pamatyti šalies lankytinus gamtos, istorinius, kultūrinius objektus, kurie vilioja iš kelionių katalogų ar interneto platybių ir kuriais neįmanoma kokybiškai žavėtis, kepinant vidurvasario saulei. Vaikų rudens atostogos – taip pat puiki proga išvykti, ugdant mažųjų keliautojų smalsumą ir norą pažinti kitas kultūras. Be jokios abejonės, ruduo patraukus ir mažesnėmis kurortų paslaugų kainomis. O kur dar rudens derliaus gėrybės! Kelionių agentūrų tinklo West Express produktų vadovė Laura Šepetienė, remdamasi savo daugelio metų patirtimi, pataria, kur keliautojai dažniausiai vyksta rudenį ir kodėl.

Graikija (orai rugsėjo-spalio mėnesį: 23-26°C)

Herete! Jeigu Jūsų vardadienis rudenį, važiuokite jo atšvęsti į Graikiją! Čia jie švenčiami labiau nei gimtadieniai. Graikijos pasididžiavimas – keturių jūrų skalaujama, saulėtoji Kretos sala visus metus kvepia apelsinais, vynuogėmis ir alyvmedžių giraitėmis. Rudenį čia vyksta muzikos, šokių, net jodinėjimo festivaliai. Išsinuomokite automobilį ir važiuokite aplink šią abejingų nepaliekančią salą. Aplankę Knoso rūmus, archeologijos lobyną – Festo miestą, užsukę į vieną iš Bizantijos vienuolynų, išbandykite ilgiausią Europoje – net 18 km. besidriekiantį Samarijos tarpeklį, išsimaudykite turkio spalvos skaidrumo, balto smėlio paplūdimyje Balos Lagūnoje arba paplūdimyje rožinio smėlio krantais – Elafonisi. O gal norite nuklysti į hipių laikus? Tuomet keliaukite į Matalą. Vakare pasivaikščioję Chanijos siauromis senamiesčio gatvelėmis, ant smaragdinės jūros kranto esančiame restoranėlyje užsisakykite sraigių, puikaus Kretos vyno ir “griebkite jautį už ragų” – tikroje graikiškoje naktyje sušokite sirtakį! Šis posakis kilo iš graikų mito apie Herkulį, išgelbėjusį Kretą nuo siautėjančio buliaus, sugriebęs jį už ragų. Ne veltui graikai tokie temperamentingi! Išmaišę Kretą, būtinai aplankykite tris perlus aplink: Knosą, Santorinį, Spinalongą.

Pietų Ispanija (orai rugsėjo ir spalio mėnesiais: 24-28°C).

Olia! Jei norite įkvėpti oro, kuriuo kvėpavo ar pasivaikščioti gatvėmis, kuriomis bėgiojo čia gimusios tokios pasaulio įžymybės, kaip dailininkas Pablo Picasso ar kino aktorius Antonio Banderas, skriskite tiesiai į Malagą. Čia rasite ir pačią mažiausią pasaulyje bažnyčią, kurios plotas mažiau nei 2m2. Norite istorinės prabangos –  pamatykite Alcazaba tvirtovę, praeikite įspūdingu Mažuoju karaliaus keliu (Caminito del Rey). Istorija alsuoja Mijas korida – didžiulis amfiteatras, skirtas bulių kovoms ir žirgų pasirodymams. Malagos pakrantės yra ne tik vertos kiekvieno atodūsio, jos privalomos pamatyti svajojantiems apie ramias, kultūros ir istorijos persmelktas atostogas su šalta putojančio vyno cava taure restorane su svaiginančia paplūdimio panorama! Taip pat mėgstantiems povandeninį pasaulį ar skraidymą parašiutu bei gi naktinį gyvenimą su taip ispanų mėgstamomis fiestomis! Teniso ir golfo mėgėjai turėtų į lagaminus įsimesti visą jiems reikalingą imuniciją – čia tikras šių sporto šakų rojus. Panašus rojus laukia ir ispaniškų šokių ar virtuvės gerbėjų – ant grotelių kepta mėsa su šafranais bei kmynais, šalta gaspacho  sriuba, šviežios žuvys, buliaus uodega ar trinti migdolų riešutai apelsinų padaže? O gal paella? Tik išsirinkite!

Norintiems kokybiško ramaus poilsio, neištryptų paplūdimių, lėtų ispaniškų vidurdienio siestų ar miesteliuose vykstančių renginių – kontrastinga Almerijos pakrantė tam puikiai tiks. Natūralia gamta grožėkitės Siera Nevados kalnų masyvo parke, prie įspūdingų saugomo Gatos Kyšulio gamtos parko paplūdimių.

Portugalija (orai rugsėjo-spalio mėnesį: 23-27°C)

Ola! Romantiškajai Portugalijai turizmo ekspertai „Fodor‘s“ net yra suteikę svajonių šalies titulą! Nusivylusių Portugalija turistų dar neteko sutikti – šalis vilioja ne tik savo turtinga istorija, išskirtine dvasia, kultūra ir atmosfera, didingais viduramžių vienuolynais, bet ir jaukiais miestukais ir kavinutėmis, užburiančiomis Algarvės pakrantėmis, lagūnomis, smėlėtais paplūdimiais bei kalnais. O kur dar saldžiai svaiginantis Porto vynas, šviežia žuvis, jūros gėrybės, žymiosios Fado raudos. Algarvė žymi ir tuo, kad tai buvo pirmoji vieta Europoje, kurioje pradėjo veikti vergų turgus. Kartu ji tapo pirmąja valstybe, panaikinusia vergiją. Portugaliją ypač pamėgę bangų gaudytojai. Ruduo tam ypač tinka – prieš kelis metus spalio mėnesį profesionalus banglentininkas iš Havajų pagavo didžiausią savo bangą  – net 30 m., ant kokios jam yra tekę užšokti su banglente Šiauriniame Portugalijos paplūdimyje (Praia do Norte). Stebėti milžiniškas Atlanto vandenyno bangas nuo stataus šlaito yra nepaprastai didingas ir galingas savo stiprumu vaizdas.

Reta galimybė rugsėjį ir spalį šią nuostabią šalį pasiekti tiesioginiais užsakomaisiais skrydžiais iš Vilniaus. Jei ten vietų nebėra – West Express aviabilietų specialistai tikrai lengvai suras patrauklų variantą.

Bulgarija (orai rugsėjo-spalio mėnesį: 19-24°C)

Zdraveite! Rugsėjo mėnuo – puikiai tinka aplankyti istorijos, nuostabios gamtos, juodosios jūros smėlėtų paplūdimių, vynuogynų, kvapniųjų rožių ir net… technologijų kūrėjų šalį! Pirmasis pasaulyje kompiuteris buvo sukurtas bulgaro! Pirmą skaitmeninį rankinį laikrodį taip pat sukūrė bulgaras. Net ir garsusis Facebook kūrėjas Markas Zuckerbergas turi bulgariškas „šaknis“. Rugsėjo 22 dieną čia švenčiama Nepriklausomybės diena. Nors sezonas čia trumpesnis, švelnaus klimato ruduo – puikus metas ne tik pailsėti auksiniuose paplūdimiuose, bet ir pasidžiaugti rudens derliumi, vešlia gamta, bet ir pakeliauti po šalį. Juodosios jūros pakrantė tęsiasi net 378 km. Į praeitį nukels daugybė istorinių ir kultūrinių paminklų. Įspūdį paliks viešosios terminės romėnų pirtys. Būtinai užsukite į Plovdivą, kurios senamiesčiui daugiau kaip šeši tūkstančiai metų! Nepraleiskite progos pavakarieniauti vietinių bulgarų šeimoje! Šalis, išsaugojusi daugelio joje gyvenusių tautų patirtį, dvasią ir tradicijas, gali pasiūlyti visą kelionių, poilsio ir pramogų spektrą. Bulgariją ypač pamėgę jauni keliautojai, kurie čia randa pakankamai naktinio gyvenimo šurmulio ir, žinoma, – patrauklias kainas. Būna ir linksmų nesusipratimų: bulgarai purto galvas, kai nori pasakyti „taip“ ir linksi, norėdami pasakyti „ne“.

Izraelis (orai rugsėjo-spalio mėnesį: 27-31°C)

Šalom! Smalsu, kur Jėzus pavertė vandenį vynu ar kur yra pats žemiausias taškas žemėje, o gal norite praeiti Kryžiaus kelią ir turite ką pasakyti prie žymiosios Raudų sienos? Keliaukite į Izraelį. Čia tikras išskirtinių ir įdomių pažintinių šalies vietų lobynas – nuo Armagedono slėnio, krikščioniškosios Galilėjos, Nazareto, Jeruzalės senamiesčio labirintų iki Negyvosios jūros gydomųjų savybių išbandymo, malonumais ir gyvenimu kunkuliuojančio Tel Avivo, Senovės Palestinos uosto Jafa aplankymo ir … netgi deimantų! Izraelyje yra įsikūrusi viena didžiausių pasaulyje deimantų biržų. Kontrastai čia lydi kiekviename žingsnyje. Tūkstantmečius skaičiuojantys miestai persipina su šiuolaikiškais dangoraižiais. Bekraštėms dykumoms atsaką duoda snieguotos kalnų viršūnės. Viduržemio jūros rivjera vadinama saulėtoji Netanija – vienas gražiausių Izraelio miestų. Čia besiilsint dar ilgai galėsite dalintis patirtais įspūdžiais. 11 kilometrų Netanijos paplūdimys išties gražus, o mieste gausu ne tik  žalumos, bet ir promenadų, įspūdingų fontanų, vyksta nemažai švenčių. 

Rudenį čia pats švenčių metas: žydai naujuosius metus (Roš ha-Šana) švenčia rugsėjį pagal senąjį savo kalendorių. Jom Kipur (Išpirkimo diena) – prasideda 10 dienų po Naujųjų metų. Sukot – išsilaisvinimo iš Egipto vergijos, keliavimo per dykumą šventė. Prasideda tišriaus 15-ają ir tęsiasi vieną savaitę.

Pietų Italija (orai rugsėjo-spalio mėnesį: 22-26°C)

Čiao! Išnaršę Siciliją keliautojai žino, kad kino filmuose ir kriminalų suvestinėse žiaurumu pagarsėję Cosa Nostra nariai turistais nesidomi. Nuoširdūs gyventojai nebent iš smalsumo ilgiau palydės žvilgsniu. Sicilijos regionas Italijoje yra ne tik mafijos gimtinė ir gilių šeimos tradicijų kraštas, ji panašesnė į atskirą tautą nei į Italijos regioną su daugybe skirtingų veidų. Rudenėjanti Sicilija – puikus pasirinkimas, norintiems pamatyti, kaip renkamas vynuogių ir kitų gėrybių derlius. Sicilijos žavesį sustiprina neįkainojama architektūra. Vienas seniausių objektų, kurių nevalia aplenkti keliaujant po Siciliją – Cava D’Ispicaarcheologinis parkas. Gamta šį kraštą apdovanojo visais savo stebuklais: įvairiaspalve jūra, įstabiomis pakrantėmis, įlankomis, kalnais. Salos panorama neįsivaizduojama be nesutramdomos jėgos simbolio – Etnos ugnikalnio. Palermas įvertintas kaip viena geriausių pasaulyje gatvės maisto vietų.

Italijos „bato nosies“  Kalabrijos vienas didžiausių privalumų – nedaug turistų. Gražia gamta, šilta žydra jūra ir jos nuostabiais paplūdimiais, nacionaliniais parkais, puikiu itališku maistu ir mistiškais viduramžių miesteliais galėsite grožėtis dėl vietos po saule nekovodami su kitais turistais. Vienas įspūdingiausių Kalabrijos paplūdimių – Vatikano kyšulys. Šis pakrantės ruožas įtrauktas į 100 pasaulio gražiausių paplūdimių sąrašą!

Turkija (orai rugsėjo-spalio mėnesį: 25-29 °C)

MerhabaŠalies, kurioje laimingi baseinuose pliuškenasi mažieji lietuvaičiai, pristatinėti jau nebereikia. Prisirpusios granatos, nurenkamas vynuogių derlius, citrinmedžių giraitėse skinami citrusiniai vaisiai, iš apelsinų verdamas marmeladas. Ruduo Turkijoje – puikus metas atostogoms ne tik dėl gausaus derliaus ir gerokai žemesnių kainų, bet ir gaivaus oro, šiltos jūros, ramesnių kurortų, mažesnių eilių oro uostuose, restoranuose, prie istorinių, kultūrinių objektų, kuriuos apkeliausite nekepinant saulei. Puiki proga nuvykti į gamtos stebuklą – stalagmitų kalną Pamukalę, antikinį miestą Hierapolį, Nekropolį. Stulbinančio grožio Kapadokijoje rasite „fėjų kaminus“, antikiniame Myros mieste – amfiteatrą ir unikalias kapavietes uolose. Dėmesio vertas Demre miestas, taip pat jachta pasiekiamas paskendęs Kekovos miestas. Gaudykite mėlynuosius krabus ir stebėkite didžiuosius vėžlius Dalijano upėje. Įspūdžių užteks ilgam!

Kipras (orai rugsėjo-spalio mėnesį: 26-30 °C)

Herete! Esate įsimylėję? O gal trokštate atgaivinti jausmus ar pagydyti sužeistą širdį? Nuvažiuokite į meilės salą – Kiprą, kuriame netoli Pafoso kurorto iš jūros bangų iškilo meilės ir grožio deivė Afroditė. Rugsėjo pradžioje čia rengiamas kasmetinis Afroditės operos festivalis, vykstantis uosto pilyje. Prie meilės ir operos puikiai dera vynas. O jo mėgėjams nedera praleisti rugsėjo mėnesį Kipre vykstančios Vyno šventės, kuomet miesto gatvėse ir skveruose skamba tradicinė muzika ir kur liejasi vietinių vyndarių pagamintas vynas. Rožiniai flamingai taip pat neabejingi šiai nuostabiai salai – dešimt tūkstančių jų kasmet nusileidžia prie Larnakos ežero.

Kipre gausu smėlio paplūdimių, laikomų vienais švariausių pasaulyje. Jeigu diena vėsesnė, yra daugybė lankytinų vietų: galima traukti į Trodo kalnus, kurių papėdėje gaminamas Commandaria vynas laikomas seniausiu pasaulyje – šiam vynui daugiau nei 5 tūkst. metų. Galima leistis į žygius pėsčiomis po laukinį Akamas pusiasalį. Mėgstantiems pramogas ir naktinį gyvenimą – privaloma aplankyti Agia Napa miestą – dar vadinamą Kipro Ibiza. O gal įdomu paklaidžioti po miestą vaiduoklį? Būtent toks yra Famagusta – jau 30 metų apleistas miestas. Jei vyksite su šeima, rinkitės Coral Bay – nuostabaus grožio pasagos formos įlanką.

Malta (orai rugsėjo – spalio mėnesiais: 24-27 °C)

Hello/Bongu! Jeigu mėgstate muziejus po atviru dangumi – švelnaus klimato, spalvingoji Malta yra Jūsų rudens atostogų vieta. Atvykusius spalį čia pasitiks garsiausias meno ir kultūros festivalis – Notte Bianca. Gamtos ir architektūriniai stebuklai čia privilioja milijonus turistų kasmet. Senoviniai, ypatinga dvasia alsuojantys Maltos miestai, siaurų gatvelių labirintai, žymieji įvairiausiais raštais išmarginti balkonai. Vietinių pabėgtos miestų pakrantės, ramūs žvejų kaimeliai, laukiniai uolėti paplūdimiai egzotiškoms maudynėms, pasiplaukiojimai laiveliais, ieškant paslaptingų pakrantės grotų. Žvejo Popajaus kaimelis, beveik prieš 40 metų pastatytas kaip filmavimo aikštelė ir išlikusi iki šių dienų, sužavės mažuosius keliautojus. Į pamatyti vertų sąrašą būtinai įtraukite paslaptingąją Hal Saflynio požemių šventyklą. Mėgstančius muziką kviečia kasmet čia vykstantis Isle of MTV festivalis, kuriame koncertuoja žymiausi pasaulyje muzikantai.

Jungtinės Amerikos Valstijos

Hello! Jei nematėte, būtinai pažiūrėkite kino filmą “Ruduo Niujorke”. Jautrus, amžinomis vertybėmis persmelktas filmas nukelia į Niujorką rudenį, kur gimsta meilė. Tuomet bus lengviau įsivaizduoti save Niujorke spalį, einant Centriniame parke nusidriekusiu auksinių lapų taku arba lauko kavinėje jaukiai įsitaisius gurkšnojant karštą šokoladą. Arba pakilus į „Top of The Rock“, ant Rokfelerio centro stogo įsikūrusią apžvalgos aikštelę stebėti kvapą gniaužiančią panoramą, o vakare nueiti į vieną iš daugelio čia vykstančių nuostabių džiazo koncertų. Keliautojus, ypatingai rudenį – dėl švelnaus oro ir spalvų, it magnetas traukia Rytinė pakrantė su įstabiuoju Niujorku ir subtilia jo prabanga, keliaujant šiauriau – rudens spalvomis besidabinantis Meinas. Beje, Šiaurės Amerikoje lapuočiai gamina specifinį pigmentą, kuris nudažo lapus ryškiai raudona spalva! Visada populiarūs Vakarai – Kalifornija. Važiuojant vienu iš kelių, padangos netgi Jums sugros Viljamo Telio uvertiūrą. Garsieji nacionaliniai parkai, kurie viliote vilioja gamtos mylėtojus – abejingų nepaliekantis Didysis Kanjonas, Braisas, Josemitas. Floridoje vaikus iš proto išves visas Disnėjaus pramogų pasaulis. O kur dar Niagaro kriokliai. Amerika tokia įvairi ir tokia įspūdinga! Neretas keliautojas apjungia kelionę į JAV su kruizu. Trumpus kruizus iš JAV uostų galima įsigyti itin patraukliomis kainomis ir aplankyti Karibus ar Meksikos pakrantę. Vienas populiariausių ir įspūdingiausių – Aliaskos kruizas.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close