Vyrai meldėsi iškėlę rankas į Viešpatį (plg. 1 Tim. 2,8)

Gerbiami skaitytojai, pasidalintas džiaugsmas tampa dvigubu. Norisi gerą žinią dauginti dėl paties džiaugsmo, o dar, anot apaštalo Povilo, sukelti švento pavydo, kad pajudintos mintys skleistųsi ir gero pavyzdžio skatinamos taptų šauniu ir išganingu darbu.

Prieš keletą metų Alytuje, Šv. Angelų Sargų parapijoje, vyrai katalikai sutarė kurti maldos grupę, Dievą garbinti, vienas kitą malda ir rūpesčiu palaikyti bei dalintis savo asmeniniu tikėjimo patyrimu. Toks sumanymas ir veikla negali likti be džiaugsmo bei pritarimo ir kunigų širdyse.

Smagu, kad malda grįžta į vyrų gyvenimus. Privalau pabrėžti, kad vyrai stengiasi bendrauti nuoširdžiai, pagarbiai, saugodami paslaptį, ir tai jiems sekasi. Katalikų vyrų maldos grupė jau yra Alytuje, Marijampolėje ir Tauragėje.

Liepos 27 dieną Prienų rajone, Skriaudžiuose šios grupės vyrai susirinko Šv. Lauryno bažnyčioje. Atlikę išpažintį, jie meldėsi šv. Mišiose. Šiuo laikmečiu jau maloniai stebina, kad 30 vyrų balsu, drauge meldžiasi ir gieda, o kiek vėliau ir dalinasi savo įžvalgomis, sukeltomis Šv. Rašto, pamokslo ir paskaitos.

Susitikimo tema buvo pasirinkta pagal Jėzaus žodžius: „Aš jus draugais vadinu, nes viską jums apreiškiau, ką esu iš savo Tėvo girdėjęs“ (plg. Jono evangelijos 15 skyrius). Pamokslo metu buvo kalbama apie Jėzaus ir apaštalo Jono draugystę. Šv. Jonas buvo toks Draugas, kuris nuo savo draugo nepasitraukė net tada, kai tas buvo „išstatytas“ ant didžiausio „gėdos stulpo“. Šventasis Raštas šlovina draugystę ir giria ją už jos naudingumą sielos išganymui ir kasdienybei.

Paskaitos metu buvo kalbama apie tikros – geros draugystės keletą bruožų:

1. Atvirumą, kuris auginamas iš maldos už Draugą, paslapties saugojimo, Draugo neapkalbėjimo bei neįtarinėjimo, o pasitikėjimo;

2. Gebėjimą įsiklausyti ir pasakyti, kurie ugdomi pagarbiai sakant kritiką, skaitant geras knygas, diskutuojant ir ieškant su Draugais išminties, svajojant, nebijant (leidžiant sau ir Draugui) nusikalbėti. Dar stebint Draugo geras savybes ir jas garsiai į akis įvardijant;

3. Periodišką buvimą kartu, drauge meldžiantis, kalbantis, tylint, pramogaujant ar dirbant.

Abu Draugai ar keletas turi dėti pastangų bendravimui, nes vienpusis bendravimas iš anksto pasmerktas, o futbolas į vienus vartus nežaidžiamas.

Anot šv. Pranciškaus tikra draugystė yra ta, kuri veda pas Dievą.

Po paskaitos vyko įžvalgų pasidalinimas grupelėse. Stebino temos supratimas, taikymas ne kitiems, o asmeniškai sau, nuoširdumas.

Na, ir kaip priklauso vyriškai kompanijai, visą dvasinį maitinimąsi vainikavo sotus avienos plovas. Šlovė virėjui!

Mūsų veiklą, Viešpatie, savo įkvėpimu pradėk ir pagalba lydėk, kad Tu būtum mūsų Pradžia ir Pabaiga.

Kunigas Arūnas Simonavičius

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close