Matas Šalčius pasitinka ir sveikina keliautojus

Rugpjūčio 7 dieną prie naujosios autobusų stoties vėl būriavosi šventiškai nusiteikę žmonės, kurie su pasididžiavimu žvelgė į kitoje kelio pusėje, ant UAB „Tango Pizza“ pastato nutapytą didžiulį keliautojo Mato Šalčiaus pano. Šio paveikslo ant pastato sienos pristatymo visuomenei šventėje dalyvavo Prienų savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė, Prienų krašto muziejaus direktorė Lolita Batutienė, idėjos autoriai Jaunius ir Dovilė Mališauskai, paveikslo dailininkas ir idėjos įgyvendintojas Petras Lincevičius, Vytauto Didžiojo šaulių sąjungos 2-osios rinktinės vadas Vytautas Žymančius bei visas būrys prieniečių ir miesto svečių.

Tie, kurie dažniau keliauja, mato, kad daugelyje miestų ir miestelių pastatus puošia įvairūs piešiniai. Tai suteikia ne tik tam tikrą informaciją, bet ir išskirtinumo.

Simboliška, kad ant komercinio pastato prie pagrindinės miesto sankryžos, jungiančios kelius į Vilnių, Kauną, Marijampolę ir Alytų, pavaizduotas žymus keliautojas motociklu Matas Šalčius, išgarsinęs mūsų kraštą visame pasaulyje. Idėja papuošti pastatą piešiniu kilo pastato savininkų ir UAB „Tango Pizza“ šeimininkų Dovilės ir Jauniaus Mališauskų iniciatyva. Ji sulaukė Prienų rajono savivaldybės pritarimo. Vėliau buvo siūlomos idėjos, jas vertino ir visuomenė. Turbūt niekas neprieštaraus, kad daugiausiai balsų surinko idėja pavaizduoti ant sienos žurnalistą, rašytoją, vieną iš Šaulių sąjungos įkūrėjų, keliautoją, Lietuvą daugybėje pasaulio šalių garsinusį Matą Šalčių. Prieniečiai pataikė tiesiai į dešimtuką, iš pasiūlytų idėjų nutapyti Prienų herbą, dailininką N. Silvanavičių ar keliautoją M. Šalčių pasirinkdami keliautoją iš Čiudiškių kaimo, atnešusį šlovę mūsų kraštui.

Pasveikinti idėjos sumanytojų ir įgyvendintojų atvykęs Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas įteikė padėkas verslininkams D. ir J. Mališauskams, sumanymo įgyvendintojui, tapytojui Petrui Lincevičiui. Meras visų gyventojų vardu dėkojo už iniciatyvas, kurios gražina miestą, stiprina verslo, bendruomenės ir savivaldos bendradarbiavimą, įkvepia kitus prasmingiems darbams. Dėkojo ir už meną, kuris augina čia gyvenančiųjų meilę savo kraštui, savivertę ir pasitikėjimą. Meras džiaugėsi, kad atsiranda jaunų žmonių, kurie savo idėjomis pasidalina su kitais, sulaukia palaikymo ir pagaliau – įgyvendinimo. Šaunu, kad jauni žmonės randa nišą ne tik savo verslui, bet ir kitiems, ne verslo reikalams.

Jaunieji verslininkai D. ir J. Mališauskai padėkojo visiems už palaikymą, sumanymo įgyvendinimą, taip pat už finansinę paramą, kurią suteikė Savivaldybė, skyrusi lėšų iš Smulkaus ir vidutinio verslo fondo. Jų įsitikinimu, sumanymuose, skirtuose savo kraštui, gyventojams, svečiams, neturi būti konkurencijos ar naudos. Geriausias atpildas yra atsiliepimai apie gražėjančias erdves, žmonių dėkingumas už aplinką puošiančias idėjas.

„Matas Šalčius visus sveikina sankryžoje ir linki gero kelio ir atradimų. Tokia buvo šio tapybos darbo idėja“, – sakė paveikslo (pano) autorius, šilavotiškis menininkas P. Lincevičius. Jis trumpai papasakojo apie darbą, kuris truko apie tris savaites. Įgyvendinti idėją dailininkui padėjo kūrybininkė Mantė Jaruševičiūtė. Visiems buvo įdomu sužinoti, kaip reikėjo nutapyti tokio dydžio paveikslą. Kūrinyje panaudota Mato Šalčiaus nuotrauka iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos fondų.

Pasirodo, reikėjo ir matematikos žinių bei skaičiavimų, kad turėtumei tai, kuo dabar džiaugiamės.

Muziejaus direktorė L. Batutienė pasakojo M. Šalčiaus gyvenimo istoriją, šiek tiek priminė jo keliones po pasaulio šalis, meilę gimtajai Lietuvai ir parašytą knygą „ Svečiuose pas 40 tautų“. Muziejaus direktorė atkreipė dėmesį į piešinio fone matomą vandens ženklą, simbolizuojantis popieriaus lapą, kuris reiškia tarsi naujo pradžią, taip pat ir į paukštį, paaiškindama jų reikšmę.

Sveikinimo žodžius idėjos sumanytojams ir dailininkui tarė ir Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės vadas ats. kap. Vytautas Žymančius. Jis padėkojo verslininkams ir Savivaldybei už išskirtinį keliautojo, vieno iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėjų M. Šalčiaus įamžinimą, o merui A. Vaicekauskui įteikė Lietuvos šaulių sąjungos 100-mečio proga išleistą medalį.

Po oficialios dalies atsirado ir daugiau norinčiųjų pasveikinti jaunąjį dailininką, kuris sugebėjo puikiai perteikti keliautojo emociją, parinkti tinkamas spalvas, kad paveikslas organiškai pritaptų erdvėje.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close