Dalį gyventojų pasieks VMI informacija apie prašymus skirti paramą

2019 m. rugpjūčio 6 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad šalies gyventojams, kurie užpildė popierinius prašymus skirti dalį pajamų mokesčio paramai ir Mokesčių administratoriui juos atsiuntė klasikiniu paštu, Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) šiandien pradės siųsti informacinius pranešimus apie prašymuose įrašytus paramos gavėjus. Gyventojų, gausiančių pranešimus, yra beveik 33 tūkst. Nesinaudojantys EDS pranešimus gaus klasikiniu paštu.

„Siekdami užkirsti kelią neteisėtam asmens duomenų naudojimui ir sukčiavimui, tais atvejais, kai paštu atsiųstame gyventojo prašyme yra nurodyti kiti paramos gavėjai nei ankstesnių metų prašymuose, gyventojui, kurio vardu pateiktas popierinis prašymas, apie tokį pajamų mokesčio dalies paskyrimą, siunčiame informaciją, kad jis matytų, ar niekas neteisėtai nepasinaudojo jo asmens duomenimis“,- pasakoja Stasė Aliukonytė-Šnirienė, Mokestinių prievolių departamento direktorė, primindama, kad pranešimus gyventojai gali rasti prisijungę prie EDS (http://deklaravimas.vmi.lt) skiltyje „Pranešimai vartotojui“.

Kaip teigia Mokestinių prievolių departamento direktorė, jei gyventojas tokio prašymo neteikė (t. y. prašymą, galimai pasinaudojęs gyventojo asmens duomenimis, pateikė kitas asmuo), apie tai gyventojas gali pranešti VMI prisijungęs prie Mano VMI (www.vmi.lt/manovmi) arba atvykęs į artimiausią VMI padalinį (www.vmi.lt/cms/aptarnavimo-skyriai)arba pasitikėjimo telefonu 1882 (pasirinkus meniu 8 punktą „Pasitikėjimo telefonas“).

VMI primena, kad nuo 2020 m. sausio 1 d. prašymus skirti dalį pajamų mokesčio paramai gyventojai galės pateikti tik e. būdu prisijungę prie EDS. Prašymą bus galima pateikti savarankiškai arba atvykus į bet kurią apskrities valstybinę mokesčių inspekciją. Popieriniai prašymai, atsiųsti paštu ar pateikti tiesiogiai, VMI nebebus priimami. Tai leis išvengti galimų piktnaudžiavimo atvejų – pernai dėl galimai neteisėtai skirtos 2 proc. paramos Policijos departamentui VMI perdavė 41 skundą, o dėl galimai neteisėtai skirtos 1 proc. paramos – 58 skundus. Be to, paskaičiuota, kad dėl šių pasikeitimų administracinė našta gyventojams sumažės daugiau nei 161 tūkst. eurų.

Išsamią informaciją apie paramos skyrimą bei konsultacijas kitais mokestiniais klausimais gyventojai gali gauti paskambinę Mokesčių informacijos centro telefonu 1882 arba +370 525 53190. Konsultacijos telefonu įrašomos ir prilygintinos rašytinėms.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close