Septintoji Birštono vasaros menų akademija ruošia naujas staigmenas žiūrovams

Liepos 27 dieną Birštone prasidėjo jaunus ir patyrusius muzikos mėgėjus vienijantis tarptautinis projektas – Birštono vasaros menų akademija. Projekto renginiai prasidėjo dalyvių registracija ir BMVA dalyvių susitikimu su pedagogais.

Susitikimo pradžioje renginio sumanytoja, kompozitorė, Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė, profesorė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė pasveikino visus dalyvius ir prisiminė, kaip prieš septynerius metus kilo idėja sukurti kartų sugyvenimo namus, kuriuose būtų gera visų amžių žmonėms, kuriuose galėtų mokytis vieni iš kitų ir perduoti viską, ką turi geriausio. Idėja gyvuoja iki šiol, nes Birštono vasaros menų akademija ir yra ta vieta, kurioje gausu atradimo ir buvimo kartu džiaugsmo. Pagrindinis projekto tikslas, kaip minėjo kompozitorė, yra padėti dalyviui atsiskleisti kūrybine prasme.

Pianistas, koncertmeisteris Justas Čeponis, daugiametis BMVA dalyvis, skatino dalyvius imti viską, ką tik gali. Jis prižadėjo, kad nebus lengva, tačiau bus tikrai labai įdomu. Kita koncertmeisterė Aušra Banaitytė (aktoriaus Andriaus ir Martyno Bialobževskių mama), ilgametė nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos ir Vilniaus Tallat-Kelpšos konservatorijos pedagogė, minėjo, jog grojimas ansamblyje – pati gražiausia bendravimo forma. Pianistės mokiniai ne kartą skynė laurus prestižiniuose konkursuose. Mažųjų vokalistų numylėtinė koncertmeisterė Roberta Daugėlaitė šiais metais taip pat talkins mažiesiems dainorėliams.

Dainininkė ir pianistė Gintarė Skerytė, dainuojanti nuo senosios iki šiuolaikinės muzikos kūrinių, dalyvaujanti kaip solistė visuose Lietuvoje rengiamuose muzikos festivaliuose, tikino visus atvykusiuosius, kad dainuojama ne balsu, o širdimi. Anot Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojos, be dainavimo meno subtilybių, ne mažiau svarbu mokyti vaikus pažinti save, savo tembrą, dainavimo galimybes. Projekte dėstytoja nori įgyvendinti paprastą svajonę – dalintis. Gintarė Skerytė dalinsis meistriškumu su jauniausiais akademijos vokalistais. Su vyresniaisiais vokalistais šiais metais dainavimo džiaugsmu dalinsis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Dainavimo katedros vedėja profesorė Asta Kriščiūnaitė.

Audronė Žigaitytė-Nekrošienė su pasididžiavimu pristatė ir dar vieną dainavimo mokytoją – Kristian Benedict (Lietuvoje žinomą kaip Vaidą Vyšniauską), kuris jau išgarsėjęs tarptautinėje arenoje kaip vienas geriausių Otelo vaidmens atlikėjų. 2018 m. Benedict su Samsono vaidmeniu debiutavo Niujorko „Metropolitan Opera“. Benedict ne tik kels dalyvių meistiškumą, jis skaitys paskaitas ir dovanos žiūrovams koncertą kurhauze.

Į susitikimą su dalyviais atvyko ir Donaldas Račys, kuris dar būdamas moksleiviu tapo daugelio Lietuvos ir taptautinių konkursų laureatu. Šiuo metu jis dirba M. K. Čiurlionio menų mokykloje ir yra Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos Fortepijono katedros vedėjas. Daug pianisto mokinių ir studentų yra tapę įvairių nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatais. Šiemet D. Račys sutiko pasidalinti fortepijono meistriškumo paslaptimis ir su Birštono menu akademijos dalyviais.

Projekto sumanytoja džiaugėsi, kad šiais metais prie akademijos prisijungė ir gausus būrys smuikininkų. Kaido Valja – Estijos styginių instrumentų pedagogų asociacijos prezidentas atvyko padėti dalyviams įminti smuiko paslaptis, pats smuikininkas norėtų geriau išmokti lietuvių kalbą. Smuiko mokytoja ekspertė Nijolė Prascevičienė yra mokytoja, kurios gyvenimas –muzika. Mokytoja prisipažino, kad jau 48 metus dirba be atostogų ir labai dėkoja tėveliams, kurie padeda vaikams eiti muzikos keliu. Mokytoja Nijolė akademijoje taip pat padės jauniesiems smuikininkams tobulinti savo įgūdžius.

Projekto organizatorė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė priminė, kad, be meistriškumo pamokų, vidurdieniais vyks paskaitos, susitikimai, kurių metu bus diskutuojama su žinovais, nagrinėjami sėkmės receptai, ieškoma atsakymų į meno pasaulyje kylančius klausimus. Kompozitorė kvietė pasinaudoti reta galimybe išgirsti muzikos paslaptis „iš pirmų lūpų“.

Iškilmingo akademijos atidarymo vakare koncertavo grupė „Subtilu Z“, kurios improvizacijos ir išmonė abejingų salėje nepaliko. Atidaryme dalyvavusi Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė pasveikino Audronę Žigaitytę-Nekrošienę, tęsiančią projekto iniciatyvą jau septintus metus, ir palinkėjo šiai neturinčiai analogų akademijai gyvuoti dar ne vienus metus. Tuo tarpu A. Žigaitytė-Nekrošienė nuoširdžiai dėkojo Birštono savivaldybės merei, Birštono kultūros ir laisvalaikio centro administracijai, Birštono meno mokyklos direktorei Laimutei Raugevičienei už bendrystę ir kvietė dalyvauti susitikimuose bei pasaulinio lygio muzikantų koncertuose, kurie Birštono vasaros menų akademijos metu vyksta kiekvieną vakarą kurhauze.

Birštono vasaros menų akademijos renginiai vyko visą savaitę, o rugpjūčio 4 dieną, 18 valandą visus dalyvius, mokytojus ir žiūrovus organizatoriai kviečia į Birštono kurhauzą, kur vyks projekto uždarymo koncertas.

Audronė Žigaitytė-Nekrošienė

Kristina Belenavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close