Daugiausia valstybės finansuojamų vietų universitetuose užsitikrino šiemet pasirinkusieji studijuoti su informacinėmis technologijomis susijusias specialybes, taip pat teisę ir mediciną.

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMABPO) penktadienį skelbiami duomenys rodo, kad daugiausia – 297 – valstybės finansuojamos vietos skirtos įstojusiesiems į programų sistemų specialybę Kauno technologijos universitete (KTU). Ši kryptis KTU apskritai sulaukė gausiausio studentų skaičiaus (312) iš visų pasirinkimų universitetuose.
Toliau rikiuojasi Vilniaus universiteto (VU) teisės studijos (177 nemokamos vietos), politikos mokslai VU (147 vietos), programų inžinerija Vilniaus Gedimino technikos universitete (133 vietos).
Po 127 studentus, kurių studijas finansuos valstybė, surinko trys studijų kryptys universitetuose: medicinos ir programų sistemų VU bei multimedijos ir kompiuterinio dizaino VGTU. Dar 125 valstybės finansuojamos vietos skirtos studijuoti medicinai Lietuvos sveikatos mokslų universitete.
Iš kolegijų pagal valstybės skiriamus studijų krepšelius pirmauja Vilniaus kolegija. Čia tarptautinį verslą nemokamai studijuos 167, bendrosios praktikos slaugą – 124, o programų sistemas – 116 asmenų. Daugiausia – 406 – studentų apskritai turės estetinės kosmetologijos specialybė Socialinių mokslų kolegijoje.
Bendras studentų skaičius mažėja: universitetuose studijuoti nuo rugsėjo pakviesti 10 tūkst. 914 jaunuolių (pernai – 11 tūkst. 164), kolegijose – 9489 (pernai 10 645).
Labiausiai, t. y. trečdaliu, valstybės finansuojamų vietų sumažėjo ISM Vadybos ir ekonomikos universitete – nuo 140 pernai iki 93 šiemet.
Vos dviejų studentų sulaukė LCC tarptautinis universitetas, tik 23 studentai rinkosi ir Kazimiero Simonavičiaus universitetą – čia nemokamų vietų neskirta.
Trečdaliu sumažėjo ir studijuosiančiųjų Šiaulių universitete (nuo 109 pernai iki 79 šiemet), Lietuvos sporto universitete (nuo 335 pernai iki 234 šiemet). Ketvirtadaliu mažiau studentų sulaukė ir Mykolo Romerio universitetas – studentų mažėja nuo 524 pernai iki 394 šiemet.
Iš viso bendrojo ugdymo mokyklas šiemet baigė 21 tūkst. 983 abiturientai, dar 4727 abiturientai buvo profesinio mokymo įstaigose.
Sutartys su pakviestaisiais studijuoti universitetuose ir kolegijose bus sudaromos liepos 29 – 31 dienomis, dalis aukštųjų mokyklų sutartis leidžia sudaryti elektroniniu būdu. Nuo pagrindinio priėmimo likusioms vietoms užimti bus rengiamas papildomas priėmimas.
Šiemet bus naikinama pusšimtis studentų nepritraukusių studijų programųŠiemet bus naikinamos 52 studentų nepritraukusios studijų programos. Svarstoma, ar jos uždaromos tik ateinantiems mokslo metais, ar ir ilgesniam laikui.
Apie tai BNS penktadienį informavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. 
Daugiausia – po aštuonias – reikiamo studentų skaičiaus nesurinkusių programų yra Klaipėdos ir Vytauto Didžiojo universitetuose (KU ir VDU) bei Panevėžio kolegijoje. 
KU nebus vykdomos aplinkos inžinerijos, kūno kultūros ir sporto pedagogikos, laisvalaikio sporto, elektros inžinerijos ir robotikos, logistikos, politikos mokslų, rekreacijos ir turizmo bei visuomenės sveikatos studijos.
VDU šiemet nevyks akvakultūros technologijų, biochemijos, filosofijos ir politinės kritikos, kultūros ir turizmo vadybos, sociologijos ir antropologijos, viešojo administravimo, žemėtvarkos studijos, taip pat ikimokyklinės ir priešmokyklinės pedagogikos programa Vilniuje.
Panevėžio kolegijoje bus uždarytos kelių inžinerijos, elektromechanikos, grožio terapijos, elektros ir automatikos įrenginių, inžinerinės vadybos, kompiuterinių tinklų administravimo, tarptautinio verslo ir teisės studijų programos.
Kauno technologijos universitete (KTU) studentų nesurinko penkios studijų programos, Klaipėdos ir Šiaulių valstybinėse kolegijose – po keturias, Vilniaus universitete (VU) – trys, dvi iš jų – Kauno fakultete, taip pat po dvi nerentabilias studijų programas yra Mykolo Romerio, Šiaulių universitetuose, Utenos bei Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijose.
KTU nebeliks industrinių technologijų vadybos, pastatų inžinerinių sistemų, sociologijos ir psichologijos, šilumos energetikos ir technologijų bei taikomosios fizikos studijų programų.
Automobilių techninio eksploatavimo, mechatronikos, multimedijos technologijų ir odontologinės priežiūros nebeliks Šiaulių valstybinėje kolegijoje, o ikimokyklinės ir priešmokyklinės pedagogikos, mechanikos inžinerijos, pradinio ugdymo pedagogikos, transporto logistikos – Klaipėdos valstybinėje kolegijoje
VU nepaklausiausios buvo socialinės politikos ir Kauno fakultete vykdomos ekonomikos ir vadybos bei kultūros ir kūrybos industrijų vadybos programos.
MRU nebeliks tarptautinio verslo ir muitinės logistikos bei teisės ir penitencinės veiklos, ŠU – verslo bei viešojo administravimo programų, Utenos kolegijoje – odontologinės priežiūros bei transporto verslo, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje – energijos bei kelių inžinerijos programų.
Taip pat po vieną studentų nepritraukusią studijų programą turi Lietuvos sveikatos mokslų ir Lietuvos sporto universitetai, Alytaus ir Marijampolės kolegijos, atitinkamai čia nebeliks sveikatos informatikos bei kūno kultūros ir automobilių techninio eksploatavimo bei verslo anglų kalba.
Į Panevėžio kolegijos kelių inžinerijos ir teisės programų bei į Kauno technologijos universitete vykdomą sociologijos ir psichologijos programos valstybės finansuojamas vietas nepretendavo nė vienas stojantysis.
Studentų nepritraukė ir trijų nevalstybinių aukštųjų mokyklų siūlomos studijų programos: Kazimiero Simonavičiaus universitete tokių programų buvo šešios, LCC tarptautiniame universitete – keturios, šv. Ignaco Lojolos kolegijoje – dvi.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close