Keičiasi kiaušinių dydžio žymėjimas.

Didžiausia kiaušinių tiekėja šalyje „Groward Group“ keičia jos siūlomų kiaušinių dydžio žymėjimą. Vieno populiariausių rinkoje „Rido“ kiaušinių prekės ženklo pakuotes nuo šiol žymės nebe raidės S, M, L ir XL, o trys konkretūs svoriai – 530 g, 630 g ir 730 g bei kiaušinių dydį atspindinti ikonėlė. Naujove siekiama įnešti daugiau aiškumo ir skaidrumo, kai pirkėjai gauna tiksliai tą svorį, už kurį ir moka.

„Pastebime, kad pastaruoju metu, kartu su dažnai atnaujinamomis kai kurių maisto produktų pakuotėmis, keičiasi ir tų produktų svoris. Tad pirkėjams tapo svarbu žinoti tikslų įsigyjamo produkto svorį. Kad žmonėms prekybos centruose apsipirkti būtų paprasčiau ir nereiktų skaičiuoti, nuo šiol kiaušinių dydį vaizduosime grafiškai ir pateiksime bendrą pakuotės svorį. Juk paprastai žmogus svarsto, jog įsigys, tarkim, pusę kilogramo mėsos ar riešutų, ne 10 to produkto vienetų po 50 g. Tad kodėl su kiaušiniais turėtų būti kitaip?“, – naujovę pristato „Groward Group“ vadovas Tomas Strumskas.

Bendrą pakuotės svorį įmonė jau iki šiol žymėjo ant „Rido“ laimingų (ant kraiko laikomų vištų) kiaušinių pakuočių. Žymėjimui pasiteisinus, nuspręsta jį naudoti ir likusiems kiaušiniams.

„Kaip pagrindiniai kiaušinių tiekėjai, nevengiame rinkos formavimo bei edukacijos iniciatyvų: pirmieji Lietuvoje pradėjome masiškai tiekti ant kraiko laikomų vištų kiaušinius, informuojame žmones apie paukščių laikymo sistemų skirtumus. Šį kartą, atsižvelgę į pirkėjų poreikius, siūlome naują svorio žymėjimo sistemą. Manome, jog ji prigis rinkoje“, – sako Tomas Strumskas.

Pagal oficialų reglamentavimą šiuo metu bendro pakuotės svorio nurodyti apskritai nebūtina, o mažiausią raidėmis žymimų – S dydžio kiaušinių pakuotę sudaro iki 53 g sveriantys kiaušiniai, tuo tarpu vidutinę (M) – 53-63 g, didelę (L) – 63-73 g, o labai didelę (XL) – daugiau nei 73 gramus sveriantys kiaušiniai. Tad jų svoris gali ženkliai skirtis: pavyzdžiui, L dydžio kiaušinis privalo sverti nuo 64 iki 73 gramų, todėl dešimties L dydžio kiaušinių pakuotės svorio skirtumas gali siekti ir 90 g.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close