home Gynyba Lietuvos padangėje gali pasirodyti penktos kartos naikintuvai F-35A

Lietuvos padangėje gali pasirodyti penktos kartos naikintuvai F-35A

Liepos 18 d. Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose nusileido Jungtinių Amerikos Valstijų naikintuvai F-35A Lightning II. Jie prisijungė prie jau anksčiau į Lietuvą atskridusių naikintuvų F-15E ir transporto lėktuvo C-130. Orlaiviai dalyvauja pirmą kartą mūsų regione vykstančiose oro gynybos pratybose „Spartus atsakas“ (angl. Rapid Forge).

Šiaulių aviacijos bazėje F-35A vykdė spartų papildymą kuru. Iš Šiaulių aviacijos bazės penktos kartos F-35A orlaiviai kilo vykdyti mūšio ore treniruotes Lietuvos oro erdvėje. Šios treniruotės metu mūšio ore valdymą užtikrino Karmėlavoje veikiantis Baltijos valstybių bendras valdymo ir pranešimų centras. Antžeminę oro gynybos apsaugą atliko Lietuvos karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono kariai.

Liepos 23 d. ir liepos 25 d. planuojama, kad JAV orlaiviai Lietuvos oro erdvėje vykdys paramos iš oro treniruotes ir naikins ant žemės esančius taikinius Kazlų Rūdos poligone. Užvedimą ant taikinių ir integraciją užtikrins Lietuvos ir JAV specialiųjų bei kitų pajėgų kariai.

Lietuva šioms pratyboms dvi dienas nustatytomis valandomis skirs beveik pusę savo oro erdvės. Skiriamos pakankamai didelės erdvės suteikia patrauklias sąlygas pritraukti sąjungininkų pratybas ir leis geriau išnaudoti modernių orlaivių teikiamas galimybes treniruotėms specifinėmis Baltijos regiono sąlygomis. Oro erdvės atskyrimas suderintomis valandomis neturės įtakos civilinei aviacijai ir visi suplanuoti skrydžiai vyks pagal tvarkaraštį.

Srž. sp. Ievos Budzeikaitės nuotraukos

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close