Iškilmingai suteikti Birštono garbės piliečių vardai ir pasirašyta sutartis

Kurorto šventinių renginių programa prasidėjo iškilminga Birštono piliečių garbės vardų suteikimo ir sutarties su Gruzija pasirašymo ceremonija  Savivaldybės didžiojoje salėje.

 

Garbės piliečio vardas suteiktas Juozui Palioniui

Karališkais drabužiais pasipuošę jaunuoliai įnešė garbės piliečių regalijas. Birštono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vyr. specialistė Danutė Kacevičiūtė pristatė pirmąjį garbės pilietį,  buvusį Seimo narį Juozą Palionį, kuriam šis garbingas titulas suteikiamas po mirties.

Juozas Palionis Birštono krašto žmonėms pažįstamas jau daugelį metų, žinomas gerais darbais, iniciatyvomis ir projektais. Jis visada rėmė ir padėjo daugeliui bendruomenių ir visuomeninių organizacijų,  padėjo savivaldybei gauti lėšų kelių tiesimui. Juozo Palionio gerumą ir paramą pajuto ne viena daugiavaikė šeima ar vieniši ir seni bei ligoti žmonės, o taip pat kūrybingi ir talentingi asmenys. Ir pats Juozas Palionis yra išleidęs ne vieną knygą, sukūręs eilių, kurios tapo netgi dainomis ir mielai dainuojamos šio krašto žmonių. Dabar Juozo Palionio, buvusio Seimo nario, pradėtus darbus tęsia jo šeima.

Juozo Palionio apdovanojimą atsiėmė jo žmona Julija, kuri sakė, kad šis garbingas titulas labai daug reiškia jų šeimai, yra aukštas jo, kaip Seimo nario ir kaip žmogaus, veiklos įvertinimas. Ji padėkojo J. Palionio asmenį apdovanojimui teikusiems Tarybos nariams Birutei Magdalenai Vokietaitienei ir Vytui Kederiui.

Juozo Palionio dukra Edita perskaitė eilėraštį „Ruduo“, kuris dar niekur nebuvo publikuotas ir yra skirtas Birštonui.

 

… ir Hansui Peteriui Feddersenui

 

Savivaldybės tarybos sprendimu, gimnazijos bendruomenės teikimu garbės piliečio vardas buvo suteiktas partnerystės tarp Birštono ir Lecko savivaldybių garbės koordinatoriui Hansui Peteriui Federsenui (Hans Peter Feddersen).

H. P. Federsenas yra ne tik tarptautinių projektų ir seminarų „Darbas vardan taikos“, „Berlyno praeitis ir dabartis“ koordinatorius ir nuolatinis rėmėjas. Jo dėka grupelė gimnazijos mokinių kiekvienais metais turi galimybę tobulintis Šiaurės jūros akademijoje, mokytojai ir mokiniai dalyvauja seminaruose Berlyne, susipažįsta su šalies ir miesto istorija.

H. P. Federseno dėka daugelis mažiau pasiturinčių ir daugiavaikių šeimų gavo labdaros siuntas, kurios buvo didelė paspirtis sunkiu metu.

Savivaldybės merei Nijolei Dirginčienei įteikus Garbės piliečio regalijas, H. P. Feddersen dėkojo už aukštą jo įvertinimą ir prisiminė  bendradarbiavimo tarp savivaldybių pradžią prieš 20 metų.

Iškilmingame posėdyje dalyvavo ir praėjusiais metais gavęs Birštono garbės piliečio vardą užsienietis, Danijos Bakke mokyklos direktorius Powlerik Wolf.

 

Pasirašyta draugystės ir bendradarbiavimo sutartis

 

Tęsiant iškilmingą ceremoniją, buvo įnešta Birštono ir Gruzijos Chiatura savivaldybės sutartis, o abiejų savivaldybių vadovai buvo pakviesti ją pasirašyti.

Lietuvos Respublikos Birštono savivaldybės ir Gruzijos Chiatura savivaldybės parengtos sutarties tikslas – sudaryti sąlygas vystyti tarpusavio bendradarbiavimą, rengti ir vykdyti įvairius bendrus projektus.

Pasirašius sutartį, Gruzijos Chiatura savivaldybės vadovas Prokoph Chikviladzė ir Birštono savivaldybės merė N. Dirginčienė apsikeitė dovanomis – suvenyrais. Gruzijos atstovui dovanų  buvo įteiktas Birštono simbolis – stiklinis banginukas, o mūsų merė gavo gruzinišką kinžalą ir kitokių suvenyrų.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close