Mintimis dalijasi praeiviai. Ką žinote apie afrikinį kiaulių marą?

Kazys Liniauskas

Manau, kad dėl kiaulių maro su draudimais persistengiama. Visais laikais prie miško gyvenantys žmonės augino kiaules ir nieko nenutikdavo, o dabar – draudžiama, liepiama išnaikinti. Nemanau, kad kitose šalyse, pavyzdžiui, Lenkijoje, irgi tokie draudimai galioja, ten gal tik „dėl vaizdo“ kažkiek kiaulių sunaikina, o kitų mėsą atveža mums. O kas Rusijoje turi darytis? Jei užsikrėtusios kiaulės suserga, užkrečia kitas ir nugaišta, tai tuoj Lietuvoje nebeliks kiaulių. O kaip kitaip, jei viruso nenaikina jokie vaistai. Bus blogai, aš neįsivaizduoju gyvenimo be rūkytų lašinukų. Bet, tikėkimės, taip nenutiks, pavyks užkratą sustabdyti.

Angelė Mickienė

Aš baiminuosi, kad nenusipirkčiau užkrėstos mėsos, todėl kiaulienos valgau mažiau, perku vištieną, triušieną. Nors sakoma, kad žmogui šitas virusas nepavojingas, bet vis tiek neramu. Ypač baisu, kad maras jau ir į Prienų rajoną atėjo. Nesuprantu aš kartais tų kiaulių augintojų – perspėjama, kad laikytųsi saugos reikalavimų, kad registruotų kiaules, bet vis tiek atsiranda nekreipiančių dėmesio į draudimus, nelegaliai auginančių, nugaišus kiaulei – slapta užkasančių. Patys kaimo žmonės (ir seniūnai, seniūnaičiai) turi stebėti kaimynus, ar tinkamai elgiasi auginantys kiaules, nes susirgus kaimyno kiaulei, liga ateis ir pas juos.

Danguolė Karčiauskienė

Gyvenu kaime, bet kiaulių jau neauginame. Ir aplinkui jau niekas neaugina – bijom maro ir nerizikuojam. Manau, kad ligą labiausiai platina šernai, nes kalbama, kad daug jų negyvų miške randa, o paskui ir žmonės, ir gyvūnai virusą parneša į namus. Sako, kad žmogui šis virusas nepavojingas, bet aš net įtariamai sergančio gyvūno mėsos nerizikuočiau valgyti. Gal pavyks „susitvarkyti“ su liga ir vėl kriuksės paršai tvartuose.

Nerijus

Mažai žinau apie šią ligą, tik tiek, kad draudžiama kiaules auginti. Mėsą perku parduotuvėje, todėl nebijau užsikrėsti, be to, girdėjau, kad žmogui ši liga nepavojinga. Vakcinos nėra, vaistų nėra, tai, manau, virusas nustos plisti tik tuomet, kai visi šernai išgaiš ir kiaulių nebeliks. Tuomet, praėjus kažkiek laiko, vėl bus leista kiaules auginti.

Marija Jakinevičiūtė:9592

Turiu artimųjų, kurie dar augina kiaules, bet jau baigia jas išskersti. Nors virusas žmogui nepavojingas, bet mes lengvai galime tapti viruso pernešėjais. Labai mėgstu vaikščioti po mišką, bet kartu ir baiminuosi, kad neparneščiau užkrato ir netyčia neperduočiau tiems, kas kiaules augina. Pirmiausia visi turime elgtis atsakingai ir nesilankyti ten, kur jau nustatytas kiaulių maras, o auginantys kiaules ypatingai turi laikytis higienos reikalavimų: ir persirengti drabužius, ir dezinfekuoti patalpas, ir t.t. Norėčiau tikėti, kad ligos plitimą pavyks sustabdyti, nereiks laukti, kol išgaiš visos kiaulės ir šernai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close