Liepos 6-oji ant Pašlavančio piliakalnio

Liepos 6-ąją dieną nuo ankstyvo ryto ant Pašlavančio piliakalnio plevėsavo Lietuvos trispalvė. Tą dieną vyko Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo šventė. Senasis piliakalnis sulaukė daug šventės dalyvių ir tarsi savo galingomis rankomis apglėbė juos.

Kaip ir kasmet, šventėje dalyvavo daug svečių: LR Seimo narys Andrius Palionis, Prienų rajono Valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei Prienų rajono tarybos nariai Jonas Vilionis ir Egidijus Visockas, Šilavoto seniūnė Neringa Pikčilingienė. Svečiai sveikino visus susirinkusius, linkėjo geros šventės ir nuotaikos. Šventę gražiomis eilėmis apie Tėvynę pradėjo mūsų vaikučiai Matas ir Ievutė. Dalyvius linksmino Šilavoto laisvalaikio salės folkloro ansamblis „Akacija“ (vadovė Saulė Blėdienė), dainuojamosios poezijos atlikėjas Vytautas Trakymas. Apie Karalių Mindaugą pasakojo šventės dalyviai, kurie buvo pasiskirstę į 4 grupes. Visi buvo apdovanoti saldžiaisiais prizais. Šventės dalyvių laukė staigmena: piliakalnio teritorijoje reikėjo surasti paslėptą senovinį daiktą, pasakyti, kur jis buvo naudojamas. Susirinkusieji buvo vaišinami troškiniu bei bulviniais blynais.

Laikas bėgo…Artėjo 21 valanda. Su didele pagarba širdyje giedojome Lietuvos tautinę giesmę. Dar ilgai neskubėjome namo, bendravome vieni su kitais, dalinomės prisiminimais.

Piliakalnio bendruomenės centro informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close