Liepos 6-ąją visi pasaulio lietuviai vėl giedojo „Tautišką giesmę“

created by dji camera

Liepos 6 d., švenčiant pirmojo ir vienintelio Lietuvos Karaliaus Mindaugo bei Lietuvos valstybės dieną, lietuviai įvairiuose pasaulio kampeliuose tradiciškai vėl vienu metu giedojo „Tautišką giesmę“ – Lietuvos himną.

Jau tapęs tradicija gydytojo, prozininko, poeto, publicisto, kritiko, vertėjo, laikraščio „Varpas“ redaktoriaus Vinco Kudirkos sukurtos „Tautiškos giesmės“ giedojimas kasmet keletui minučių suvienija visus, kurie vertina kiekvieną akimirką, saugančią tautą, jos kultūrą, palikimą ir, žinoma, vienybę.

Lietuvių bei kitoms tautoms vis dažniau migruojant, tautinis paveldas, kultūra bei vienybė tampa nebe puoselėjimo, bet išsaugojimo objektu. Todėl ir keletas akimirkų, kai net ir maža lietuvių tautos dalis sugeba susivienyti bendrai veiklai, suteikia vilčių, kad mūsų tauta neišnyks ir bent dalyje lietuvių širdžių bus išsaugota, nes lietuviai, nepaisant dėl globalizacijos prarandamo tautų identiteto, vertina savo kilmę ir protėvius.

Daugelyje pasaulio, Lietuvos bei Prienų krašto miestelių ir kaimų nuskambėjęs himnas padovanojo dar vieną džiaugsmą keliantį pastebėjimą –himno giedoti vis dažniau renkasi jaunimas. Tas jaunimas, kuris visada buvo revoliucionieriai ir, vyresniųjų akimis, „prarastoji karta“. Stebina tai, kad savo širdies, o ne vyresniųjų patarimų klausantis jaunimas kyla į dar vieną sukilimą – lietuvių tautos dvasios atgimimą. Tos dvasios, kuri dėl įvairių socialinių ir ekonominių veiksnių vyresniajai kartai tapo blankiu šešėliu.

Prienuose „Tautiškos giesmės“ giedojimas tapo ne tik dar vienu lietuvius vienijančiu renginiu, tačiau ir puikiu jaunimo koncertu, Prienų kultūros ir laisvalaikio kolektyvų dovana prieniečiams, taip pat vakarone su vaišėmis, kurias prieniečiams mielai dovanojo vietos verslininkai: UAB „Saulėta“ restoranas „Sodas“, UAB „Vildeda“, UAB „Trupinys“, Alvinos Tankevičienės IĮ „Prienų čeburekai“, UAB „Tango pizza“, UAB „Osmedas“ , UAB „Valeta-P“, kavinė „New Star“ bei UAB „Redokas“.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close