Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų festivalis-konkursas „Mes Lietuvos vaikai“

Birželio 15 d. Klaipėdos universiteto bei įvairiose kitose miesto salėse vyko antrasis Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų festivalio-konkurso „Mes Lietuvos vaikai“ turas.

Šiuo festivaliu-konkursu siekiama tęsti ir puoselėti Lietuvos chorinio dainavimo tradicijas, aktyvinti chorinį judėjimą bendrojo lavinimo, muzikos, meno mokyklose, gimnazijose, kolegijose ir chorų studijose. Kartu, šis renginys – ir puiki galimybė geriau pasirengti 2020 m. Lietuvos moksleivių dainų šventei. Konkurso metu vaikų ir jaunimo kolektyvai vertinami pagal meninį lygį, skirstant juos į grupes.

Antrajame konkurso ture galėjo dalyvauti per pirmąjį turą įvairiuose Lietuvos regionuose vertinimo komisijos atrinkti chorai, surinkę ne mažiau kaip 85 balus iš 100. Iš kiekvienos apskrities buvo išrinkti pajėgiausi jaunučių, berniukų, jaunių, merginų ir mišrūs chorai. Kiekvienas jų ir atstovavo savo miestą ar rajoną 2-ame turo konkurse Klaipėdoje. 

Šiame ture dalyvavo ir pirmajame ture įvertinti prieniečiai. Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos jaunučių choras (vad. Lina Suchorukovienė) 1-ame konkurso ture laimėjo pirmojo laipsnio diplomą ir kartu su pajėgiausiais Kauno apskrities chorais buvo pakviestas dalyvauti šiame, 2-ame respublikiniame konkurso „Mes Lietuvos vaikai“ ture.

Klaipėdoje vykusiame festivalio-konkurso ture tarp respublikos bendrojo lavinimo mokyklų jaunučių chorų „Ąžuolo“ progimnazijos jaunučių choras užėmė 3-iają vietą.

Choro vadovė L. Suchorukovienė džiaugiasi savo mažųjų choristų pastangomis, dideliu darbu ruošiantis konkursui ir puikiu pasirodymu, taip pat mokinių bei tėvelių vardu dėkoja Prienų rajono savivaldybės merui Alvydui Vaicekauskui už suteiktą finansinę paramą.

Antrąjį konkurso turą ir baigiamąjį festivalio koncertą organizuoja Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“, Lietuvos nacionalinis kultūros centras, Klaipėdos savivaldybė bei Lietuvos chorų sąjunga. 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close