Į projekto „Savojo tapatumo beieškant“ įvertinimą ir aptarimą birželio 1-ąją rinkosi visi, kam rūpi vaikų ateitis, kas stengiasi įrodyti, kad tik bendraujant randame draugų, pradedame pažinti save.

Viena iš projekto dalių  „Bendravimas – vertybė“ įrodė, kad tik bendraujant vaikams, tėvams, mokytojams ir valdžios atstovams galime nuveikti bet kokius darbus, bendraudami rasti tiesą,  surasti naujų draugų, įvertinti savo stiprybes ir silpnybes.

Nors oras birželio 1-ąją ir nelepino, tačiau visi, norintys pasidalinti mintimis ir lūkesčiais apie projekto įvertinimą, susirinko į Nemuno kilpų regioninio parko lankytojų centrą Prienuose. Renginys buvo skirtas paminėti  ir Vaikų gynimo dieną, todėl neapseita be linksmybių, žaidimų ir vaišių.

Apibendrinti projekto rezultatus atvyko Prienų rajono savivaldybės administracijos direktorius Algis Marcinkevičius, Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis, vyr. specialistas Adomas Kubilius, Švietimo centro direktorė Danutė Stankevičienė, metodininkė Oksana Radzvilavičienė, neseniai įsikūrusios asociacijos Prienų jaunimas nariai, projektą organizavę mokytojai, tėveliai su vaikučiais.

Renginį pradėjo projekto įkvėpėja, Prienų meno mokyklos mokytoja Laima Šileikienė, kuri bandė kartu su vaikais išspręsti amžiną klausimą: ko jie paklaustų, jei būdami maži mokėtų kalbėti?.. Pasak mokytojos, vaikams nuo mažens norisi tėvelių daug ko paklausti, todėl paūgėję tampa „Kodėlčiukais“. Asociacijos Prienų jaunimas nariai bandė sužinoti, ko labiausiai  vaikams reikia. Ant didelių lapų tėveliai, mokytojai, vaikai ir jaunimas surašė pačius didžiausius savo norus – tai: meilė, bendravimas, buvimas kartu. Mažieji nupiešė širdeles, norėdami pasakyti, kad jiems svarbiausia būti tėvelių mylimiems ir laukiamiems.

Gražius vaikų norus palydėjo Prienų meno mokyklos mažųjų dainorėlių dainelės.

O kaip toks renginys apsieis be žaidimų? Nemuno kilpų regioninio parko kultūrologė Dainora Šaltienė supažindino vaikučius su paukščiais giesmininkais, o mokytoja Levutė Karčiauskienė priminė senuosius žaidimus. Į didelį ratą kartu su vaikais pažaisti įsijungė tėveliai ir mokytojai.

Vasarą skaityti knygeles kvietė Prienų knygyno „Pegasas“ direktorė Greta Meškauskienė. Ji pristatė naują knygyno akciją – „Perskaitytų knygelių medis“. G. Meškauskienė už aktyvų dalyvavimą projektinėse veiklose apdovanojo prienietį Dominyką Baroną, o už pilietiškumą bei iniciatyvumą – birštonietį Edviną Dulskį.

Pasibaigus linksmybėms mažieji buvo pakviesti savo įspūdžius pavaizduoti piešinėliuose.  D. Stankevičienė pasidalino įspūdžiais iš Žemės dienos renginio, o interneto tinklapio prieniškis.lt žurnalistė pristatė skaidres iš Kovo 11 d. skirto renginio, vykusio Prienų krašto muziejuje. Už indėlį į projekto įgyvendinimą Savivaldybės kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vedėjas R. Šiugždinis įteikė mero padėkas visoms įstaigoms ir organizacijomis. Švietimo centro padėkomis buvo apdovanoti renginio organizatoriai ir tie, kurie prisidėjo, kad šis projektas  taptų dar vienu bendruomeniškumo pavyzdžiu.

Renginio dalyvius ir svečius sausainiais, bandelėmis, karštomis dešrelėmis vaišino Nemuno kilpų regioninio parko direkcija, o dešreles kepė asociacijos Prienų jaunimas nariai. Skaniomis spurgomis vaišių stalą praturtino Švietimo centro atstovės.

Prasidėjo vasara, o su ja – naujas laikas apmąstymams ir mintims, kurias bandysime vėl įgyvendinti, kviesdami  tėvelius ir vaikučius į naujus gražius ir smagius renginius.

 

Ramutė Milušauskienė,

Nemuno kilpų regioninio parko direkcijos

vyr. specialistė  aplinkosauginiam švietimui

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close