Sutarė dirbti vieningai, kad abi savivaldybės klestėtų

Birželio 20 d. Prienų rajono savivaldybėje vykusio Prienų rajono ir Birštono savivaldybių vadovų susitikimo metu aptarti bendri projektai, susiję su Prienų kapinių tvarkymu ir plėtra, dviračių takų plėtra, turistinių maršrutų, žemėlapių parengimu, viešojo transporto maršrutais, taip pat problemos, kylančios dėl kelio Alytus–Kaunas vis neprasidedančios rekonstrukcijos, ir kiti klausimai.

Susitikime dalyvavo Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, abiejų savivaldybių administracijos direktorės Jūratė Zailskienė ir Jovita Tirvienė, Prienų r. savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Algis Marcinkevičius, merų patarėjos Agnė Dargužienė ir Rimantė Kurkauskaitė, Architektūros skyrių vadovai Dalia Joneliūnienė ir Mantas Michaliunjo.

Abiejų savivaldybių vadovai teigė, kad gyvenant kaimynystėje reikia ne konkuruoti, bet bendradarbiauti, nes sąlyčio taškų yra daug.

„Reikia dirbti vieningai, kad abi savivaldybės klestėtų“, – sakė N. Dirginčienė.

Daug dėmesio buvo skirta Prienų – Birštono kapinėms. Pasak, M. Michaliunjo, nors detalusis planas parengtas, bet dėl neargumentuotų skundų, aplinkosauginių reikalavimų ir kitų problemų kapinių plėtra vis stringa.

Savivaldybių vadovai nutarė parengti kapinių tvarkymo projektą, kuriame būtų numatytas takų rekonstravimas, vieta (ar kelios vietos) kolumbariumui, tvoros atnaujinimas. Taip pat diskutuota apie atliekų kapinėse rūšiavimą bei konteinerių trūkumą. Kaip pastebėjo susitikimo dalyviai, atliekos rūšiuojamos geriau, tačiau dalis kapinių lankytojų atliekų dar nerūšiuoja.

Susitikimo dalyviai pastebėjo, kad Birštonas yra laikomas patrauklesniu turistams, tačiau ir Prienų savivaldybėje yra nemažai lankytinų objektų, kuriais domisi kurorto svečiai. Sutarta, kad rengiamuose naujuose žemėlapiuose atsiras nuorodos į lankytinus objektus abiejose savivaldybėse, planuojama parengti ir bendrus ekskursinius maršrutus. Taip pat buvo aptarti jau esantys ir rengiami dviračių maršrutai, kryptys, kurios būtų patrauklios, numatyta parengti dviračių trasų žemėlapį.

Projektas, kurį įgyvendinus dviračių takai sujungs Prienų rajono, Birštono, Alytaus ir Alytaus rajono savivaldybes, jau įgyvendinamas. Numatyta, kad ateityje dviračių takai turėtų plėstis Kauno link ir sujungti Kauną su Prienais.

Daug metų žadama, kad bus rekonstruotas kelias Prienai–Kaunas. Deja, nors jau buvo ir parengtų planų, darbų pradžia vis nukeliama. Vakarykščiai savivaldybių vadovai iš Automobilių kelių direkcijos vadovų sužinojo, kad apie mums visiems aktualiausią kelią džiuginančių naujienų nėra. Kelių direkcijos planuose šį kelią numatyta tvarkyti tik 2031–2033 metais. Ir tai nebus, kaip žadėta anksčiau, trijų (2+1) juostų kelias, bet jo plotis liks toks kaip dabar. Kaip pastebėjo A. Vaicekauskas, kelio, kurio remonto laukia maždaug 100 tūkst. žmonių, pralaidumas nepadidės.

Prienų rajono ir Birštono savivaldybių vadovai sutarė, kad reikia imtis ryžtingų veiksmų – pasitelkus kaimyninių Alytaus bei Kauno miestų ir rajonų savivaldybes bei verslininkus nebeklausinėti, o reikalauti, kreiptis į Seimą, Vyriausybę, Prezidentą ir visur, kur tik įmanoma, jei reikės – protestuoti.

Susitikimo pabaigoje detaliai aptarta kai kurių įgyvendinamų dviračių takų atkarpų darbų eiga, pasidalinta patirtimi apie atliekų tvarkymą ir rūšiavimą, Birštono savivaldybės merė N. Dirginčienė patikino, kad bus įgyvendintas Velniabliūdžio pelkės projektas.

Kitas abiejų savivaldybių vadovų ir specialistų susitikimas numatytas rudenį Birštone.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close