Po mėlynu gimtinės dangumi

Praėjusį šeštadienį Šilavoto seniūnijos gyventojus ir visą būrį svečių subūrė tradicinė seniūnijos vasaros šventė „Po mėlynu gimtinės dangumi“, skirta Vietovardžių metams. Vietovių vardai – tai ryšys su tėvų namais, tėviške, gimtine, tai – tiltas, jungiantis su protėviais.

Šilavoto pagrindinės mokyklos stadione jau po pietų varžėsi krepšininkai, mažųjų šventės dalyvių laukė Pramogų kiemelis, kur buvo piešiamos laikinos tatuiruotės, lankstomi balionai, ant skaidrios plėvelės piešiamas bendras piešinys. Vaikams padėjo Judita, Eglė, Laima ir Milda.

Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės konsultavo rūpimais klausimais.

Kartu linksmintis – dainuoti ir šokti, sveikindama gausų būrį šventės dalyvių ir žiūrovų, kvietė Šilavoto seniūnė Neringa Pikčilingienė. Ji priminė, kad šventės scena papuošta gėlių žiedais, ant kurių užrašyti seniūnijos kaimų pavadinimai.

Šventės dalyvius sveikino Prienų rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė ir Prienų KLC direktorė Virginija Naudžiūtė. Jos linkėjo gražios šventės, puikios nuotaikos ir gražių įspūdžių.

Šilavoto seniūnijos seniūnaitės dėkojo seniūnei N. Pikčilingienei už ryžtą, savitarpio supratimą ir pagalbą. Jos linkėjo, kad niekada neišblėstų seniūnės šypsena, ir padovanojo… didžiulį batą, kad seniūnė per seniūniją sėkmingai žengtų žingsnį platų.

Krepšinio varžybose 3X3 varžėsi šešios komandos, atvykusios ne tik iš Šilavoto, bet ir iš Veiverių, Garliavos, Juodbūdžio, Klebiškio. Nugalėtoja tapo Šilavoto komanda, antroje vietoje – „JT auto“ iš Klebiškio, trečioje –„Volfuko ambasadoriai“ iš Veiverių. Apdovanojimus įteikė Šilavoto seniūnė N. Pikčilingienė ir Šilavoto laisvalaikio salės renginių organizatorė Saulė Blėdienė.

Kiekvienas vietovardis – tarsi praeities kartų laiškas, kurį turime išmokti perskaityti ir įsiminti. Šilavoto kaimo pavadinimas kilo iš žodžio „šilas“, nes aplinkui daug šilų, o Pašlavančio kaimo pavadinimą atplukdė šalia jo tekantis Šlavantos upelis. Juodaraistis pavadinimą gavo nuo raisto, kuriame buvo daug šaltinių, o iš jų versdavosi tamsus vanduo. Apie Naujasodį pasakojama, kad kaimas atsirado daugiau nei prieš du šimtus metų. Tuo metu jo vietoje augo didelis miškas. Žmonės pradėjo kirsti mišką ir statyti namus. Kai pirmasis kaimo gyventojas prie namų pasisodino sodą, kaimui prigijo Naujasodžio pavadinimas.

Daug yra pasakojimų apie kaimų vardų kilmę ir sunku patikrinti, kas tikra, kas išgalvota, tačiau vietovardžiai – tai mūsų krašto ir tautos praeitis, juose sudėta mūsų senolių išmintis.

Muzikinius kūrinius ir šokius susirinkusiesiems dovanojo Šilavoto laisvalaikio salės ansamblis „Akacija“(vad. S. Blėdienė), Šilavoto pagrindinės mokyklos ansamblis (vad. L. Sarnickienė) bei Pakuonio laisvalaikio salės moterų vokalinis ansamblis „RE nata“ ir linijinių šokių grupė „Prienų linija“.

Šventės dalyvius grybiene ir žirnių koše vaišino Šilavoto seniūnijos seniūnaitės.

Šventę užbaigė grupės AGE pasirodymas.

Šventės pabaigoje buvo padėkota gausiam rėmėjų ir partnerių būriui. Dėkodama visiems kolektyvams ir atlikėjams už muziką, dainas ir šokius, šventės dalyviams ir žiūrovams už aktyvų dalyvavimą ir dalijimąsi gera nuotaika, renginio vedėja S. Blėdienė visiems linkėjo puošti ir gražinti gimtąją šalį gerais darbais, nuoširdžiu bendravimu ir pagarba krašto istorijai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close