Gedulo ir vilties dieną nusiskundimai nepagarba kovotojams už laisvę

1941 m. birželio 14 d. 3 val. nakties enkavedistai pradėjo masinius lietuvių areštus. Lietuviai ištisomis šeimomis buvo tremiami į Sovietų Sąjungos gilumą, Sibirą. Per savaitę iš Lietuvos išvežta 30 tūkst. Lietuvos piliečių. Iki šiol tiksliai nenustatyta tikslaus ištremtųjų ir žuvusiųjų pakeliui į tremtį skaičiaus. Žmonės buvo tremiami krovininių traukinių vagonuose. Iš viso 1941–1952 m. iš Lietuvos buvo ištremta apie 132 000 žmonių, apie 28 000 iš jų žuvo. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, ši diena kasmet minima įvairiais renginiais. Jos svarbą kiekvienam lietuviui simbolizuoja ir prie pastatų iškeliama Lietuvos trispalvė.

Tiesa, Gedulo ir vilties dienos rytas su skauduliu pasitinka tremtinius. Jau kuris laikas stengiamasi surasti bendrą kalbą su savivaldybės atstovais dėl paminklo, skirto kovotojų už Lietuvos laisvę atminimui, kuris stovi prie pat Prienų rajono savivaldybės administracijos pastato. Paminklo švara rūpinasi patys tremtiniai, nors bandant išsiaiškint, kas turėtų prižiūrėti šio nedidelio paminklo estetinį vaizdą, dauguma sutaria, jog tai – savivaldybės įstaigų rūpestis.

Tačiau per daug metų niekam nesikeičiant, Gedulo ir vilties dienos rytas atsakė į klausimą, kas atlieka namų darbus, o kas ne. Iš vakaro
tremtiniams nuvalius paminklą, ryte laukė nemaloni staigmena. Ruošiantis Gedulo ir vilties dienos pompastiškiems renginiams (kuriuose, žinoma, mielai dalyvauja ir rajono valdžios atstovai), šalia paminklo auganti žolė nupjauta tik šįryt. Žinoma, visos žolės bei dulkės pjovimo metu vėl nugulė ant to pačio paminklo. Tiesa, pagarbą tremtinių atminimui pavyko išgelbėti – pro šalį ėjusiai garbaus amžiaus moteriai, iš vakaro nuvaliusiai paminklą, šį darbą teko pakartoti ir reikia tikėtis, jog pagarbą, kovojusiems už tos valstybės (iš kurios dabar valdininkai ir valgo duoną) laisvę, pavyks išsaugoti bent jau iki šios dienos vakaro.

Mieste ant reto pastato matosi ir Lietuvos trispalvė, už vėliavų ant daugiabučių iškėlimą atsakingas UAB „Prienų būtų ūkis“ atstovai pareiškė, kad šią dieną vėliavų pagal įstatymą kelti neprivaloma, todėl jie pasirūpino tik vėliavomis prie savivaldybės įstaigų.

Panašu, jog kuo toliau, tuo labiau įstatymai nustumia žmogiškumą į šoną, ir sočiai valgantys pareigūnai ne itin kreipia dėmesį į tai, kieno dėka gali gyventi ir dirbti savo valstybėje kaip tikri lietuviai.

Visada prieš rinkimus kyla klausimas, ar konkreti valdžia ir asmenys dirbs Lietuvai ir jos žmonėms ar dirbs tik savo interesams. Deja, akivaizdūs įrodymai, gana aiškiai parodo, jog dalis valdininkų ir dalis specialiųjų įstaigų atstovų mieliau net ir šiandien keltų raudoną vėliavą, o ne Lietuvos trispalvę.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close