Prienuose atidaryta nauja autobusų stotis

Autobusų stotis – kiekvieno miesto vizitinė kortelė. Tvarkinga ir funkcionali, keleivių poreikius atitinkanti miesto autobusų stotis su patogia laukimo sale, siuntų terminalu, maitinimo įstaiga, taip pat ir viešuoju tualetu rodo, kaip savivaldybė rūpinasi savo gyventojų poreikiais ir miesto įvaizdžiu.

Prienų savivaldybės vadovai, pagaliau pradėję senosios autobusų stoties rekonstrukciją (geriau būtų sakyti – statyti naują), įtikino, kad jiems rūpi miesto gyventojų ir į Prienus užsukančių svečių patogumas. Miesto nepuošusioje stotyje laikas buvo sustojęs nuo sovietmečio. Tačiau pamažu kilo naujas statinys, buvo rengiamas peronas ir tvarkoma aplinka. Iš tikrųjų, dabar Prienai turi gražų, modernų ir funkcionalų pastatą, kuris miestui suteikia visai kitokį įvaizdį.

Gegužės 6 dieną po beveik metus trukusių statybos ir rekonstrukcijos darbų duris atvėrė Prienų autobusų stotis. Prienų savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, administracijos direktorė Jūratė Zailskienė, mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė bei „Kautros“ generalinis direktorius Linas Skardžiukas perkirpo simbolinę atidarymo juostelę ir pakvietė gausiai susirinkusius prieniškius ir svečius į vidų.

„Džiaugiuosi, kad Prienuose atidarome dar vieną naują ir modernų objektą. Taip miestas gali judėti pirmyn ir augti. Tikimės, kad keleiviams patiks stotis ir jų kasmet vis daugės“, – kalbėjo Prienų rajono savivaldybės meras, džiaugdamasis šiuolaikišku pastatu, puikiai įrengtomis darbo vietomis, naujomis paslaugomis, kurias gaus Prienų rajono gyventojai ir svečiai.

Administracijos direktorė J. Zailskienė vylėsi, kad naujoji stotis vežėjų ir savivaldybės bendromis pastangomis prisidės prie ambicingų tikslų – kurti palankią aplinką turizmui ir sveikatinimui.

Autobusų stoties atidarymo dalyviai apžiūrėjo patalpas. Pastate įsikūrė ne tik stoties administracija, kasos, laukimo salė, siuntų terminalas, bet įrengtas ir tualetas, pagalbinės patalpos, kepyklėlė. Ateityje planuojama sutvarkyti autobusų stoties aplinką, autobusų stovėjimo aikštelę.

Daugelį dalyvavusių renginyje pradžiugino patogi ir erdvi bei karštą dieną vėsi laukimo salė, puikios sąlygos ir ilgesnį laiką palaukti autobuso. Tai aktualu visiems keliautojams, neišskiriant atokesnių kaimų gyventojų, kurių autobusų maršrutai reti ir ilgokai tenka palaukti.

Projekto „Prienų miesto autobusų stoties ir aplinkinės teritorijos pritaikymas bendruomenės ir verslo poreikiams“ vertė – apie 400 tūkst. eurų. Jis finansuotas iš Europos Sąjungos fondo ir Prienų rajono savivaldybės lėšų.

Naujosios stoties keleivių laukimo salė daug erdvesnė, iš jos keleiviams patogu matyti atvykstančius į peroną autobusus.

Autobusų stotyje įsikūrusi kepyklėlė kviečia paskanauti šviežių kepinių, kavos bei arbatos, veikia bilietų kasos, siuntų terminalas, įrengtas viešasis tualetas. Netrukus bus sutvarkytos ir pradės veikti informacinės lentos, tablo, kur bus surašyti visi maršrutai ir kita keliautojams reikalinga informacija.

Laimėjusi savivaldybės skelbtą konkursą autobusų stoties operatoriumi tapo keleivių vežėja UAB „Kautra“. Pagal susitarimą įmonė autobusų stotyje veiklą vykdys 10 metų.

„Matydamas tiek daug susirinkusių žmonių į stoties atidarymą džiaugiuosi, kad keleiviai ir toliau keliaus į Prienus ir iš jų. Gražu matyti atnaujintą stotį, kurioje ir darbuotojai, ir keleiviai galės jaustis patogiai. Smagu, kad savivaldybė ryžosi ir įgyvendino šį projektą“, – kalbėjo „Kautros“ generalinis direktorius.

Anot UAB „Kautra“ generalinio direktoriaus L. Skardžiuko, viešojo transporto kokybės ir prieinamumo gerinimas yra ne tik alternatyva asmeniniam automobiliui, bet ir aplinkos tausojimas, spūsčių mažinimas. Kaip teigė vežėjų atstovas, iš Prienų autobusų stoties per dieną išvyksta apie 150 autobusų, apytiksliai 2000 žmonių kasdien. Nemažai žmonių naudojasi siuntų terminalo paslaugomis. Autobusų stotis keleivių lauks nuo 6.30 iki 18.30 val. Tačiau UAB „Kautra“ vadovas paminėjo, kad reikalui esant grafiką bus galima koreguoti.

Po išsamios ekskursijos po visą naujos autobusų stoties pastatą valdžios ir visuomenės atstovai buvo pakviesti pasivaišinti čia įsikūrusios kepyklėlės kolektyvo iškeptu tortu.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close