,,Revuonai“ – gamtosauginės mokyklos statusas ir žalioji vėliava

Prienų „Revuonos“ vidurinėje mokykloje vyko šventinis renginys – „Žaliosios vėliavos ir aplinkosauginio švietimo fondo sertifikato įteikimas“.

Į šventę susirinko gausus būrys svečių: gamtosauginių mokyklų koordinatorius Lietuvoje Renaldas Rimavičius, Prienų miškų urėdijos ryšių su visuomene specialistas Kastytis Tarasevičius, Prienų rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas, vyriausioji specialistė Laimutė Jančiukienė, Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Ilona Ramanauskienė.

Nuo 2010 m. Prienų „Revuonos“ vidurinės mokyklos bendruomenė aktyviai pradėjo dalyvauti gamtosauginių mokyklų programoje. Mokyklos direktorė Ilona Balčiukynienė džiaugėsi, kad mokyklos bendruomenė įvykdė visus 7 žingsnius gamtosauginių mokyklų programoje: sukūrė gamtosauginį komitetą, gamtosauginį kodeksą, atliko aplinkosauginį auditą, parašė veiksmų planą, įtraukė ir informavo mokyklos bendruomenę, įvykdė įsivertinimą ir programos integraciją į mokymosi procesą. Direktorė minėjo, kad mokykla noriai dalyvauja projektuose, susijusiuose su gamtosaugine veikla. Pasakojo, kad gamtosauginės programos veikla žinoma ne tik rajone, bet ir Respublikoje. Už puikų vadovavimą gamtosauginių mokyklų programai  direktorė įteikė padėką  mokytojai Linai Guobienei ir dėkojo už nuveiktus darbus.

Gamtosauginių mokyklų programos bei renginio koordinatorė biologijos mokytoja Lina Guobienė renginio dalyviams pasakojo, kad šiais laikais didelis dėmesys skiriamas gyvenimui ekologiškoje aplinkoje, natūraliam, sveikam maistui, tyram vandeniui ir orui. Mokytoja priminė, kad tik nuo mūsų pačių priklauso, koks pasaulis yra ir koks bus ateityje. Taip pat pasidalijo ateities vizija, kai prie mokyklos įsikurs žalioji zona, apsodinta eglaitėmis ir liepomis, kurioje bus įrengta lauko klasė ir galima bus vesti pamokas.

Vėliau kalbėjo gamtosauginių mokyklų koordinatorius Lietuvoje Renaldas Rimavičius. Ji prisipažino, kad buvo nustebintas mokyklos bendruomenės darbu. Linkėjo toliau tęsti gražias tradicijas, išlaikyti gamtosauginės mokyklos statusą ir mokyklai įteikė žaliąją vėliavą.

Prienų miškų urėdijos ryšių su visuomene specialistas Kastytis Tarasevičius džiaugėsi mokykla, jos nuveiktais darbais. Šventės svečiams jis priminė, kokia svarbi yra aplinka, kurioje mes gyvename. Jeigu kiekvienas žmogus rūpintųsi aplinka kaip „Revuonos“ bendruomenė, nebūtų ekologinių problemų. Kastytis Tarasevičius dėkojo mokytojai Linai Guobienei ir įteikė padėką už puikiai organizuojamą veiklą. Mokiniams jis įteikė jaunųjų miško bičiulių vėliavą.

Mokyklai taip pat dėkojo Prienų rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas. Švietimo skyriaus vedėjas pripažino, kad į šią miesto dalį vėliava atkeliavo neatsitiktinai. Mokykla yra įsikūrusį arčiausiai vandens šaltinio – Nemuno, šalia mokyklos yra „Revuonos“ parkas, kuriam sutvarkyti dabar reikia ypač didelės  pagalbos. Taip pat jis džiaugėsi, kad mokyklos bendruomenė nuolat sutinka gražinti šią miesto dalį. Džiaugėsi, kad mokykla vis žalesnė ir gražesnė. Mokyklos vidiniame kiemelyje pasodinta liepų alėja, gėlės prie pagrindinio tako į mokyklą džiugina ne tik mokyklos bendruomenę, bet ir svečius. R. Zailskas dėkojo „Revuonos“ vidurinės mokyklos direktorei Ilonai Balčiukynienei, biologijos mokytojai Linai Guobienei už dalyvavimą gamtosauginėje ekologinėje veikloje ir ragino toliau domėtis ekologija, skatinti mokinius dalyvauti įvairiuose renginiuose, susijusiuose su šia veikla.

Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Ilona Ramanauskienė padėkojo mokyklos mokiniams už atliktus darbus: dalyvavimą atliekų rūšiavime, elektroninių atliekų rinkimą, pasodintus naujus medžius, krūmus, paukštelių ir žvėrelių globą žiemą.

Renginio pabaigoje Prienų „Revuonos“ vidurinės mokyklos vardu direktorė Ilona Balčiukynienė pažadėjo, kad mokykla ir toliau aktyviai dalyvaus gamtosauginių mokyklų programoje, gražins ne tik mokyklos teritoriją, bet ir šalia esantį „Revuonos“ parką ir kad mokyklos bendruomenė tikrai sulauks  antros žaliosios vėliavos. 

Renginio metu svečius linksmino Ginos Kareivaitės paruošti jaunieji šokėjai. Buvo parodytas Danutės Baranauskienės parengtų  ketvirtokų  spektaklis gamtosaugine tema.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close