Dambravos koplytėlės 100-čio šventės aidai

Įvairių pasakojimų apie Dambravos kaimo (Išlaužo parapija) koplytėlės pastatymą yra ne vienas. Pirmojo pasaulinio karo metais Prienų gyventojas Micka buvo sunkiai sužeistas. Tuomet jis pažadėjo, kad jeigu pasveiks, tai atsidėkos Dievui meno kūriniu. Jis iš tiesų pasveiko, bet grįžęs į namus neskubėjo savo pažado įvykdyti. Tuomet jam prisisapnavo duotas įsipareigojimas ir sapne jis pamatė koplytėlės atvaizdą. Nieko nedelsdamas 1919 metais Micka įgyvendino savo pažadą.

                Koplytėlė buvo pastatyta ant dvaro žemės. Pokariu koplytėlę, jau stovėjusią keletą dešimtmečių, reikėjo būtinai remontuoti. Kaimo meistras Albinas Dienynas savo kieme padarė beveik visiškai naują tokią pačią koplytėlę, o vieną naktį keletas vyrų nunešė ją ir pastatė ant to paties betoninio pamato, kur stovėjo bebaigianti griūti senoji koplytėlė.

                 2019 m. birželio 1 d. prie koplytėlės paminėti jos pastatymo 100-metį susirinko ne tik Dambravos, bet ir aplinkinių kaimų bendruomenės, svečiai. Šventinį renginį pradėjo jaunoji kanklininkė Rugilė Kožeraitė, tuomet Išlaužo parapijos klebonas kun. dr. Vilius Sikorskas pakvietė susikaupimo minutėms: pašventino koplytėlę, giedojo birželines pamaldas, muzikos instrumentui pritariant susirinkusiuosius subūrė maldai.

                 Išlaužo seniūnijos seniūnas Tomas Skrupskas pasidžiaugė žmonių geranoriškumu, o aktyviems koplytėlės jubiliejaus organizatoriams įteikė padėkas. Edmundo Stašio šeima padovanojo koplytėlei dėdės Leono Juozonio, garbės kraštotyrininko, sukurtą bronzinį Marijos atvaizdą.

                 Po oficialių kalbų į renginį susirinkę žmonių neskubėjo skirstytis, jie džiaugėsi turėdami galimybę prisiminti praeitį, pamąstyti apie ateitį… Girdėjosi palinkėjimai Gabijai Bruožytei, kad ant jos tėvų žemės stovinčios koplytėlės aplinkoje augtų gėlės, kad ji būtų prižiūrima. Kaimo šeimininkės kvietė renginio dalyvius pasivaišinti gausiais gardumynais.

                 Klebonas kun. dr. Vilius Sikorskas Dambravos ir kitų kaimų gyventojams linkėjo nepraeiti pro koplytėlę: sustoti, pamąstyti apie gyvenimo prasmę, nes taip žmogus ne tik praturtina savąją kasdienybę, bet ją ir įprasmina bei apsaugo Dievo duotąja malone. Šis jubiliejaus paminėjimas liks žmonių atmintyje kaip prasmingas gyvenimo momentas ir skatinimas remtis į Dangiškojo Tėvo petį.

                 Birželio 2 d. Išlaužo Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčioje vyko Šeštinių iškilmingos šv. Mišios už Dambravos kaimo gyventojus ir jų mirusiuosius. Šios šv. Mišios buvo skirtos ir Tėvo dienai paminėti. Parapijiečiai su dideliu dėmesingumu klausėsi per pamokslą išsakytų minčių apie tėvo svarbą šeimoje, patarimų jaunajai kartai, kad sekdama geru tėvo pavyzdžiu išmoktų taisyti pasitaikančias gyvenimo klaidas, laikytųsi duoto žodžio, jaustų pareigą padėti kitiems ir turėti dvasinių jėgų daryti gyvenime gerus darbus. Mišiose gražiausias ir iškilmingas giesmes giedojo Išlaužo parapijos choras ir solistai iš Kauno muzikinio teatro.

Parapijos informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close