„Birštonas – Nemuno karūna“ šventei praūžus

Tris dienas Birštone tvyrojo šventinė nuotaika, o birštoniečiai ir miesto svečiai džiaugėsi turininga programa, gausiais ir įdomiais renginiais.

Tradiciškai šventė prasidėjo eisena nuo „Versmės“ sanatorijos ir žygiavo iki Savivaldybės aikštės, smagiai grojant Valstybiniam pučiamųjų orkestrui „Trimitas“.

Merė Nijolė Dirginčienė  pasveikino birštoniečius ir svečių delegacijas bei paskelbė kurortinio sezono pradžią. Šventės proga birštoniečius sveikino savivaldybių partnerių atstovai  iš Vokietijos, Lenkijos, Rusijos ir kaimyninės Prienų savivaldybės meras Vytas Bujanauskas.

Iškilmingo šventės atidarymo metu koncertavo pučiamųjų orkestras „Trimitas“ ir Vytautas ir Eglė Juozapaičiai.

Dar prieš šventės pradžią gimnazijos stadione vyko atviras jėgos turnyras „Stipriausias moksleivis“, kuriame varžėsi jaunieji stipruoliai, o „Tulpės“ sanatorijos vandens gydyklose buvo atidaryta fotografijų paroda „Madamorfozės 2011“.

Sportinėje pirmos dienos programoje buvo ir futbolo varžybos tarp Birštono komandos „Birštonas“ ir Veisiejų „Dainavos“.

Šeštadienis prasidėjo sveikatingumo rytmečio mankšta „Pabudome ir kelkimės“. Tik gaila, kad po nakties šokių nedaug kas atėjo pasimankštinti.

Nuo pat ryto palapines statė ir pradėjo prekiauti amatininkai, tautodailininkai bei įvairių skanėstų atsivežę ūkininkai, bitininkai ir pyragų kepėjai. Tik pinigėlių reikėjo turėti – galėjai įsigyti ko širdis geidžia ir dar patarimų, kaip sveikai gyventi.

Prie Kultūros centro Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Birštono skyriaus komanda demonstravo savo techniką,  o policijos pareigūnai buvo surengę akciją visuomenei, kurioje buvo galima susipažinti su specialiųjų tarnybų naudojama amunicija ir technika, pamatyti, kaip paimami pirštų anspaudai, apsilankyti vaikų bičiulio Amsio automobilyje.

Ne mažiau buvo įdomu stebėti keturkojų pasieniečių pasirodymą, kurie ieškojo pamestų daiktų ir sulaikė nusikaltėlį. Savivaldybės aikštėje M. Riomerio studentai demonstravo kovinių veiksmų programą.

Šiemet nemaža dalis šventinės programos renginių  persikėlė į kitas erdves – į naujai sutvarkytą miesto centrinį parką. Šeštadienio rytą daugelis sportininkų, muzikantų ir menininkų užėmė jiems skirtas vietas.

13 valandą, grojant smagiai muzikai, vedami klounų ir lydimi mimų, Birštono savivaldybės vadovai atėjo į parką, kur buvo iškilmingai perkirpta simbolinė atidarymo juostelė. Renginio vedėjas supažindino su miesto parke vykdomu projektu, kuris kainavo apie 6,5 mln. litų, su čia atliktais darbais, pastatytais įrenginiais ir puikiais pasivaikščiojimo takais, vaikų žaidimų aikštelėmis, mini golfo aikštynu ir kt.

Buvo ką veikti ir mažiesiems kurorto gyventojams. Kai kas buvo užsiėmę piešimu ir pasivažinėjimu, kiti  rinkosi prie bibliotekos, kur vyko dailininkės Sigutės Chlebnickaitės kūrybinė studija „Tu gali sukurti knygą“.

Prie sanatorijos „Versmės“ fontanų vyko įdomi šachmatininkų kova tarp  dviejų kurortinių miestų – Birštono ir Druskininkų bei Alytaus. Iš Druskininkų ir Alytaus žaidė po vieną komandą iš 5 asmenų, o birštoniečių buvo pasiruošusios net 4. Labai šauniai pasirodė birštoniečių penketukas, kuriame žaidė Danutė Urbonavičiūtė, Robertas Travkinas, Vilius Tankevičius, Kazimieras Senavaitis ir Vytautas Gustas,  užtikrintai laimėję taurę. Labai gerai sekėsi Danutei, kuriai pavyko nugalėti ir svečių komandų vyrus. D. Urbonavičiūtė ir R. Travkinas už puikų žaidimą buvo apdovanoti specialiais prizais.

Muziejuje vyko ne tik senųjų skaitmeninių fotografijų paroda „Senasis Birštono kurortas“, bet ir  Maironio muziejaus direktorės poetės Aldonos Ruseckaitės meninės fotografijos paroda, kurią savo dainavimu papuošė moterų choras „Aušrinė“, vadovaujamas Aldonos Armonienės.

Sakralinis muziejus irgi kvietė apsilankyti dviejose parodose: M. Dobužinskio piešinių ir tapybos parodoje „Senoji Lietuva“ (iš nacionalinio Lietuvos dailės muziejaus fondų) ir M. K. Čiurlionio moksleivių tapybos parodoje, kurios siužetai: Birštono apylinkių peizažas ir kultūros paveldo objektai.

Kaip ir praėjusiais metais, nemažai lankytojų dėmesio sulaukė meno mokyklos suaugusiųjų studijos dailininkų, vadovaujamų Remigijaus Janušaičio, tapybos darbų paroda „Tarp pušų“.

Nemažai žiūrovų ir sporto mėgėjų pritraukė Nemune riaumojantys vandens motociklai. Šį kartą žmonėms buvo smagu – galėjo žiūrėti motociklų lenktynes ir kartu meno saviveiklos kolektyvų pasirodymą vasaros estradoje. Tik gal kiek garsai nesiderino…

Kultūros centre buvo eksponuojami tapytojų plenero „Birštonas – Nemajūnai 2012“ dalyvių darbai, o po pristatymo vyko Kijevo šokių akademijos koncertas.

Vakare estradoje susirinko dar daugiau žmonių – čia kilo oro balionai, vyko pramoginio irklavimo ir vandens motociklų parodomosios programos bei muzikinių grupių „Vairas“, „Tequila“, Česlovo Gabalio ir grupės „Pelenai“ pasirodymai.  Kam prie širdies buvo linksmybės, tie liko prie Nemuno, o kam patiko rimtesnė muzika, atėjo į kurorto bažnyčią, kur galėjo maloniai vakarą praleisti klausydamiesi Onos Kolobovaitės ir Aurelijaus Globio dainavimo.

Sekmadienio rytą miestelio gyventojai ir savivaldybės bendruomenių nariai rinkosi į  tradiciniais tapusius merės pusryčius, kuriuos ruošė Tarybos nariai, administracijos darbuotojų komanda, o taip pat Sakralinio muziejaus darbuotojos, edukacinio užsiėmimo metu iškepusios skanių banginukų.

Pusryčiaujant skambėjo smagi kapelos muzika, o vėliau buvo galima ir pašokti.

Šventė praėjo gražiai ir sklandžiai, o svarbiausia, buvo visai neblogas oras.

Birštone kurortinis sezonas prasidėjo, tikimasi, kad čia bus smagu ir linksma visiems atvykusiems svečiams bei poilsiautojams.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close