Prienuose baigėsi tariama Prienų rajono gynybos karinė operacija „Prienų atkirtis“ – miestas apgintas (atnaujinta 06:43)

Karinė operacija, kuriai buvo ruoštasi 24 valandas vietoje bei daug valandų kabinetuose bei kariniuose poligonuose su sprogimais ir šaudymais – baigta.

Daugelis prieniečių šeštadienį pastebėjo Prienuose bei rajono teritorijoje judančius karius bei karinę techniką. Taip prasidėjo Prienų gynybos karinė operacija „Prienų atkirtis“.

Šį kartą pratybose savo jėgas išmėgina Lietuvos šaulių sąjungos bei Krašto apsaugos savanorių pajėgos.

Daugelis prieniečių šeštadienio popietę pastebėjo raudonuosius – Lietuvos šaulių sąjungos ginkluotus karius išsidėsčiusius aplink jiems svarbius strateginius objektus. Mėlynieji – Krašto apsaugos savanorių pajėgos – planavo priešišką veiklą raudonųjų atžvilgiu.

Tiesa, ramybė buvo nutraukta per aktyviąją fazę. 6 valandą ryto, lauktas ir planuotas Raudonųjų saugomų objektų šturmas – prasidėjo. Mėlynieji vienu metu smogė abiems saugomiems objektams – šturmavo Šaulių namus bei buvusią Prienų specialiąją mokyklą (internatą). Karinių pratybų metu buvo naudojama garsinė imitacija, pirotechninės ir dūminės priemonės. Iš kelių pozicijų smogę Mėlynieji, visgi, neįveikė Raudonųjų ir turėjo atsitraukti.

Kaip informavo Vytauto Didžiojo šaulių 2-oji rinktinės vadas ats. kpt. Vytautas Žymančius, jų pajėgos imituoja valstybės pasienyje esantį, ir jų saugomą miestelį, kurį turi užpulti priešiškos pajėgos, todėl jų pajėgos privalėjo užtikrinti miestelio saugumą ir jame nuolat patruliuoti. Nuo 22 val. Prienuose buvo tariamai įvesta komendanto valanda. Nors esant komendanto valandai be miesto saugumą užtikrinančio komendanto leidimo negalima praeiti pro kontrolinius punktus, civiliams judėjimas uždraustas nebuvo. Visgi, dėl įtariamos aktyvios žvalgybos, buvo tikrinami, ir civiliai žmonės, ir pravažiuojantys automobiliai.

Šeštadienį, dienos metu, daugelis miestelėnų buvo stabdomi bei apklausiami karių, kurie bandė neutralizuoti priešiškų pajėgų žvalgybinius resursus, todėl prieniečiai bei Prienų svečiai buvo prašomi identifikuoti save. Tokia procedūra būtų ypač svarbi ir tikro karo atveju.

Pasibaigus aktyviajai pratybų fazei, gegužės 5 d. (sekmadienį) nuo 10 val. prie Žiburio gimnazijos vyks pratybų bei Savanoriškųjų krašto apsaugos pajėgų pristatymas.Visi miestelėnai bei svečiai kviečiami pažiūrėti ginkluotės parodą, susitikti su kariais, pasivaišinti kareiviška koše.

Savaitgalį Prienų, Jiezno miestuose ir apylinkėse vyksta bendros Lietuvos kariuomenės junginių, Prienų rajono savivaldybės, Policijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos, Greitosios medicinos pagalbos stoties pratybos.

Kaip praneša Lietuvos kariuomenės atstovai, pratybų metu gali būti sutrikdyta įprasta rimtis. Kariai treniruojasi ginti Prienų rajono žmones. Pratybų organizatoriai dėkoja už supratimą.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close