Lino Kojalos knyga „Europa? Pokalbiai su prezidentais, ministrais, patarėjais ir taksistais apie mūsų ateitį”

Balandžio 10 d. Birštono kurhauze vyko knygos pristatymas, kuriame dalyvavo jos autorius, politologas, Rytų Europos studijų centro (RESC) direktorius Linas Kojala bei žurnalistas, politologas Vladimiras Laučius.

Kaip pažymėjo Vladimiras Laučius, knygoje analizuojamos ne tik esamos problemos ir klausimai, kurie neturi vienareikšmio atsakymo, bet ir pateikiama Europos Sąjungos vizija, kaip ji turėtų vystytis ateityje, kokie turėtų būti valstybių santykiai. Knyga išsiskiria savo informatyvumu ir objektvumu, nes autorius išsamiai pateikia kiekvienos pozicijos argumentus, nereikšdamas simpatijų konkrečiai pozicijai. Anot svečio, tai yra didelis privalumas, nes šiandien, kaip reta, viešojoje erdvėje yra daug propogandos, šališkumo tiek rašant knygas, tiek straipsnius. Išskirtina ir tai, kad problemos analizuojamos istoriniame kontekste, kalbama apie nesutarimų, ginčų, vizijų atsiradimo šaknis.

Knygos autorius Linas Kojala teigė, kad pagrindinis jos tikslas – būti mini žemėlapiu, siekiant suprasti vykstančių procesų kontekstą, nes informacinio triukšmo amžiuje sekti ir perprasti tokį sudėtingą procesą kaip Europos Sąjunga yra pakankamai sudėtinga. Susitikimo metu autorius išanalizavimo priežastis, kodėl Didžioji Britanija nori išstoti iš Europos Sąjungos. Pagrindinė priežastis – imperialistinis mentalitetas, nes visai neseniai, dar 1913 m., ji kontroliavo 23 proc. pasaulio teritorijos. Nepaprasti įdomiai autorius papasakojo apie Britų parlamento subtilybes. Vladimiras Laučius papildė, kad breksitui įtakos turėjo ir susidūrios skirtingos Didžiosios Britanijos bei Prancūzijos minties politikos: kontinentinė ir imperialistinė, kurios siekia net 17 a. Susirinkusieji išgirdo dar daug įdomių faktų ir pamąstymų, o atėję į Birštono viešąją biblioteką ir pasiskolinę Lino Kojalos knygą, galės sužinoti viską, kas netilpo į vienos valandos susitikimą.

Knyga parašyta nepaprastai pagauliai. Suprantamais žodžiais, nuosekliai, išlaikydama dinamiką ir nepaleisdama skaitytojo dėmesio, pasakoja ne tik apie Europos idėjos istoriją, Lietuvos kelią į ES, viziją ir iškylančius iššūkius net iki šių dienų, bet ir atskleidžia politines dramas vykusias užkulisiuose, linksmus kuriozus. Tai galimybė pažinti Europos Sąjungą iš esmės, iš pirmų lūpų: prezidentų, ministrų ir patarėjų.

Jei jaučiatės svečiu Europos Sąjungoje, garantuoju, kad perskaitę knygą pasijusite tikru didelės, svetingos, nors ir ne visais klausimais vieningai sutariančios, tačiau Šeimos nariu.

Ledina Tamošiūnienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close