Mintimis dalijasi praeiviai. Ką jums reiškia gegužės 1-oji?

Gytis Adomaitis:

Žinau, kad gegužės 1-oji – nedarbo diena, bet nieko nežinau apie demonstracijas, vykdavusias prieš kelis dešimtmečius, net tiksliai nežinau, kaip dabar ši diena vadinama. Man – tai tiesiog laisvadienis, tikrojo pavasario pradžia. Oras jau geras, todėl žmonės turės galimybę į gamtą išvykti ar daržuose padirbėti.

Laima:

Nieko nereiškia. Nelabai suprantu, kodėl dabar gegužės 1-oji, vadinamoji Darbininkų diena, yra laisvadienis. Nematau jokio tikslo ir prasmės. Ir be šios dienos užtenka laisvadienių. Daug kas šią dieną sieja su tarybinių laikų demonstracijomis ir šūkiais apie šviesų rytojų, bet man tai – jau seniai pamiršti ir nebeaktualūs dalykai.

Deimantė Marčiulaitienė:

Net nežinau, kodėl gegužės 1-oji yra laisvadienis. Jei, kaip sakote, tai –Darbininkų diena, tai gal tiems, kurie dirba penkias dienas per savaitę, kartą per metus suteikiama papildoma galimybė pailsėti? Bet jei niekas šios dienos niekaip įsimintiniau nepažymi, manau, tokia poilsio diena – betikslė.

Vytautas Šiumeta:

Seniau gegužės 1-ąją vykdavo minėjimai, demonstracijos. Būdavo proga ne darbo vietoje susitikti su bendradarbiais, „pašposinti“, o kartais ir po demonstracijos dar kur nors į būrį susibėgti. Visai neblogai būdavo tą dieną ir į demonstracijas eiti, nors ir nežinodavome, kodėl reikia eiti, bet eidavome su gera nuotaika. Gal ir dabar darbininkams tokia diena reikalinga. Tik negirdėjau, kad šios dienos proga vyktų koks renginys. Net ir patys žmonės nenori po darbo su kolegomis susitikti, bičiuliautis. Tik ir girdi: „Neturiu laiko, neturiu pinigų“.

Arvydas Naruševičius:

Net neatkreipiau dėmesio, kad ir dabar gegužės 1-oji yra poilsio diena. Nežinau, kodėl jos reikia. Gal geriau, pavyzdžiui, balandžio 1-oji būtų laisvadienis – juokautume visi, gal ir švenčių kokių nors surengtų. Jei rimtai, tai laisvadienių pas mus per daug. Seniau gegužės 1-ąją visiems būdavo privaloma eiti į demonstracijas, nešti transparantus, o po demonstracijų skubėdavome bulvių sodinti, nes dažniausiai tądien būdavo labai geras oras.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close