Meras su KASP ir šaulių atstovais aptarė Prienuose gegužės 4–5 dienomis planuojamų karinių pratybų klausimus

Balandžio 23 d. Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas susitiko su KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės bei LŠS Vytauto Didžiojo 2-osios šaulių rinktinės savanorių pajėgų atstovais dėl planuojamų pratybų Prienuose. Susitikime dalyvavo ir LŠS Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės Prienų šaulių 6-osios kuopos vadas Egidijus Visockas.
  

Kaip informavo Krašto apsaugos tarnybos atstovai, gegužės 4–5 dienomis, šeštadienį ir sekmadienį, KASP 2R Prienų mieste ir jo apylinkėse planuoja vykdyti lauko taktikos pratybas, kuriose dalyvaus apie 200 karių. Objektai, kurie bus naudojami pratyboms, – Prienų šaulių namai, buvusi Specialioji mokykla (internatas) ir estrada prie Nemuno (Paprienėje). Pratybų metu kariai treniruosis vykdyti gynybines operacijas.   

Kariai pabrėžė, kad Prienų kraštas jiems labai patinka – ne tik itin gražus savo kraštovaizdžiu, bet ir palankus karinėms pratyboms. Savivaldybės meras taip pat išreiškė moralinį palaikymą ir pritarimą karių savanorių operacijoms ir įvairioms parodomosioms akcijoms Prienų krašte bei sutarė dėl tolesnio bendradarbiavimo – ne tik karinių pratybų metu, bet ir įvairių švenčių, renginių, kurie vyksta Prienų rajone. Anot mero, tai, kas vyksta taikos sąlygomis, ką mato visuomenė, yra patriotizmo, moralinės ir pilietinės atsakomybės už savo šalį, jos saugumą pavyzdys jaunajai kartai. Be to, jaunimui tai puiki proga susipažinti su savanoriška tarnyba, karine technika, betarpiškai pabendrauti su kariais, užduoti jiems klausimų.
  

Šeštadienį KASP 2R pratybos vyks prie estrados, sekmadienį – Prienų mieste. Visą savaitgalį vyksiančių karinių pratybų metu bus naudojama garsinė imitacija, pirotechninės ir dūminės priemonės. Pratybų metu gali būti sutrikdyta įprasta rimtis, todėl tikimasi gyventojų supratimo.

Pagrindiniai pratybų veiksmai sekmadienį Prienuose prasidės nuo 7.00 val.  Nuo 11.00 val. iki 12.30 val. „Žiburio“ gimnazijos ir „Ąžuolo“ progimnazijos stadione numatyta parodomoji karinė operacija, bus organizuota ginkluotės ir ekipuotės ekspozicija. Krašto apsaugos savanoriai ir šauliai maloniai kviečia gyventojus stebėti parodomąją operaciją, susitikti su kariais. Be to, visi bus vaišinami kareiviška koše.

Prienų r. savivaldybės informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close