home Birštone Patvirtintas šių metų savivaldybės biudžetas, priimti kiti sprendimai

Patvirtintas šių metų savivaldybės biudžetas, priimti kiti sprendimai

Vasario 15 dieną vykusiame Birštono savivaldybės tarybos posėdyje dalyvavo 14 Tarybos narių. Posėdyje apsvarstyta 18 sprendimo projektų ir priimti nutarimai.

„Birštoniečių tribūnoje“ – klausimas dėl kapinių plėtros
Prieš posėdį buvo norinčiųjų pasisakyti dėl Škėvonių kapinių plėtros. Škėvonių kaimo gyventoja Virginija Šopienė prašė išsiaiškinti, ar galima plėsti Škėvonių kapines, nes jų plėtra pažeidžia netoliese gyvenančių žmonių teises į nuosavą žemę. Ji taip pat išsakė pastebėjimus dėl vandentiekio tinklų šioje kaimiškoje vietovėje ir galimybės prisijungti.

Svarbiausias šio posėdžio sprendimas buvo patvirtinti 2019 metų biudžetą, pagal kurį turės dirbti išrinkta nauja Taryba ir meras. Tarybos nariai patvirtino Birštono savivaldybės 2019 metų biudžetą, kurio projektą pristatė Savivaldybės administracijos Biudžeto ir apskaitos skyriaus vedėja Ona Grigonienė.
Birštono savivaldybės 2019 metų biudžeto pajamų suma – 8999418,39 Eur, Birštono savivaldybės biudžeto išlaidų suma – 8999418,39 Eur (10 priedas), iš jų:
• Birštono savivaldybės 2019 metų biudžeto lėšų paskirstymui – 6731965,0 Eur;
• 2019 metų mokinio krepšelio lėšų ir neformaliojo ugdymo lėšų paskirstymui – 1149704,39 Eur;
• lėšų valstybinėms (perduotoms savivaldybėms) funkcijoms atlikti paskirstymui – 343474,0 Eur;
• 2019 metų biudžetinių įstaigų pajamų programų lėšų paskirstymui – 256190,0 Eur;
• Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšų paskirstymui – 41000,0 Eur;
• vietinės rinkliavos už naudojimąsi Birštono kurorto viešąja infrastruktūra lėšų paskirstymui – 350000,0 Eur;
• investicinių projektų, finansuojamų su fondų lėšomis, lėšų paskirstymui – 114585,0 Eur;
• Birštono savivaldybės 2019 metų už parduotus valstybinės žemės sklypus lėšų paskirstymui – 12500,0 Eur.
Kaip teigė pranešėja, šių metų biudžetas – socialiai orientuotas: didinami atlyginimai socialiniams darbuotojams, kultūros darbuotojams, ikimokyklinio ugdymo pedagogams, pagalbos mokiniams specialistams, valstybės tarnautojams, visiems biudžetinių įstaigų darbuotojams. Ir toliau bus remiamos Birštono savivaldybės nevyriausybinės organizacijos, religinė bendruomenė. Taip pat prioritetu išlieka švietimas, kultūra, sportas – numatytas finansavimas vaikų sveikatinimo, socializacijos programoms, vaikų stovykloms.

Savivaldybė prie dantų protezavimo neprisidės
Tarybos posėdyje nutarta pripažinti netekusiu galios Birštono savivaldybės tarybos sprendimą, kuriuo buvo patvirtintas „Dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo iš savivaldybės biudžeto tvarkos aprašas“. Sprendimo priežastys – esamas Savivaldybės tarybos sprendimas neatitinka pasikeitusių teisės aktų. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu „Dėl Dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtintame apraše nuo 2019 m sausio 1 d. įsigaliojo pakeitimai. Nuo šiol kompensuojamo dantų protezavimo paslaugų suteikimas bus užtikrinamas per trejus metus nuo prašymo registravimo ir kompensuojamas tik iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo. Savivaldybė prie šios svarbios paslaugos jau negalės prisidėti, kaip tai būdavo anksčiau. Tad galima tikėtis, kad bedančių savivaldybėje padaugės, juk gyventojai sensta. Pačiam senjorui susitvarkyti dantis vien už savo lėšas neįmanoma, tad teks laukti, kol ateis eilė, jokių kitokių šansų nėra.

Daugiau dėmesio bus skiriama žmonių sveikatai
Posėdžio metu buvo pristatyta Visuomenės sveikatos stebėsenos ataskaita. Ją pristatęs Kauno visuomenės sveikatos biuro vadovas Laurynas Dilys paminėjo, kad didžiausią nerimą kelia mažas tikslinės populiacijos aktyvumas širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programoje bei sergamumas II tipo cukriniu diabetu. Artimiausiu metu, bendradarbiaujant asmens, visuomenės sveikatos priežiūros ir nevyriausybinių organizacijų sektoriams, bus skiriama daug dėmesio širdies ir kraujagyslių ligų prevencinei programai bei cukrinio diabeto prevencijai. Rizikos grupei priklauso 40–55 m. amžiaus vyrai ir 50–65 m. amžiaus moterys, turintys vieną ar kelis rizikos veiksnius: padidėjusį arterinį kraujo spaudimą, padidėjusią cholesterolio ar gliukozės koncentraciją kraujyje, antsvorį ar nutukimą, turintys žalingų įpročių. Šie asmenys bus kviečiami atvykti pas savo šeimos gydytoją atlikti iš programos jiems apmokamus tyrimus bei esant reikalui sudaryti sveikos gyvensenos (mitybos bei fizinio aktyvumo) planą. 2018 metais Lietuvoje pirmą kartą atliktas suaugusiųjų gyvensenos tyrimas. Birštono savivaldybėje apklausta 351 gyventojas. Per paskutinius 12 mėnesių 40,2 proc. Birštono gyventojų pakeitė savo gyvenseną dėl sveikatos (iš jų: 100 respondentų atsakė, jog pradėjo sveikiau maitintis, 91 respondentas tapo fiziškai aktyvesnis, 39 respondentai pradėjo mažiau rūkyti arba visai metė ir 61 respondentas pradėjo mažiau vartoti alkoholio arba visai jo atsisakė). Galima daryti išvadą, kad gyventojai tampa sąmoningesni savo sveikatos atžvilgiu, siekia būti sveiki ir fiziškai aktyvūs.
Kalbėdamas apie netolimos ateities planus L. Dilys sakė, jog Birštone bus rengiamos priemonės, padedančios gerinti sveikatą: birštoniečiai galės dalyvauti sveikatinimo programose, jiems turėtų būti vedamos mankštos tiek lauke, tiek baseinuose.

Į energinio efektyvumo programą papildomai įtraukti du daugiabučiai
Taryba pritarė sprendimui pakeisti Birštono savivaldybės tarybos sprendimu „Dėl Birštono miesto Lelijų ir Birštono gatvių kvartalų energinio efektyvumo didinimo programos patvirtinimo“ patvirtintą Birštono miesto Lelijų ir Birštono gatvių kvartalų energinio efektyvumo didinimo programą ir ją išdėstyti nauja redakcija, papildomai į ją įtraukiant du daugiabučius gyvenamuosius namus. Daugiabučio namo savininkų bendrija „Ąžuolas“, valdanti ir administruojanti 31 buto daugiabutį gyvenamąjį namą Birštone, Kęstučio g. 10, 2019 m. sausio30 d. Birštono savivaldybės merei pateikė raštą dėl nurodyto daugiabučio gyvenamojo namo įtraukimo į Birštono miesto Lelijų ir Birštono gatvių kvartalų energinio efektyvumo didinimo programą. Birštono savivaldybės administracija pasiūlė į nurodytą programą įtraukti 13 butų daugiabutį gyvenamąjį namą Birštone, Lelijų g. 4, kurio dauguma butų savininkų jau yra pareiškę norą dėl namo atnaujinimo darbų vykdymo. Nurodyti du daugiabučiai gyvenamieji namai į Birštono miesto Lelijų ir Birštono gatvių kvartalų energinio efektyvumo didinimo programą, patvirtintą 2018 metais, nebuvo įtraukti, kadangi butų savininkai nebuvo pareiškę noro.

Patvirtintas Socialinės paramos mokiniams tvarkos aprašas
Lietuvos Respublikos Seimas 2018 m. gruodžio 4 d. priėmė įstatymą „Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymo Nr. X-686 pakeitimo įstatymas“. Naujame įstatyme atlikta daug pakeitimų: atsisakyta kai kurių sąvokų, nustatytos konkrečios nemokamo maitinimo rūšys, padidinti skiriamų lėšų dydžiai, patikslintos kai kurios nuostatos ir kiti pakeitimai, todėl tikslinga patvirtinti naują Socialinės paramos mokiniams tvarkos aprašą. Taigi, šiuo sprendimo projektu Taryba įtvirtino Socialinės paramos mokiniams įstatymo pakeitimus.
Taryba pritarė sprendimui patvirtinti Birštono savivaldybės gyventojų 2019 metų užimtumo didinimo programą. Naujai patvirtinta programa skatins Birštono savivaldybės gyventojų užimtumą, integruos juos į darbo rinką bei mažins socialinę atskirtį.
Baigiantis posėdžiui merė informavo, kad senoji Taryba, jeigu bus neatidėliotinų klausimų, dar susirinks vieną kartą. Kovo 3 dieną bus renkama nauja Savivaldybės taryba.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close