Birštono merės taurė įteikta Martynui Maniušiui

Balandžio 28 dieną, sekmadienį, Birštone vyko respublikinių dviratininkų varžybų „Plento dviračių Taurė 2013“ I etapas.

Pagrindinėse lenktynėse dalyvavo 149 dviratininkai iš įvairių miestų. Tarp jų ir birštonietis Kasparas Žiūrantis, atstovaujantis „Dviratai-Thermowave“.

Varžybų dalyviams reikėjo įveikti 16 ratų – 80 kilometrų ilgio trasą, besidriekiančią panemune bei kurorto gatvėmis.

Varžybų „Plento dviračių Taurė 2013“ Birštono etape buvo vertinami asmeniniai ir komandiniai pasiekimai, apdovanojami absoliutūs bei savo amžiaus grupių nugalėtojai, Sporto ir Tautos grupių komandos.

Pagrindinėse lenktynėse dalyvavo vyrai nuo 17 iki 49 metų ir merginos bei moterys nuo 17 iki 29 metų pagal amžiaus grupes. Vyrų grupės: V18, V19, V30, V40; moterų: M18, M19.

Trumpesnė40 kmdistancija buvo skirta vaikams (13-14 m.), jaunučiams (15-16 m.), vyrams nuo 50 metų ir moterims nuo 30 pagal amžiaus grupes.

Tautos grupėje dalyvavo vyrai nuo17 iki49 m. bei moterys nuo 17 iki29 m.

Varžybų „Plento dviračių Taurė 2013“ nugalėtojus sveikino ir taurę įteikė Savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė. Savivaldybės vadovė pasidžiaugė, kad šios dviratininkų varžybos įnešė naujų spalvų į kurorto gyvenimą, ir pakvietė ateityje tokio pobūdžio renginius organizuoti Birštone, kur tam yra puikios sąlygos.

Pirmiausia buvo apdovanoti jauniausieji pagrindinių lenktynių nugalėtojai, V18 grupės vyrai, vėliau ir vyresnieji. Nustatant vyrų iki 40 metų nugalėtojus prireikė net fotofinišo nuotraukos. Taip vietomis susikeitė antrąją vietą laimėjęs Edmundas Peseckas ir trečiosios vietos prizininkas Saulius Janeliūnas. Pirmąją vietą šioje vyrų amžiaus grupėje iškovojo Rimas Petrusevičius.

N. Dirginčienė Birštono taures įteikė patiems greičiausiems ir stipriausiems varžybų dalyviams, tapusiems I etapo nugalėtojais.

Pirmoji vieta ir pagrindinis prizas su Birštono simboliu banginuku atiteko panevėžiečiui Martynui Maniušiui iš komandos „Vasarė Team“, antroji vieta ir taurė – Arnoldui Valiaugai, o trečioji – Vytautui Kaupui. Ketvirtąją vietą užėmė Edgaras Kovaliovas.

Tarp moterų pirmąją vietą laimėjo žinoma dviratininkė, daugelio varžybų nugalėtoja ir prizininkė, Europos treko čempionė Aušrinė Trebaitė. Antroje vietoje liko Rasa Pocytė, o ant trečiojo pakylos laiptelio atsistojo Roberta Pilkauskaitė. Moterys taip pat turėjo įveikti 80 km distanciją, nė kiek neatsilikdamos nuo vyrų. Dviratininkai miesto gatvėmis išvystė 40- 44 km/h greitį.

Po pagrindinių lenktynių dalyvių apdovanojimo, prasidėjo mėgėjų dviratininkų  varžybos. Jose išbandyti jėgas panoro 168 dviratininkai, kurių gretose važiavo ir birštonietė Vaida Strankauskaitė bei tarybos narys Stanislovas Martinaitis.

16 ratų (40 km) greičiausiai įveikė Vilmantas Vilinauskas. Jis ir tapo nugalėtoju.

Pirmą kartą Birštone surengtos dviratininkų lenktynės patraukė daugelio dėmesį ir tikriausiai paskatins prisiminti šią patogią, ekologišką ir sportišką transporto priemonę. Be to, teko girdėti puikius atsiliepimus apie gerai parinktą vietą, gerą kelią ir renginio organizaciją. Tikimasi, kad ir penktųjų respublikinių Plento dviračių Taurės 2014 varžybų I etapas vyks Birštone.

Dviratininkų lenktynės vyko Jaunimo, Kęstučio, Algirdo, Vaižganto, S. Dariaus ir S. Girėno, Birutės, B. Sruogos gatvėmis. Eismo saugumą užtikrino budintys policijos pareigūnai, padedami jaunųjų policijos rėmėjų ir Birštono sporto centro darbuotojų. Renginio metu reikiamą informaciją ir pagalbą varžybų dalyviams ir svečiams suteikė savanoriai.

 Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close