Šimtamečio ilgo gyvenimo patarimai: dirbti, dainuoti ir linksmam būti

Sausio 28 d. Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas garbingo 100 metų jubiliejaus proga pasveikino Išlaužo seniūnijos Purvininkų kaimo gyventoją Joną Klimavičių. Meras palinkėjo jubiliatui stiprios sveikatos ir dar daug džiugių dienų, kurias skaidrintų šilti prisiminimai, artimųjų meilė bei dėmesys.

Artimųjų dėmesio ir visad šalia esančių rūpestingų rankų senoliui tikrai nestinga. Po žmonos (ji mirė nesulaukusi 90-ies) netekties jau penketą metų tėvelį pasikeisdamos prižiūri Kaune gyvenančios dvi dukros. Kai turi laiko, visada aplanko keturi vaikaičiai ir šeši provaikaičiai. Visi gyvena – ir tuo džiaugiasi – Lietuvoje. Senolis didžiuojasi, kad jie užaugo gerais žmonėmis, pasiekė arba siekia aukštojo mokslo.

Visą gyvenimą gerbiamas jubiliatas pragyveno tėviškėje. Tiesa, namas, kuriame gyvena šiuo metu, – jau trečias, paties rankomis statytas. Senieji tėviškės pastatai per karą sudegė.

Šių apylinkių gyventojai visi pažinojo Joną Klimavičių. Ne tik kaip darbštų, linksmą žmogų, daug metų dirbusį kolūkio fermų vedėju, vėliau – pieno surinkėju, bet ir kaip puikų giesmininką, balsingą dainininką. (Artimųjų paragintas jis ir svečiams sudainavo keletą posmelių iš dainos „Graži tu mano, brangi tėvyne…“) O apie aplinkinių kaimų gyventojus, pasak artimųjų, ir šiandien galėtų viską papasakoti, ypač, kas kada mirė, nes veda tokią knygą.

Šimtą metų sau pažadėjęs sulaukti Jonas Klimavičius su svečiais pasidalino pasiekto ilgo amžiaus paslaptimi: „Reikia dirbt, dainuot, linksmam būt“. Jeigu ne į lovą paguldžiusios stuburo problemos, sakytum, jog senolis yra pakankamai sveikas: puiki klausa, rega (po akies lęšiuko pakeitimo), dar geras balsas. Jis mėgsta klausytis radijo, paskaito knygas.

Ilgų gyvenimo metų, stiprybės ir sveikatos gerbiamam Jonui Klimavičiui linkėjo ir pasveikinti atvykę Išlaužo seniūnijos, Purvininkų bendruomenės atstovai.

Prienų r. savivaldybės informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close