home Aktualijos „Žiemos mozaikoje“ apdovanoti šventinės nuotaikos kūrėjų konkursų laureatai (+nuotraukos)

„Žiemos mozaikoje“ apdovanoti šventinės nuotaikos kūrėjų konkursų laureatai (+nuotraukos)

Prieš paskutinius 2018 metų laikrodžio dūžius Prienų kultūros ir laisvalaikio centre šventinio koncerto metu buvo apdovanoti net dviejų konkursų nugalėtojai.

Prienų rajono savivaldybė ir Prienų kultūros ir laisvalaikio centras artėjant svarbiausioms metų šventėms skelbė net du šventinės puošybos konkursus – tradicinį kalėdinės aplinkos kūrimo konkursą „Lai ateina šventės žiburiuotos“ ir jau antrąjį kartą organizuotą respublikinį konkursą „Senių besmegenių sąskrydis“.

Konkurse „Lai ateina šventės žiburiuotos“ buvo kviečiami dalyvauti Prienų rajono individualių namų, sodybų savininkai, daugiabučių namų gyventojai ir bendrijos, gyventojų bendruomenės, įmonės, įstaigos ir organizacijos – visi, kurie prieš didžiąsias metų šventes nuotaikingai pasipuošė savo aplinką: fasadus, balkonus, langus, vitrinas ar kitas erdves. Konkurso dalyviai buvo vertinami pagal šiuos kriterijus: originalumą, išradingumą, kūrybingumą, inovatyvumą, papuošto objekto ir aplinkos stiliaus vientisumą, netradicinių puošimo vietų ir būdų panaudojimą, šventinės nuotaikos sukūrimą ne tik prie pastatų, bet ir jų prieigose – viešose erdvėse. Vienas iš pageidaujamų puošybos elementų buvo baltas senis besmegenis arba senių besmegenių grupė. Šį konkursą Prienų r. savivaldybės seniūnijose vykdė ir nugalėtojus išrinko Savivaldybės administracijos seniūnijų seniūnų sudarytos vertinimo komisijos.

Na, o šventinio koncerto metu seniūnai pasveikino ir apdovanojo tuos, kurie vertinimo komisijų sprendimu buvo pripažinti gražiausiai pasipuošusiais. Tai – Elena ir Algimantas Žilinskai (Balbieriškis), Danutė ir Algis Babrauskai (Uosos k., Balbieriškio sen.), Ona Tamošiūnienė (Išlaužas), Ramunė ir Antanas Juodsnukiai (Išlaužas), Jūratė ir Rimantas Stelmokai (Kašonių k., Jiezno sen.), Rita ir Ričardas Urbštai (Jieznas), Jolanta Šklėrienė (Naujoji Ūta), Sonata ir Rimas Labučiai (Tartupio k., Naujosios Ūtos sen.), Edita ir Irmantas Balsiai (Pašventupio k., Pakuonio sen.), Jurgita ir Gražvydas Šukučiai (Daukšiagirės k., Pakuonio sen.), Lina Mikučauskienė (Prienai), Vilija ir Deimantas Taruliai (Prienai), Gražina ir Antanas Bendinskai (Prienai), Prienų seniūnijos Strielčių kaimo bendruomenė „Nemuno link“ (pirmininkas Arūnas Rasimas), Virginijus Morkūnas (Strielčių k., Prienų sen.), Gediminas Barštys (Strielčių k., Prienų sen.), Simona ir Algirdas Ruočkai (Pieštuvėnų k., Stakliškių sen.), Tadas Jurkonis (Stakliškės), UAB „Ekofrisa“, vadovė Lina Dužinskienė (Naraukelio k., Šilavoto sen.), Vilmutė ir Rimas Žiobai (Klebiškio k., Šilavoto sen.), Rasa Sabaliauskienė (Leskavos k., Veiverių sen.), UAB „Alsena“, vadovas Artūras Dirginčius (Čiurlių k., Veiverių sen.).

Be apdovanojimų neliko ir „Senių besmegenių sąskrydžio“ dalyviai. Šis konkursas – tai kūrybinė socialinė iniciatyva, kurios tikslas atkreipti dėmesį į klimato kaitą, todėl, šylant klimatui ir vis dažniau sniegą pakeičiant lietui, visi buvo kviečiami iš antrinių žaliavų kurti dirbtines senių besmegenių figūras, kurios padės sukurti baltos žiemos efektą. Jame kviesti dalyvauti visos Lietuvos vaikų darželiai, mokyklos, organizacijos, įmonės, bendruomenės, neformalios asmenų grupės.

Šiame konkurse dalyvavo 21 senis besmegenis. Juos konkursui paruošė Prienų lopšelis-darželis „Gintarėlis“, Prienų r. Pakuonio pagrindinė mokykla, asociacija „Dvariuko bendruomenė“, Prienų r. Išlaužo pagrindinė mokykla, UAB „Dadas“, Prienų krašto muziejus, Prienų Justino Marcinkevičiaus viešoji biblioteka, UAB „Tango pizza“, kaimo bendruomenė „Nemuno link“, Rūta Bekešienė, Prienų „Ąžuolo“ progimnazija, Prienų sveikos gyvensenos klubas „Versmenė“, Prienų meno mokykla, dizaino studija „Modus“ ir Prienų „Revuonos“ pagrindinė mokykla, asociacija „Skambėjimas“, UAB „Prienų butų ūkis“, Prienų r. Stakliškių gimnazija, Ašmintos bendruomenė bei dar keletas fizinių asmenų.

Besmegenius vertino komisija, sudaryta iš įvairių organizacijų atstovų. Specialusis prizas, kurį įsteigė Padangų importuotojų organizacija, įteiktas asociacijai „Dvariuko bendruomenė“ už kūrinį „Besmegenis iš Dvariuko“. Trečiąją vietą iškovojo prienietis Rimvydas Strikauskas už elektrifikuotą, išmanųjį senį besmegenį. Antrąją vietą iškovojo Prienų meno mokykla su savo kūriniu „Keliaujantis trubadūras“. Na, o pagrindinį konkurso prizą (1000 Eur), kurį įsteigė Prienų rajono savivaldybė, iškovojo dizaino studija „Modus“ (Prienų „Revuonos“ pagrindinė mokykla) bei jų kūrinys-kompozicija „Tai sniegas, kaip gera jį matyti!“.

Po iškilmingų apdovanojimų suskambo miuziklo „Baltican Carmen“ dainos, kurias lydėjo karščiu alsuojančio tango sukiniai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close