home Kultūra Konkursiniu festivaliu paminėtas „Vajauno“ dvidešimtmetis

Konkursiniu festivaliu paminėtas „Vajauno“ dvidešimtmetis

Šeštadienį Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vėl skambėjo muzika ir sukosi poros – čia vyko keturioliktasis respublikinis pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupių konkursinis festivalis „Revuona“, skirtas pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupės „Vajaunas“ 20-mečiui.

Šokėjų susitikimą simbolizuoja advento šviesos vainikas. Tai ištikimybės, šviesos, pergalės, amžinumo, vienybės ir bendrystės ženklas, reiškiantis niekada negęstančią saulę… Tad neatsitiktinai šokiu „Oi žiba žiburėlis“, kurį sušoko „Vajauno“ šokėjai, ir prasidėjo renginys.

Verpstė, senovėje dar vadinta kuodelnyčia – šviesos, meilės ir draugystės simbolis. „Revuonos“ festivalio simbolis ir pereinamais prizas – „Verpstė“ apkeliavo jau trylika Lietuvos miestų, o pastaruosius metus džiugino Panevėžio KC lankytojus. „Verpstės“ autorius – mūsų kraštietis, drožėjas Vaidas Šeškevičius.

Šių metų konkursiniame festivalyje lietuvišku šokiu džiugino kolektyvai iš Vilniaus, Marijampolės, Utenos, Panevėžio ir Prienų – scenoje sukosi maždaug pusantro šimto šokėjų.

Šokėjus vertino komisija, kurioje dirbo LNKC Mėgėjų meno skyriaus choreografijos specialistė Gražina Kasparavičiūtė, choreografė Irena Česnienė, Lietuvos dainų švenčių baletmeisteris Raimundas Markūnas ir Prienų KLC baletmeisteris Džordanas Aksenavičius.

Koncertinę programą pratęsė pernykščio konkurso nugalėtojas – prieš 38-erius metus užgimęs Panevėžio bendruomenių rūmų pagyvenusiųjų liaudiškų šokių ansamblis „Linas“. Ansamblio įkūrėja ir meno vadovė – Lietuvos kultūros žymūnė Zita Rimkuvienė.

Po ansamblio „Linas“ pasirodymo scenoje vėl sukosi šeimininkai – Suvalkijos žemėse užaugintas, Nemuno upėje išpraustas, Dainų šventes ir festivalius apkeliavęs kolektyvas „Vajaunas“, į liaudiško šokio puoselėtojų gretas įsiliejęs 1998 m. Šiuo metu jame šoka 18 linksmų, širdimi nesenstančių šokėjų. Tai įvairių profesijų žmonės, savo laisvalaikį paskyrę liaudies šokiui, dainai, liaudies tradicijų puoselėjimui ir perdavimui jaunajai kartai. Jie yra laimingi galėdami atverti savo širdis liaudies menui ir tikisi, kad dar ilgai galės puoselėti liaudišką šokį, džiuginti kitus ir patys džiaugtis teikiama šokio palaima. Kolektyvo tikslas – propaguoti ir vystyti liaudies šokio tradicijas, puoselėti tautinę kultūrą, pažinti ir gerbti savo tautos istoriją.

Kolektyvas aktyviai dalyvauja Prienų miesto ir rajono šventėse, respublikiniuose konkursuose, festivaliuose, Lietuvos dainų šventėse. Nuo 2003 metų šokėjai dalyvavo visose mažosiose, pasaulio ir Lietuvos dainų šventėse, tarptautiniuose festivaliuose bei šventėse Lenkijoje, Latvijoje, Švedijoje. „Vajauno“ šokėjai yra nuolatiniai respublikinių festivalių dalyviai. Nuo 2001 m. kolektyvas sėkmingai dalyvavo visuose šokių konkursuose „Pora už poros“. 2017 metais, iškovojus laureato vardą, kolektyvui buvo suteikta I mėgėjų meno kolektyvų kategorija, tais pačiais metais, „Vajaunas“ tapo lietuvių tautinio kostiumo konkurso „Išausta tapatybė“ Suvalkijos (Sūduvos) regiono nugalėtoju meno kolektyvų kategorijoje ir buvo pakviestas dalyvauti baigiamajame konkurso rate. Kolektyvo „Vajaunas“ iniciatyva Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vyksta pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupių konkursas-festivalis „Revuona“.

Šį pavasarį į vajauniškių delnus nutūpusi Aukso paukštė įkvėpė dar platesniam kūrybiniam polėkiui, suteikė dar daugiau jėgų ir energijos.

Ligitos Gediminienės vadovaujamo kolektyvo kredo: „Kolektyvas mūs ne jaunas, bet pasiutiškai vajaunas!“

Po jų savo konkursinę programą parodė Panevėžio bendruomenių rūmų kultūros centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „Sidabra“, šiais metais atšventusi 35 metų jubiliejų. Kolektyvui vadovauja Kristina Nainienė.

Utenos mokytojų pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „Levendra“ savo veiklą pradėjo kaip etnografinis ansamblis. Aistra tautiniam šokiui tęsiasi jau 34-ius metus. Kolektyvui vadovauja Audinga Kvaselytė.

Vilniaus m. Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „Šimtažiedis“, kuriai vadovauja Rūta Januškevičienė, puikiai pažįstama prieniškiams. Daugybėje konkursų ir festivalių aukščiausius apdovanojimus pelnęs kolektyvas kitais metais švęs kūrybinės veiklos 50-metį.

Marijampolės KC pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „Sidabra“ (vad. Virginija Sagulina) savo veiklą skaičiuoja jau 71 metus.

Koncertinę programą užbaigė jubiliatai – „Vajauno“ šokėjai, kurie sako, kad „šokis yra jų langas į kūrybiškumo, bendrystės ir saviraiškos tobulėjimą. Kaskart vis plačiau atveriame langines, kad su meile galėtume priimti dovanojamą bendrystės šviesą ir jūsų šilumą“.

„Vajauną“ dvidešimtojo gimtadienio proga sveikino ne tik konkursinio festivalio dalyviai, bet ir Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, administracijos direktoriaus pavaduotoja Rima Zablackienė, Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis, Prienų KLC direktorė Virginija Naudžiūtė bei didelis būrys kolektyvo gerbėjų.

Meras palinkėjo gražių pergalių, toliau mylėti dainą, šokį, puoselėti liaudies meno tradicijas. Padėkomis jis apdovanojo kolektyvo vadovę Ligitą Gediminienę ir ilgamečius „Vajauno“ šokėjus Bronę ir Mykolą Daujotus, Laimą Minajevienę, Danę Bieliūnienę, Birutę Trainavičienę, Birutę Vaitkūnienę, Rimantą Gaučį ir Albiną Asilavičių.

Komisijos sprendimu pereinamasis „Revuonos“ konkursinio festivalio prizas – „Vepstė“ – iškeliavo į Uteną, kur metus džiugins Utenos mokytojų pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupę „Levendra“ ir jos gerbėjus.

Kiti kolektyvai namo išsivežė mero padėkas bei atminimo dovanas.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close