Advento vakaronė Birštono lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“

Gruodžio 7 d., penktadienio, vakarą sugužėjo į darželį būrys tėvelių, mamyčių ir net viena močiutė atėjo.Kas gi juos sukvietė per tokį žiemišką orą į svečius pas ,,Ežiukų“grupės vaikučius? Ogi salėje vyko šventinė advento vakaronė. Svečiai – Birštono kultūros centro folkloro ansamblis ,,Raskila“. Jie parodė trumpą programėlę, su kuria dalyvavo Vilniuje Lietuvos 100-čio dainų šventėje. Vaikai labai susidomėję išklausė ansamblietės Akvilės sekamos pasakos apie neturtingos mergelės ir karaliūno istoriją. Pasaka buvo su intarpais – šokiais, dainomis, rateliais. Paskui ,,Ežiukai, vadovaujami meninio ugdymo mokytojos Janinos, žaidė ratelį ,,Kiškeli nabagėli“. Visi choru deklamavo Just. Marcinkevičiaus eiles. Tai geriausias pavyzdys, kaip autoriniai kūriniai gali tapti tautosaka. Paklausus vaikų, ar jie žino, ką reiškia žodis ,,adventas, pasigirdo daug atsakymų ir visi buvo teisingi. Tai – atėjimas, švenčių laukimas. Vaikai aiškino, kaip reikia šv. Kalėdų laukti: daryti gerus darbus, nesipykti, nemeluoti, netriukšmauti, pasnikauti, klausyti vyresnių. Į kitą klausimą, o ką seniau žmonės per adventą veikė, kai nebuvo elektros, televizorių, telefonų ir kompiuterių, ,,Ežiukai“ irgi turėjo atsakymą: žmonės susirinkdavo pas ką nors trobon – vyresni darbus dirbdavo, o vaikai žaisdavo, klausydavo pasakų, eidavo ratelių. Po tokio atsakymo folkloro ansamblio vadovė Roma Ruočkienė pakvietė vaikus į ratą. Ir prasidėjo žaidimai žaidimėliai: ,,Ein žiedytis per rankytes“, ,,Antyte, ta-ta-to“, ,,Oi kas tį an dvaro“. Ansamblio armonikierius Algirdas Seniūnas užgrojo linksmesnę melodiją, todėl visiems buvo pasiūlyta pasimokyti keletą šokelių: žemaitelių polkos ir „Cicelikės – Marcelikės“. Pamiklinę kojas, pamiklinome ir galvas. Vaikai visiems susirinkusiems užminė mįslių, kurias tėveliai išgliaudė lyg riešutus, nes namuose iš vaikų buvo ne kartą girdėję. Pabaigoje ramiai sustoję į ratą aplink advento vainiką visi dainavome ,,Už girių“ ir ,,Sodai sodai, leliumoj“. Taigi adventą galime minėti, leisti ir švęsti ne tik „Akropolyje“, „Megoje“, „Maximoje“. Tai galima daryti ir kitaip, ypač stengtis dėl vaikų, nes ,,ką pasėsi, tą ir pjausi“.

Birštono lopšelio-darželio ,,Vyturėlis“ priešmokyklinės grupės mokytoja Gražina Baranauskaitė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close