Prienų moksleiviai dalyvavo Jaunimo mainų projekte „Living together in diversity“ Maltoje

Gruodžio 10–17 dienomis 10 Nemuno kilpų regioninio parko(toliau – NKRP) direkcijos atstovų ir mokinių iš Prienų „Revuonos“ ir „Ąžuolo“ mokyklų dalyvavo Jaunimo mainuose („Erasmus+ programa) „Living together in diversity“ Maltoje. Maltiečiai – projekto kordinatoriai. Partneriai – Lietuva, Graikija ir Turkija. Šių Jaunimo mainų lyderė – NKRP savanorė Rita Markovskaja pateikė Erasmus+ platformoje prašymą ir NKRP buvo prijungtas prie šio projekto.
Mainai skirti žmonėms, turintiems mažesnes galimybes (pvz., iš daugiavaikių šeimų, atokių vietovių, turinčių specialiųjų poreikių ar neįgalumą). Projekto tikslas – mažinti socialinę atskirtį.
Jaunimo mainų dalyviai: Graikija, Turkija, Lietuva ir Malta. Projekte dalyvavo 40 jaunų žmonių (15–29 metų), tarp jų buvo trečdalis kurčiųjų. Visi pagerino anglų kalbos įgūdžius, taip pat susipažino su gestų kalba. Dalyviai sužinojo daug naujo apie kitų šalių kultūras. Projekto metu buvo vykdoma Gozos salos gyventojų apklausa apie sveiką gyvenseną, surengti pirmosios pagalbos kursai, gauta profesionalaus fotografo pamoka ir t.t. Dalyviai buvo išsamiai supažindinti su Gozos salos išskirtiniais gamtos objektais bei sostine Valleta ir senąja Mdina.
Lietuvių komandos narių mintys:
Kristijonas (16 m.): „Man tai pirmas projektas apie toleranciją, kuriame dalyvavo žmonės iš kitų socialinių sluoksnių.“
Ida (16 m.): „Labai smagu, kad kurtieji nebijojo bendrauti su kitais.“
Mantas A. (16 m.): „Susipažinau su kitų šalių žmonėmis, jų kultūra ir religija.“
Visvaldas (16 m.): „Visi buvo draugiški, linksmi ir mandagūs.“
Simona (26 m.): „Po šių jaunimo mainų jaučiu dar didesnę pagarbą kitų tautybių žmonėms, taip pat žmonėms, turintiems negalią.“
Šis projektas, visų dalyvių manymu, yra įrodymas, kad bendravimui netrukdo nei socialiniai skirtumai, nei kalbos barjeras. Mes visi pasidarėme supratingesni.

Jaunimo mainų dalyvis, NKRP atstovas Mantas Gajauskas

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close