Kelionė į Tytuvėnus

Permainingi gruodžio orai nesutrukdė Birštono trečiojo amžiaus universiteto dalyviams aplankyti Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblį.

Pakeliui užsukome prie Lyduvėnų tilto. Tai ilgiausias ir aukščiausias Lietuvoje tiltas. Jo ilgis – 599 m, aukštis – 42 m. Juo važiuoja krovininiai traukiniai. Tilto statymo ir perstatymo istoriją papasakojo Antanas Kisielius.

Keliaudami toliau sustojome Šiluvoje, aplankėme Mergelės Marijos Apsireiškimo bažnyčią.

Vis dar tebelyjant pasiekėme galutinį kelionės tikslą – Tytuvėnus. Mus pasitikusi gidė vadybininkė Rūta Krencienė supažindino su žymiu kultūrinio paveldo paminklu Lietuvoje. Į architektūrinį ansamblį įeina Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų karalienės bažnyčia, šventorius, Šventųjų laiptų koplyčia, dviaukščio vienuolyno rūmai. Kartu su gide įėjome į arkadinės galerijos kiemelį, kur įrengtas procesijų koridorius su 39 Kryžiaus kelio stotimis, o kiemo viduryje – Šventųjų laiptų koplyčia. Laiptais reikia kopti keliais meldžiantis ant kiekvieno laiptelio. Iš šventoriaus einama į bažnyčia, kurią puošia 9 barokiniai altoriai. Už didžiojo altoriaus yra Šv. Jono Pauliaus II koplyčia. Aplankėme vienuolių choro – vienuolyno maldos vietą.

Antrajame aukšte vienuolyno celėse įrengtos ekspozicijos pasakoja vienuolyno, bažnyčios istoriją. Tai – muziejus, nes vienuolių čia jau seniai nėra. „Žinoma, jeigu jie būtų grįžę, mes negalėtume čia užeiti ir visko pamatyti“, – sakė Rūta Krencienė, vaizdingu, išsamiu pasakojimu sužavėjusi ne vieną klausytoją.

Po gaisro Tytuvėnų vienuolynas restauruotas, autentiškai restauruotos ir vienuolyno celės. Viena iš patalpų skirta kunigui Ričardui Mikutavičiui, kuris bažnyčioje dirbo 13 metų.

Įdomu buvo dalyvauti edukacijose. „Piligrimų giros“ edukacijos vedėjas gali pateikti net 40 rūšių natūralios giros. Ragavome, degustavome. Kita edukacija „Trys Dievo dovanos ir kiti kvapai“. Jos metu rišome vaistažolių maišelius. Tokie maišeliai kažkada buvo kabinami ant kaklo kaip dezodorantas.

Adventiniu laikotarpiu aplankę bažnyčias, pasisėmėme ir dvasinės ramybės bei šilumos.

Už turiningai praleistą laiką dėkojame Birštono trečiojo amžiaus universiteto direktorei Nijolei Jakimonienei ir kultūros bei laisvalaikio organizatoriui Antanui Kisieliui.

Ona Valerija Grybauskienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close