Opozicija išsakė savo nuomonę

Žiniasklaidos atstovams savo nuomonę apie pastarųjų dviejų mėnesių savivaldybės vadovų ir administracijos darbuotojų atliktus darbus pateikė Savivaldybės tarybos opozicijos atstovai A. Vaidogas, L. Jakinevičienė, A. Deltuvienė, C. Pacevičius ir V. Kupstas.

Pasak A. Vaidogo, savivaldybės vadovai bando nuslėpti, kieno prašymu buvo atliktas melioracijos statinių remontas. Jo teigimu, žemės savininkė yra administracijos direktoriaus pavaduotoja R. Zablackienė, o ją dirba Tarybos narys J. Vilionis. Taip pat neatskleidžiama, kiek lėšų pareikalavo šaligatvio, vedančio Pakuonio pagrindinės mokyklos link, remontas. Priekaištų sulaukė ir administracijos direktorius E. Visockas, kuris nepateikė dokumentų, susijusių su savo sodybos statyba, nors yra viešas asmuo.

Didžiausiu akibrokštu A. Vaidogas laiko faktą, kad reikės grąžinti Lietuvos automobilių kelių direkcijos skirtas lėšas, o savivaldybės atsakingi darbuotojai net nepripažįsta, kad suklydo.

„To dar nebuvo per 20 metų!“ – stebisi Tarybos narys.

Jo manymu, kelių remonto darbus, kad darbų kokybė būtų gera, reikia užbaigti iki spalio, o ne taip, kaip dabar – dirbti šaltuoju metų laiku.

A. Vaidogas pastebėjo, jog iš trijų tūkstančių rajone savo veiklą deklaravusių ūkininkų tik 200 pateikė paraiškas, kad būtų kompensuoti dėl sausros patirti nuostoliai, o patenkinta buvo tik 100 paraiškų. Taip pat buvo kompensuota tik 30 proc. palūkanų, vietoj žadėtų 75 proc., sprendimas dėl sausros padarytų nuostolių kompensavimo buvo priimtas tik rugpjūčio mėnesį, o komisija nuostoliams ištirti buvo sudaryta tik lapkričio mėnesį. Jo manymu, neteisingai buvo kompensuoti ir sertifikavimo mokesčiai, nes visiems buvo paskirta vienoda 200 eurų suma, o tai vieniems sudarė 7, kitiems beveik 40 proc. sumokėtos sumos.

A. Vaidogo teigimu, nuo visuomenės bandoma nuslėpti ir tai, kad šiais metais buvo surinkta 170 tūkst. eurų didesnis žemės mokestis.

L. Jakinevičienės manymu, savivaldybė tikrai turi daug svertų, kad paveiktų gatvių remontą, kuris atliekamas Lietuvos automobilių kelių direkcijos užsakymu. Ji taip pat apgailestavo dėl nekokybiškai atlikto F. Martišiaus gatvės šaligatvio remonto bei atsakingumo trūkumo formuojant savivaldybės biudžetą.

Jos manymu, prieš priimant sprendimą dėl specialaus šilumos ūkio plano, reikėjo su juo supažindinti visuomenę, buvo būtina analizė, diskusijos.

A. Vaidogas taip pat priminė, kad šilumos tiekėjai Prienų miesto gyventojams skolingi apie 800 tūkst. eurų, t. y. kiekvienam butui nuo 300 iki 1000 eurų.

C. Pacevičiaus teigimu, užbaigus magistralės „Via Baltica“ rekonstrukciją, liko nemažai problemų: nėra pasirūpinta, kad ūkininkai galėtų privažiuoti prie savo laukų, atvažiuoti į degalinę. Ir reikia tiek nedaug – tik nutiesti 120 m ilgio keliuką, kad ūkininkams į degalinę nereikėtų važiuoti magistrale, kuria traktoriai net negali važiuoti. Mauručių gyventojai kenčia nuo triukšmo, nes garsą slopinanti sienelė įrengta tik iš vienos pusės. Taip pat buvo atkreiptas dėmesys, kad smulkiojo verslo skatinimo programa skirta tik „saviems“, kad atsijungti nuo centralizuotai tiekiamos šilumos nėra galimybių, nes tai nėra numatyta specialiajame plane.

Opozicijos atstovai pažadėjo, kad po Naujųjų metų jie pateiks savivaldybės tarybos visų ketverių metų darbų apžvalgą.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close