home Kultūra Diena Pacų rūmuose

Diena Pacų rūmuose

Spalio pirmąjį šeštadienį Jiezno kultūros ir laisvalaikio centras organizavo 3-iajį regioninį mėgėjų teatrų festivalį „Diena Pacų rūmuose“. Kas antrus metus vykstantis festivalis tapo mėgstamas žiūrovų, padaugėjo dalyvių. Šiemet festivalyje dalyvavo mėgėjų teatrai iš Trakų, Elektrėnų, Kalvarijos, Kaišiadorių, Prienų savivaldybių.

Organizuodami šį festivalį siekiame dviejų tikslų: populiarinti senąją lietuvių dramaturgiją ir Jiezno krašto kultūrinį paveldą, todėl renginys alsuoja tiek menine, tiek istorine dvasia. Šiais metais žiūrovai turėjo išskirtinę galimybę pamatyti Jiezno įkūrėjų Pacų herbą, įsiamžinti prie istorinės krašto relikvijos.

                         Renginiui originalumo suteikė pasirinkta vieta – buvę Pacų rūmai. Ypatinga aplinka padėjo aktoriams atsiskleisti, todėl visi pasirodymai buvo šiltai sutikti žiūrovų. Viešnagė Pacų rūmuose tiek dalyviams, tiek žiūrovams prabėgo akimirksniu.

Sulaukėme ir ypatingo svečio: Karaliaučiaus lietuvių bendruomenės pirmininko Sigito Šamborskio. Žavėjo šio žmogaus pastangos puoselėti lietuvybę Kaliningrado srityje. Džiaugiamės, kad šis žmogus į renginį atvyko su misija: oficialiai pakvietė Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro mėgėjų teatrą (rež. Angelė Jaruševičienė) dalyvauti Tilžės akto 100-mečio minėjime, kuris vyks Sovietske. Šiame renginyje teatras parodys spektaklį pagal Vydūno kūrinį „Piktoji gudrybė“.

                         Teatrų festivalyje savo darbų parodą surengė jiezniškė Laima Butkienė, kuri žoleles savo paveikslams rinko buvusiose Jiezno įkūrėjų Pacų valdose. Netgi sriuba, kurios galėjo paragauti renginio dalyviai ir žiūrovai, buvo išvirta buvo pagal senųjų laikų receptūrą. Mat grafo Paco tvenkiniuose neršė eršketai, lydekos, iš kurių ir buvo gaminami įvairūs patiekalai.

                         Organizuodami renginius Jiezne stengiamės ieškoti naujų vietų, kurios būtų patrauklesnės ir dalyviams, ir žiūrovams. Taip pat stengiamės renginiams pritaikyti dar neatrastas erdves. Šiais metais drauge su seniūnija, parapija bei bendruomenėmis sukūrėme naują lankytiną vietą kun. P. Bieliausko tėviškėje, Dukurnonių kaime, kur organizuosime folkloro renginius.

Jiezno KLC direktorė Dalia Vertinskienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close